Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy dodatek stażowy można wliczyć do minimalnego wynagrodzenia za pracę

wróć do serwisu Kadry 44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515854 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 22:58

Nasz pracownik otrzymuje stałe wynagrodzenie zasadnicze i dodatek stażowy. Jest zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy. Gdyby nie brać pod uwagę dodatku stażowego, jego wynagrodzenie byłoby niższe od minimalnego. Czy w tym przypadku oba składniki wynagrodzenia możemy traktować jak minimalne wynagrodzenie (wraz z dodatkiem), czy musimy wyrównać wynagrodzenie zasadnicze do gwarantowanego wynagrodzenia minimalnego? Czy powinniśmy wypłacić pracownikowi wyrównanie za poprzednie miesiące?

Powrót do artykułu: Czy dodatek stażowy można wliczyć do minimalnego wynagrodzenia za pracę

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 18:21

a kiedy w konicu madry czlowiek przestanie doliczac stazowe i premie bo to jest moje wypracowane i czuje sie oszukana w tej chwili

#3 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 19:29

Dokładnie kiedy ktoś wpadnie na to że staż pracy to moje lata wypracowane...i z jakiej racji mają mi je zabierać do najniższej krajowej...

#4 Guest_wściekła

Guest_wściekła
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:49

Szok! Zarabiałam wiecej przez rok niż najniższa krajowa, ponieważ miałam liczony dodatek stażowy, a teraz po pie...szonej podwyżce zrównują mnie do najniższej dlatego, że lata stażowe mogą sie wliczać do zasadniczej najniższej krajowej. To po co te podwyżki???? W kulturze jednak zarabia się jak dziad:-(

#5 Guest_RB

Guest_RB
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 21:11

PODWYŻKA NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ DO 2000 ZŁOTYCH TO TAK NAPRAWDĘ PRZESUNIĘCIE Z DODATKU ZA STAŻ PRACY PIENIĘDZY. CZAS ODDZIELIĆ DODATEK ZA ,WYPRACOWANE LATA ZA STAŻ OD NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ.

#6 Guest_wkurzony

Guest_wkurzony
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 12:09

Jest to po prostu zwykłe złodziejstwo takie traktowanie tego problemu, moja żona też tak ma i teraz tak to wygląda, że nowa pracownica przyjmująca się dostaje 2000zl minimalnego a ona obniżoną tę kwotę o dodatek stażowy/36lat pracy/. To jest tak od lat i jakoś nikt tego problemu nie zauważa.

#7 Guest_k

Guest_k
  • Goście

Napisano 01 luty 2017 - 22:18

Wyglada na to, ze Ci, ktorzy maja wypracowane lata, sa za to karani, gdyz odbiera im sie nalezny dodatek, obnizajac place zasadnicza tak, by byla na poziomie placy minimalnej. Nowy pracownik z kolei, ktory nie ma doswiadczenia ani stazu pracy, juz na wejsciu ma najnizsza place zapewniona.

To jak to jest? czy za to, ze ktos pracowal, zdobyl doswiadczenie, ma byc za to karany?

To jawne naruszenie praw pracowniczych!!! Czy ktos sie za to w koncu wezmie?

A jak nie, to wszyscy poszkodowani, piszmy do Pani Minister petycje, listy, zarzucmy ich skargami, a jak to nie pomoze, to do Trybunalu w Strasburgu!!!

Dluzej tak nie moze byc!!!!  Jak mozna zabierac prawo do dodatku, ktory sie juz nabylo wczesniej, czyli wypracowany dodatek stazowy!!! To skandal!!!!

#8 Guest_zosia

Guest_zosia
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 13:20

staż pracy jest naszą nagrodą za czas pracy, więc nie powinien być wliczany do zasadniczej, jest to dalece niesprawiedliwe, gdyż początkujący pracownik może mieć to w pierwszym wynagrodzeniu przy zmianach wynagrodzeń, to jest demotywacja, rzadzący pobieraja krocie, delegacje i wiele różnych dodatków a prosty człowiek czeka na 1 zł podwyżki, czas wyjechać z tego Ciemnogrodu...

#9 Guest_Pielegniarka

Guest_Pielegniarka
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 11:59

To jest chore!!! Kraj złodziei! Nowy pracownik jest lepiej wynagradzany niż ten z 30 letnim doświadczeniem. Czyli lepiej się zwolnić i zatrudnić od nowa!

#10 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 13:59

Zgadzam się z moimi pzedmówcami. Mam 23 lata pracy i pracuję za najniższą tj. 2 tysiące brutto. Wliczono mi mój staż do zasadniczej. Po prostu żadnej motywacji do pracy wręcz płakać się chce. Zarabiam tyle samo co młode dziewczyny świeżo przyjęte. Mało tego te młode rezygnują z pracy widząc na umowie najniższe wynagrodzenie, twierdzą że za takie pieniądze nie będą pracować. Ludzie trzeba z tym coś zrobić. To jest żenada.

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17926 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 marzec 2017 - 14:00

"Ludzie trzeba z tym coś zrobić. To jest żenada."  No to do dziełasmile.png

#12 Guest_ONA

Guest_ONA
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 14:31

Wyglada na to, ze Ci, ktorzy maja wypracowane lata, sa za to karani, gdyz odbiera im sie nalezny dodatek, obnizajac place zasadnicza tak, by byla na poziomie placy minimalnej. Nowy pracownik z kolei, ktory nie ma doswiadczenia ani stazu pracy, juz na wejsciu ma najnizsza place zapewniona.

To jak to jest? czy za to, ze ktos pracowal, zdobyl doswiadczenie, ma byc za to karany?

To jawne naruszenie praw pracowniczych!!! Czy ktos sie za to w koncu wezmie?

A jak nie, to wszyscy poszkodowani, piszmy do Pani Minister petycje, listy, zarzucmy ich skargami, a jak to nie pomoze, to do Trybunalu w Strasburgu!!!

Dluzej tak nie moze byc!!!!  Jak mozna zabierac prawo do dodatku, ktory sie juz nabylo wczesniej, czyli wypracowany dodatek stazowy!!! To skandal!!!!

zastanawiam się gdzie tu naruszenie praw pracowniczych? nie wszędzie są dodatki stażowe, to relikt przeszłości, dlaczego pracownik ma dostawać więcej tylko,  dlatego że ma dłuższy staż, jeśli idą za tym wyższe kompetencje to oczywiście, ale jeśli to jest kwestia tylko stażu to mam wątpliwości.

zanim zaczniecie we mnie rzucać, nie jestem młodzikiem, mam 20 lat stażu.

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17926 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 14:49

zastanawiam się gdzie tu naruszenie praw pracowniczych? nie wszędzie są dodatki stażowe, to relikt przeszłości, dlaczego pracownik ma dostawać więcej tylko,  dlatego że ma dłuższy staż, jeśli idą za tym wyższe kompetencje to oczywiście, ale jeśli to jest kwestia tylko stażu to mam wątpliwości.

zanim zaczniecie we mnie rzucać, nie jestem młodzikiem, mam 20 lat stażu.

dodatki stażowe nie są reliktem przeszłości, mimo że dawno temu obowiązywały niemal wszędzie, teraz też w wielu miejscach są wypłacane, wcale nie są tylko w jednostkach budżetowych.

#14 Guest_ONA

Guest_ONA
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 15:31

dodatki stażowe nie są reliktem przeszłości, mimo że dawno temu obowiązywały niemal wszędzie, teraz też w wielu miejscach są wypłacane, wcale nie są tylko w jednostkach budżetowych.

no i? wcale nie napisałam, że są tylko w jednostkach budżetowych, uważam po prostu, że wynagradzać powinno się za wiedzę, zaangażowanie i zakres obowiązków

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17926 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 16:05

No i ?\

Fajnie, że masz swoje zdanie.

Nie wmawiam ci że napisałaś o jedn. budż. dałam tylko przykład, ale za to napisałaś o relikcie, a to nie jest prawda.

#16 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 16:56

No każdy ma prawo do własnego zdania.

#17 Guest_Elson

Guest_Elson
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:24

A. Ja właśnie się zastanawiam gdzie trzeba o tym napisać i do kogo

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17926 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 20:34

A o czym chcesz pisać?

#19 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2017 - 13:21

1830zl brutto plus wyrownanie 170zl. za kazda przepracowana sobote i niedziele nie mam placone, poniewaz odciagaja to od wyrownania :) za 4 pelne weekendy dostaje 20 zl. moje kolezanki ktore maja 2050zl bez wyrownania dostaja za 1sobote 60 zl :) gdzie sprawiedliwosc?

#20 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 16 październik 2017 - 15:51

czy ktoś może wie czy zatrudnionemu w zakładzie pracy na umowę o pracę do płacy minimalnej jednym dyrekcja wlicza stażowe a innym nie czy to jest zgodne z prawem jeżeli nie to jaki artykuł jest naruszony.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych