Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

zmiana nazwiska dziecka

zmiana nazwiska dziecka nazwisko śmierć ojca wniosek dziecko

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2014 - 11:21

Czy istnieje możliwość zmiany nazwiska dziecka? Mam dwoje małych dzieci, które od narodzin noszą nazwisko ojca. Ja pozostałam przy swoim nazwisku panieńskim. Ojciec dzieci zmarł. Czy w tej sytuacji mogę zmienić dzieciom nazwisko na swoje panieńskie? Myślę, że w codziennym życiu byłoby to bardzo praktyczne.

#2 Guest_B

Guest_B
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2014 - 19:53

Proszę wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego z odpowiednio uzasadnionym wnioskiem. Powinni załatwić pozytywnie.

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2016 - 12:27

Mam podobną sytuację, ojciec dziecka jest pozbawiony praw rodzicielski, wogóle się dzieckiem nie interesuje, alimenty płaci. dziecko ma podwójne nazwisko moje i byłego męża, jak mam lub mogę umotywować w USC zmianę nazwiska na moje. Dodam że córka nie zna w ogóle ojca nie widziała go nigdy na oczy. Pozdrawiam.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2016 - 12:34

Mam podobną sytuację, ojciec dziecka jest pozbawiony praw rodzicielski, wogóle się dzieckiem nie interesuje, alimenty płaci. dziecko ma podwójne nazwisko moje i byłego męża, jak mam lub mogę umotywować w USC zmianę nazwiska na moje. Dodam że córka nie zna w ogóle ojca nie widziała go nigdy na oczy. Pozdrawiam.

To nas internautów pytasz, jak umotywować zmianę nazwiska dziecku? Przecież jeśli chcesz to nazwisko zmienić, to chyba sama najlepiej wiesz dlaczego.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2016 - 12:34

To nas internautów pytasz, jak umotywować zmianę nazwiska dziecku? Przecież jeśli chcesz to nazwisko zmienić, to chyba sama najlepiej wiesz dlaczego.

#6 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2016 - 11:48

Zapytałam wyraźnie jak można motywować? Chcieć nie zawsze można móc prawda? Czy tu też się mylę?? Moje osobiste odczucia mają się nijak do urzędnika pracującego w gminie. myślisz że jak napiszę, że formalności będzie mniej i dziecku będzie łatwiej później w życiu to on stwierdzi ok zmieniamy! Muszą być przesłanki ku temu i do tego milej widziane w formularzu "x" niż  twoje : to sobie  wymyśl i napisz. szkoda, że nie mogłam wymyślać sobie powodów do większych alimentów i praw itd. są jakieś wytyczne prawda? Ja ich nie znam. Może ktoś coś? Zwyczajnie nie chcę pisać wniosków, które są odrzucone za niefrasobliwe ich napisanie.Mimo wszystko Spokojnych Świąt Życzę i pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zmiana nazwiska dziecka, nazwisko, śmierć ojca, wniosek, dziecko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych