Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciąża pracownicy zatrudnionej na podstawie umowy na zastępstwo

wróć do serwisu Kadry 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515621 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 13:10

Na czas zastępstwa pracownicy, która przebywała na urlopie macierzyńskim, a następnie złożyła wniosek o udzielenie jej pełnych 3 lat urlopu wychowawczego, zatrudniliśmy nową pracownicę. Po kilku miesiącach pracy kobieta ta również zaszła w ciążę. Czy jej stosunek pracy ulegnie rozwiązaniu w dniu porodu?

Powrót do artykułu: Ciąża pracownicy zatrudnionej na podstawie umowy na zastępstwo

#2 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2016 - 11:43

Mam pytanie jestem na umowie na zastępstwo jestem w trzecim miesiącu ciąży 15 lipca w Skaczyla mi się umowa 13lipca dalam zwolnienie lekarskie. Co teraz ze mną będzie

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8189 postów

Napisano 30 lipiec 2016 - 19:09

możesz "ciągnąć" chorobowe do dnia porodu, zasiłek chorobowy będzie wypłacał zus

#4 Guest_PaulinaK:)

Guest_PaulinaK:)
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 13:52

Witam mam pytanie odnośnie umowy na zastępstwo która nie ma daty końcowej.. a zawarta została 2 stycznia okazało się ze jestem w ciąży czy firma może mnie zwolnic..czy powinnam dać jakieś zaświadczenie..czy trzeba odczekać do 12 tygodnia ciąży

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 styczeń 2017 - 15:44

Masz wyżej odpowiedź

#6 PaulinaK:)

PaulinaK:)

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 20:19

osoba wyżej ma określona umowę czyli do 15 lipca a moja umowa na zastępstwo nie ma daty końcowej wiec to jest inna sprawa  i ja nie chce iśc na chorobowe odrazu..

#7 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4342 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 20:50

Twoja umowa ulegnie rozwiązaniu w momencie powrotu pracownika zastępowanego.

Jeśli urodzisz to tego czasu to ok, jeśli nie to umowa na zastępstwo nie zostanie przedłużona do dnia porodu.

#8 PaulinaK:)

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 20:57

#9 PaulinaK:)

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 21:01

na tak osoba za która jestem wróci dopiero w marcu w 2018 a ja termin mam na sierpień

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11355 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 styczeń 2017 - 21:52

To jak urodzisz dostaniesz urlop i zasiłek macierzyński. 

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2017 - 15:21

Jestem zatrudniona na umowę na zastępstwo (na czas usprawiedliwonej nieobecniości pracownika). Zasu złam w ciążę termin porodu mam na kwiecień, pracownik którego zastępuję ma wrócić w grudniu. Czy w momencie urodzenia dziecka umowa mi wygasa czy nadal mam umowę tj do grudnia czyli do momentu powrotu pracownika którego zastępuję?

#12 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 17:19

Umowa się rozwiąże z chwilą powrotu pracownika zastępowanego.
Czytaj artykuł

#13 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2017 - 14:46

Umowa się rozwiąże z chwilą powrotu pracownika zastępowanego.
Czytaj artykuł

i wtedy zasiłek chorobowy wypłaca ZUS? a po porodzie? urlop macierzyński również ZUS wypłaca? a jak to wygląda chcąc iść na urlop wychowawczy?

#14 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 14:51

Urlop wychowawczy przysługuje pracownikowi, a ty pracownikiem nie będziesz.

Zasiłek chorobowy wypłaci ZUS, pod warunkiem, ze będziesz miała zwolnienie lekarskie, macierzyński również ZUS.

Po zakończonej umowie zwolnienie lekarskie nie moze mieć anu jednego dnia przerwy

#15 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 14:52

ani*

#16 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2017 - 17:22

jestem w podobnej sytuacji. Obecnie jestem zatrudniona na umowe na zastepstwo i jestem w 6 miesiacu ciazy. Dzis dowiedzialam sie, ze osoba, ktora zastepuje wraca do pracy z dniem 01.11.2017, wiec moja umowa ulega rozwiazaniu 31.10.2017. Dziecko ma sie urodzic na przelomie pazdziernika i listopada. Czy to, kiedy urodzi sie dziecko- w trakcie trwania stosunku pracy, czy po jego ustaniu- ma jakies znaczenie w kontekscie swiadczenia wyplacanaego z tytulu urlopu macierzynskiego? czy jesli urodze po rozwiazaniu umowy w ogole mam do niego prawo a jesli tak, to w jakiej wysokosci swiadczenie bedzie mi przyslugiwalo?

#17 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 18:46

Masz wyżej moją odpowiedź.
Jeśli po zakończonej umowie "zachorujesz" to możesz tak do porodu a później macierzyński, wszystko z ZUS.
Wysokość świadczenia zależy od twoich zarobków z umowy

#18 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2017 - 19:32

Masz wyżej moją odpowiedź.
Jeśli po zakończonej umowie "zachorujesz" to możesz tak do porodu a później macierzyński, wszystko z ZUS.
Wysokość świadczenia zależy od twoich zarobków z umowy

tak, czytalam wszystko bardzo dokladnie, ale mialam/mam watpliwosci, czy swiadczenie z tytulu macierzynskiego przysluguje mi jesli dziecko urodzi sie po ustaniu stosunku pracy? jestem na L4 ciazowym od kwietnia i bede miala je do dnia porodu. termin mam na 14.11, a umowa wygasa 31.10. czy mimo to bede miala wyplacane swiadczenie?
czy jego wysokosc jest wyliczana na podstawie umowy? nie mam tam zawartej premii, a to o kilkaset zlotych wiecej w miesiacu i obecnie wplyw na konto mam w wys. sredniej z 12 m-cy poprzedzajacych L4. czy w tej samej wysokosci bede miala wyplacany zasilek macierzynski?

#19 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15025 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 19:36

Gdybyś uważnie jak piszesz czytała to wszystko łącznie z artykułem to byś wiedziała.
Nie chce mi się powtarzać w kółko.
Masz wszystkie odpowiedzi na twoje pytania.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2017 - 20:28

czytalam uwaznie, ale moja sytuacja jest inna. ja wiem, ze moj stosunek pracy wygasnie (bo osoba, ktora zastepuje wraca do pracy) i to najprawdopodobniej przed terminem porodu. nie widzialam tu jednoznacznej odpowiedzi na pytanie dotyczace tego,co dzieje sie dalej. zwlaszcza, ze w internecie jest wiele roznych i sprzecznych informacji, a ja o calej sytuacji dowiedzialam sie dzisiaj i nie wiem czy od 1.11 bede miala za co zyc :(

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych