Kategorie
Skocz do zawartości

Rozliczenie delegacji


Admin Kadry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pracodawca polecił pracownikowi odbycie podróży służbowej. Wyraził zgodę na przejazd własnym samochodem pracownika. Po odbyciu podróży służbowej pracownik przedstawił pracodawcy faktury za paliwo. Czy, rozliczając delegację, pracodawca ma obowiązek zwrócić koszty poniesione przez pracownika na zakup paliwa?

 

Powrót do artykułu: Rozliczenie delegacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Od jakiegoś czasu korzystamy z systemu Luminum w zakresie planowania i rozliczania delegacji służbowych. Program ten daje możliwość wprowadzanie i rozliczanie delegacji przez wszystkich pracowników firmy przez przeglądarkę internetową.

 

System ten wybraliśmy ponieważ ma bardzo ciekawe rozwiązania. Tworząc nową delegację można ją podzielić na dowolną ilość etapów krajowych oraz zagranicznych. System automatycznie nalicza diety, kilometrówki, stawki ryczałtu zgodnie z obowiązującymi stawkami.

 

Miłym zaskoczeniem jest też opcja, dzięki której program obsługuje kody kreskowe. Pracownicy drukują kody z systemu i naklejają je na dokumenty rozliczenia a dział księgowości automatycznie wyszukuje w systemie i akceptuje rozliczenia przy użyciu skanera kodów kreskowych.

 

System Rozliczenia delegacji umożliwia też ewidencjonowanie wszystkich innych faktur i kosztów związanych z podróżą służbową. Korzystamy też z dokumentu Wydatków lokalnych (np.: związanych z kosztami i podróżami w miejscu zatrudnienia pracownika).

 

Plusem tego programu jest też to, że w systemie przy rozliczeniach walutowych istnieje możliwość indywidualnego wprowadzenia kursu walut (np.: na podstawie rachunku z kantoru, rozliczenia karty płatniczej) lub na podstawie notowań NBP z określonego dnia.

 

 

Ciekawym rozwiązaniem jest tez to, że rozliczenie delegacji może być zadekretowane automatycznie i przesłane do odpowiedniego programu księgowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...