Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy 55-letnia kobieta może przejść na emeryturę

wróć do serwisu Kadry 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516244 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 21:23

Mam 55 lat. Jestem sekretarką w dość dużej firmie ze stażem pracy 35 lat. ZUS odprowadza na II filar wpłacane przez pracodawcę składki, gdyż w 1999 r. zawarłam umowę z funduszem emerytalnym. Czy pomimo to mogę zrezygnować z ofe i uzyskać wcześniejszą emeryturę? Czy gdybym nie chciała jeszcze odchodzić z pracy i przechodzić na emeryturę, to pracodawca może mnie do tego jakoś zmusić? Chciałabym zaznaczyć, że wyniki testów oceniających moje predyspozycje i przydatność do pracy na obecnym stanowisku wypadły dla mnie bardzo dobrze. A co by było, gdyby ZUS przyznał mi emeryturę, a pracodawca pozwolił dalej pracować?

Powrót do artykułu: Kiedy 55-letnia kobieta może przejść na emeryturę

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 maj 2017 - 09:47

mam 55 la i 35 lat pracy czy mam prawo do wczesniejszej emerytury

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 maj 2017 - 10:39

To zależy, a od czego, to wszystko masz napisane w artykule powyżej, wystarczy przeczytać.

#4 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2017 - 07:26

Obecnie mam 33 letni staż pracy, w przyszłym roku - w drugiej połowie kończę 55 lat, obecny pracodawca nosi się z zamiarem likwidacji firmy do końca tego roku, czy w takim przypadku  otrzymam świadczenie przedemerytalne?

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19185 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 lipiec 2017 - 09:01

wystarczy przeczytać artykuł z początku tematu

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 18:58

Grazyna moje pyanie Mam przepracowane 40 lat pracuje jako kucharka czy moge isc na emeryture mam obecnie skonczone 57lat

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19185 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 20:00

Następna.... przeczytaj artykuł

#8 Guest_Niunia

Guest_Niunia
  • Goście

Napisano 09 maj 2018 - 14:57

Mam 58 lat i 40 lat pracy czy mogę przejść na emeryturę i w jaki sposób

#9 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 09 maj 2018 - 15:14

Głupia Niunia, czytaj artykuł i nie zawracaj d.....y
Lata pracy się nie liczą idiotko tylko wiek

#10 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2018 - 13:19

Myślałam, że mając wiek 56 i 33lata pracy i płacenia składek mogę przejść na wcześniejszą emeryturę.

ALE NIE, ALE NIE.

Wprowadzili cwaniacy magiczną datę 01.01.2008 i do tego okresu- 30 lat pracy, czyli przez naukę w szkole średniej już nie spełniam warunku brzegowego.A przez ciężkie studia jeszcze bardziej.

Trzeba było iść po podstawówce do pracy. Ale jak? nie było jeszcze 18.

Więc trzeba było zajść w ciążę po podstawówce,, urodzić w 1 klasie ogólniaka, wtedy z macierzyńskim wyszłoby 30 lat pracy przed 2008 . ewentualnie 2 lata zawodówy przebimbać , albo hufiec pracy dla zwyrodnialców, wtedy by zagrało i byłaby emeryturka.

Czyż coś pokręciłam?

#11 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2018 - 13:37

pomyłka 31grudnia 2008

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19185 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 13:54

Myślałam, że mając wiek 56 i 33lata pracy i płacenia składek mogę przejść na wcześniejszą emeryturę.

ALE NIE, ALE NIE.

Wprowadzili cwaniacy magiczną datę 01.01.2008 i do tego okresu- 30 lat pracy, czyli przez naukę w szkole średniej już nie spełniam warunku brzegowego.A przez ciężkie studia jeszcze bardziej.

Trzeba było iść po podstawówce do pracy. Ale jak? nie było jeszcze 18.

Więc trzeba było zajść w ciążę po podstawówce,, urodzić w 1 klasie ogólniaka, wtedy z macierzyńskim wyszłoby 30 lat pracy przed 2008 . ewentualnie 2 lata zawodówy przebimbać , albo hufiec pracy dla zwyrodnialców, wtedy by zagrało i byłaby emeryturka.

Czyż coś pokręciłam?

no i co w związku z tym?

#13 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 265 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:23

A orientujecie się w kwestii legitymacji emeryta i rencisty i przywilejach jej posiadania? Pytam, bo mój ojciec niedawno zgubił swoją legitymacje i twierdzi, że nie jest mu ona potrzebna i nie chce wyrobić nowej, a tutaj 

https://zycieseniora...awnia-dokument/ czytałem, że ta legitymacja uprawnia go do wielu rzeczy. Co o tym sądzicie?

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19185 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:42

nic nie sądzimy

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 październik 2018 - 11:30

Malozonka chce przejsc na wczesniejsza emeryture z powodu sytuacji rodzinnej . Wlasnie ukonczy 55 lat , jej staz pracy wynosi ponad 30 lat pracy . W ZUS oswiadczono jej , ze moze przejsc na wczesniejsza emeryture kiedy zostanie zwolniona z pracy na skutek redukcji stanowiska pracy . Bardzo prosil bym o odpowiedz .

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19185 postów

Napisano 03 październik 2018 - 13:41

Ale o co prosisz, przecież ZUS odpowiedział

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 luty 2019 - 12:49

Panie Duda związkowy ruszamy z wczesniejszymi emeryturami wybory 6 postulat Kaczyńskiego

#18 Guest_alicja

Guest_alicja
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 16:48

mam skonczone 55 lat i mam 20 lat pracy czy mi sie nalezy wczesniejsza emerytura

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 17:35

Nie prowokuj, normalni ludzie w tym wieku, to po 30/35 lat pracy mają.

#20 Guest_bq

Guest_bq
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 19:37

i co ja z tego wiem ???? 55 lat i 30 lat pracy , ale w następnym akapicie ":Osoby urodzone w okresie od 1 stycznia 1949 r. do 31 grudnia 1968 r., do których Pani się zalicza, mogą uzyskać wcześniejszą emeryturę pracowniczą, jeżeli wspomniane warunki spełnią do 31 grudnia 2008 r. oraz nie przystąpiły do otwartego funduszu emerytalnego. " czyli co ? można czy nie można ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych