Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Urlop wychowawczy a umowa o pracę na czas określony

wróć do serwisu INFOR.pl 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 08:43

Zasady przyznawania urlopu wychowawczego są jednakowe dla wszystkich pracowników. Wystarczy spełnić warunki określone w przepisach. Należy jednak wyjaśnić, że pracownikowi zatrudnionemu na umowę na czas określony urlop przysługuje tylko do dnia, do którego umowa jest zawarta.

Powrót do artykułu: Urlop wychowawczy a umowa o pracę na czas określony

#2 Guest_Nerilka

Guest_Nerilka
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 00:11

"Należy jednak wyjaśnić, że kobiecie zatrudnionej na umowę na czas określony urlop przysługuje tylko do dnia, do którego umowa jest zawarta" A jak przysługuje mężczyźnie zatrudnionemu na czas określony? Z tego zdania wynika, że dotyczy to tylko kobiet, a ważny jest rodzaj umowy, a nie płeć pracownika.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2015 - 19:52

mam umowe na czas okreslony i pracodawca nie che mi udzielic urlopu wychowawczego tylko po macierzynskim odrazu rozwiazac umowe o ma robic

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2015 - 20:08

mam umowe na czas okreslony i pracodawca nie che mi udzielic urlopu wychowawczego tylko po macierzynskim odrazu rozwiazac umowe o ma robic

Musi Ci udzielić urlopu do końca umowy, dłużej nie musi.

#5 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8395 postów

Napisano 14 lipiec 2015 - 20:35

na Twój wniosek złożony na 2 tyg. przed rozpoczęciem urlopu wychowawczego pracodawca ma obowiązek udzielenia urlopu wychowawczego;

#6 Guest_daro

Guest_daro
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2015 - 15:27

musi udzielc ci urlopu wychowawczego, zluz tylko wnisek. dokad masz umwe to tyle mozesz miec urlopu wychowawczego

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 listopad 2015 - 14:15

Jestem na urlopie wychowawczym do 19 lutego 2017 r, teraz jestem w ciąży, czy będę mogła skorzystać z urlopu macierzyńskiego na dziecko które ma się urodzić 14,06,2016r? czy muszę wcześniej zrezygnować z urlopu wychowawczego na pierwsze dziecko, co mi wogóle przysługuję jeśli nie zrezygnuję teraz z urlopu wychowawczego? cały tem czas opłacam dodatkowe ubezpieczenie.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2015 - 13:15

Urlop wychowawczy do dnia urodzenia dziecka, a potem urlop macierzyński na kolejne dziecko.

#9 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8395 postów

Napisano 07 listopad 2015 - 18:05

urlop wychowawczy nie ulega przerwaniu, ale otrzymasz pełny zasiłek macierzyński (nie urlop);

możesz zrezygnować w każdej chwili z wychowawczego za zgodą pracodawcy lub po uprzednim poinformowaniu na 30 dni przed planowanym terminem podjęcia pracy; 

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2016 - 16:04

Obecnie jestem na L4 przewidywany termin porodu to 8 lipca obecnego roku a umowe o prace na czas okreslony mam do 30,04,2017 jak najrozsadniej rozplanowac macierzynski i wychowawczy by nie stracic pracy.Czy po wykorzystaniu 20 tyg macierzynskiego mozna by skorzystac z 6 tyg wychowawczego i z jego reszty w pozniejszym terminie i jak nalezy go dzielic

#11 Guest_Niunia

Guest_Niunia
  • Goście

Napisano 30 październik 2016 - 22:07

Czy pracodawca może odmówić uropu wychowawczego?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 listopad 2016 - 09:59

Proszę o radę. Jestem zatrudniona na umowie na zastępstwo (pracuje już 8 miesięcy) okazało się ze zaszłam w ciąże. Pracownik zastępowany wraca w czerwcu 2017r, a ja termin ma na wrzesień. Czy to prawda,że gdy przełożę pracodawcy L4 przed powrotem pracownika, wszelkie świadczenia będą mi się należeć, z tym że nie będę miała przedłożonej umowy? a co się stanie po porodzie? coś mi się będzie należało? mogę liczyć na jakieś świadczenia nadmienię,że od kilku lat nieprzerwanie byłam zatrudniona w innym zakładzie pracy?

#13 Guest_Rodzic zastępczy

Guest_Rodzic zastępczy
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 11:23

Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim jako rodzina zastępcza do 09: 03: 2018 r umowę o pracę mam do 27:04:1018 r czy mogę się starać o urlop wychowawczy i czy mi się należy.

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17459 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 grudzień 2017 - 11:26

Starać się możesz ale tylko do końca umowy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych