Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnienie pracownika pobierającego świadczenie rehabilitacyjne

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516153 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 05:01

Czy można zwolnić pracownika po 182 dniach zwolnienia lekarskiego i 3 miesiącach przebywania na świadczeniu rehabilitacyjnym, jeżeli świadczenie zostało mu przyznane na okres 5 miesięcy?

Powrót do artykułu: Zwolnienie pracownika pobierającego świadczenie rehabilitacyjne

#2 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 10:08

przepracowalem na poczcie ponad 20 lat zachorowalem po 182dniach zwolnienia otrzymalem trzy miesiace zasilku reh.. a nastepnie cztery miesiace zasilku na ktorym obecnie przebywam rokujący poprawe zdrowia czy moge byc zwolniony z pracy ,,,?

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8683 postów

Napisano 16 luty 2015 - 10:41

przepracowalem na poczcie ponad 20 lat zachorowalem po 182dniach zwolnienia otrzymalem trzy miesiace zasilku reh.. a nastepnie cztery miesiace zasilku na ktorym obecnie przebywam rokujący poprawe zdrowia czy moge byc zwolniony z pracy ,,,?

tak, pracodawca ma prawo rozwiązać umowę bez wypowiedzenia na podst. art 53 kp, gdy po okresie zasilkowym przebywasz dłużej niz 3 m-ce na świad.rehabil.

#4 Guest_iwa

Guest_iwa
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2015 - 09:03

pracowalam na umowe zlecenie zachorowalam pol roku bylam na chorobowym a teraz jestem na zasilku reh...czy pracodawca moze rozwiazac ze mna umowe

#5 Guest_iwa

Guest_iwa
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2015 - 09:07

pracowalam na umowe zlecenie 6 miesiecy chorowalam a teraz jestem na zasilku rehab...do lutego czy pracodawca moze rozwiazac ze mna umowe

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2015 - 12:56

pracowalam na umowe zlecenie 6 miesiecy chorowalam a teraz jestem na zasilku rehab...do lutego czy pracodawca moze rozwiazac ze mna umowe

Może, ma takie prawo.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 13:15

mam pytanko czy jest okres ochronny dla kobiet ktore ukonczyly 55 lat i przebywaja na swiadczeniu rehabilitacyjnym czy pracodawca moze wystapic z rozwiazaniem umowy o prace?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 13:37

Okres ochronny obowiązuje od 56 r.ż., a pracownik chroniony jest przed wypowiedzeniem, w przypadku długotrwałej choroby rozwiązuje się umowę bez wypowiedzenia.

#9 Guest_darek

Guest_darek
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2019 - 15:18

mam iść na świadczenie rehabilitacyjne bo 6.01 2019r przekroczyłem 182 dni.pracuję u jednego pracodawcy 26 lat,czy ma prawo mnie zwolnić po świadczeniu rehabilitacyjnm

#10 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5258 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 15:57

Tak, pracodawca ma prawo rozwiązać umowę bez wypowiedzenia na podst. art 53 kp, gdy po okresie zasiłkowym przebywasz dłużej niż 3 m-ce na świadczeniu rehabilitacyjnym.

#11 Guest_STANISŁAW

Guest_STANISŁAW
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 13:13

MAM 64 LATA MAM IŚĆ NA ZASIŁEK REHABILITCYJNY CZY PRACODAWCA MOŻE MNIE ZWOLNIĆ

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 14:19

Umiesz pisać to i czytać potrafisz.
Przeczytaj artykuł na początku wątku

#13 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 22:03

Witam

Co z wynagrodzeniem gdy pracodawca zwolni po przebywaniu 3 miesięcy na zasiłku rehabilitacyjnym ? Wiem ,że przez pierwsze 3 miesiące przebywania na zasiłku rehabilitacyjnym ,świadczenie  jest wypłacane w wysokości 90% a po 3 miesiącach w wysokości 75%.Czy ono jest dalej wypłacane w takiej wysokości nawet gdy pracodawca zwolni ? Czy się to zmienia przez utratę pracy i jest płacone jakoś inaczej 

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2019 - 10:57

Witam

Co z wynagrodzeniem gdy pracodawca zwolni po przebywaniu 3 miesięcy na zasiłku rehabilitacyjnym ? Wiem ,że przez pierwsze 3 miesiące przebywania na zasiłku rehabilitacyjnym ,świadczenie  jest wypłacane w wysokości 90% a po 3 miesiącach w wysokości 75%.Czy ono jest dalej wypłacane w takiej wysokości nawet gdy pracodawca zwolni ? Czy się to zmienia przez utratę pracy i jest płacone jakoś inaczej 

Witam

Nic się nie zmienia,świadczenie jest wypłacane w takiej samej wysokości.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych