Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ocieplenie budynku jaki koszt?

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 240 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 09:57

Jaki może być koszt ocieplenia budynku (powierzchnia około 250-270 mkw)? Jak technika docieplenia będzie najlepsza pod względem koszt/wydajność?

#2 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 457 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 08:42

Standardowymi metodami jest styropian. 12-cm warstwa dosyć skutecznie izoluje. Wadą styropianu i generalnie tego typu techniki ocieplenia są mosty termiczne. Dobrze to jest widoczne na kamerach termowizyjnych. Szybko można znaleźć miejsca przez które tracimy najwięcej ciepła. Alternatywną metodą jest izolacja natryskowa. Metoda ta znana jest od lat 50 ubiegłego wieku. W Polsce znana jest od niedawna. Zerknij pod tego linka http://izolacje-natryskowe.com - znajdziesz tam specyfikację techniczną oraz więcej informacji na ten temat. Koszt podobny jak w przypadku styropianu, montaż kilka razy szybszy. 

#3 purpiana

purpiana

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 13:57

Spróbuj zapytać o cenę tutaj http://purpiana.pl/, powinieneś być zadowolony z otrzymanej oferty, ja byłem bardzo. pozdrawiam

#4 feriewsiodle

feriewsiodle

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 luty 2016 - 10:17

Pod względem kosztów i współczynnika przenikania ciepła, zdecydowanie najlepsze będzie rozwiązanie za pomocą pianki poliuretanowej czyli izolacje natryskowe

#5 Majeczka11

Majeczka11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 luty 2016 - 12:53

Szczerze, to co firma to inna wycena, więc zanim się na coś zdecydujesz to warto samemu zrobić wstępne rozpoznanie.

Ociepla się głównie styropianem, albo wełną mineralną więc jak chcesz sobie przeliczyć ilość i koszty materiałów to polecam skorzystać z prostego kalkulatora materiałowego, np. takiego jak tutaj: https://farbykabe.pl...ram,materialowy

Dzięki temu będziesz mieć pogląd na to czy ktoś cie chce naciągnąć na materiałach czy nie :D

#6 pielegniarka

pielegniarka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 luty 2016 - 18:45

Witam to wszystko zależy od materiału czyli jaki styropian czy będą elementy dekoracyjne jaka struktura itd

#7 Sitnepres

Sitnepres

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 marzec 2016 - 19:50

Wszystko zależy od funduszów. Stałem przed takim samym wyborem czy ocieplić tańszą wełną czy może własnie pianką. Wybrałem piankę i jak na razie po sezonie zimowym jest OK. Przed wyborem widziałem kilka realizacji w Warszawie różnych firm ale wg. mnie i z tego co się dowiedziałem to najlepiej robi ta firma http://purizol.pl/ piana po natrysku jest równa i nie utrudnia późniejszego montażu stelażu. 

#8 Majeczka11

Majeczka11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 08:43

W tym roku chyba też będziemy ocieplać dom. Wstępne kosztorysy już mamy teraz tylko zostaje pytanie czy wydajniejsze jest ocieplanie styropianem czy wełną mineralną.

#9 Guest_Emka

Guest_Emka
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2016 - 15:07

Razem z mężem zdecydowaliśmy się na styropian i faktycznie koszty ogrzewania w ostatnich latach są niższe niż przed ociepleniem domu. My wybraliśmy styropian termoorganiki po rozmowach ze znajomymi i konsultacji z przedstawicielem handlowym.

#10 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów

Napisano 05 luty 2017 - 23:26

Wszystko zależy od tego czy docieplamy cały dom czy też tylko jego część. Ważne jest bowiem również ocieplenie poddasza czy dachu. Tutaj http://www.cieplydom...oddasza-i-dachu warto sobie zerknąć i poczytać jak to wygląda.

#11 Guest_Monk

Guest_Monk
  • Goście

Napisano 24 maj 2017 - 01:00

Najlepiej ocieplić budynek pianką otwarto komórkową, świetnie uszczelnia. My docieplaliśmy w ten sposób dom, a dokładnie zrobiła to firma Technopur. Pianka jest bardzo szczelna, doskonale przyczepna, wycisza budynek, jest nieszkodliwa dla alergików, a do tego to szybka i prosta metoda.

#12 barb30

barb30

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 29 maj 2017 - 21:01

Ocieplanie pianką jest obecnie bardzo popularne, moi rodzice ostatnio ocieplali poddasze właśnie tą metodą, robiła im to firma MP TERM, tutaj namiar jak by ktoś poszukiwał porządnej ekipy: http://www.termoizolacjepur.pl/

#13 Guest_roman

Guest_roman
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2017 - 22:31

Pianka jest fajna na poddasze, ale jeśli ocieplenie ścian i konstrukcji to tutaj najlepiej sprawdza się styropian. Nam  ekipa budowlana już lata temu poradziła kupić materiały Caparola, dokładniej mówiąc był to Carbon (pamiętam, bo w składzie ma włókno węglowe) , byśmy mieli spokój z jakimikolwiek remontami na zewnątrz na wiele lat. Już parę ich minęło i nadal całość świeżo się prezentuje, nie widać żadnych zniszczeń pomimo trudnych zim, a ciepło cały czas tak samo dobrze trzyma

#14 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 19:43

Sam koszt trudno w tej chwili oszacować, gdyż jest on zależny między innymi od techniki, na którą się zdecydujesz. Ja, ociepliłem swój dom przy pomocy systemu Caparol i z efektów jestem bardzo zadowolony (moja siostra, która chciała oszczędzić, kupując przy tym materiały najgorszej jakości, zadowolona nie jest). Ludziska kochane, pamiętajcie - ocieplenie budynku robi się raz na kilkadziesiąt lat - naprawdę warto zainwestować w produkty wysokiej jakości.

#15 MarcinCin

MarcinCin

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:23

Pianką ocieplić dom?? Z tego co wiem, pianka dobra na uszczelnienia, ale na ocieplenie?? Pierwsze słyszę… Ja polecam ze swojej strony wełnę celulozową Termex od termex-fiber.pl. Montowanie tejże wełny niesie za sobą wiele korzyści takich jak zmniejszenie kosztów eksploatacji w budynku, przyjemny mikroklimat, ochrona środowiska, itp. Wełna produkowana jest z oczyszczanej, uzdatnianej i impregnowanej makulatury gazetowej (bez syntetycznego papieru kredowego), stąd jej ekologiczność, ponad to można ją w przyszłości poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać. Bardzo polecam, u nas sprawdziła się w stu procentach :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych