Kategorie
Skocz do zawartości

Gdzie rozliczyć dochody polskiej firmy z usług na rzecz brytyjskiego kontrahenta


Rekomendowane odpowiedzi

Prowadzę w Polsce działalność gospodarczą w zakresie usług informatycznych. Podpisałem kontrakt z firmą brytyjską na obsługę i serwis systemów informatycznych. Usługi wykonuję zdalnie w siedzibie swojej firmy. Moje wizyty w Wielkiej Brytanii są sporadyczne i krótkotrwałe – jadę do kontrahenta tylko wtedy, gdy należyte wykonanie przeze mnie usługi wymaga wykonania jakichś cząstkowych czynności na miejscu, w jego siedzibie. Należność za faktury wpływa na konto firmowe w polskim banku. Gdzie powinienem rozliczać się z tych dochodów – w Polsce, czy w Wielkiej Brytanii? Nadmieniam że w Wielkiej Brytanii nie rejestrowałem działalności gospodarczej, a moje (i mojej rodziny) miejsce zamieszkania znajduje się w Polsce.

 

Powrót do artykułu: Gdzie rozliczyć dochody polskiej firmy z usług na rzecz brytyjskiego kontrahenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Inżynier podróżnik

Stwierdza Pani że "nie posiada Pan w Wielkiej Brytanii zakładu w rozumieniu polsko-brytyjskiej konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania". Co w takim razie z Art 5 ust 5. Jeśli dobrze to interpretuję, to osoba prowadząca działalność jednoosobową z definicji posiadająca wszelkie pełnomocnictwa do zawierania umów, jak róznież działająca na rzecz przedsiębiorstwa (jednoosobowego) jest traktowana jako zakład.

Moja sprawa jest podobna, z tym że, dotyczy Holandii, oraz przebywam na terytorium Holandii 5 dni w tygodniu. Rodzina, dom i kredyt jest w PL. Jeśli zdecyduję sie kontynuować to wkrótce przekroczę 183 dni za ostatnie 12 miesięcy na terytorium Holandii. Czy będę musiał wtedy płacić podatek w Holandii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...