Kategorie
Skocz do zawartości

Obowiązek podatkowy w VAT w 2014 r. - zasady ogólne


Rekomendowane odpowiedzi

Z początkiem 2014 roku nastąpiły zasadnicze zmiany dotyczące ustalania momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT. Dotyczą zarówno zasad ogólnych, jak i modyfikują dotychczasowe szczególne momenty powstania obowiązku podatkowego. Przedstawiamy wyjaśnienia ekspertów Ministerstwa Finansów w zakresie zasad ogólnych powstawania obowiązku podatkowego w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2014 r.

 

Powrót do artykułu: Obowiązek podatkowy w VAT w 2014 r. - zasady ogólne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość krystian

Prowadzę komis samochodowy. Sprzedaż samochodu przez komis odbyła się 30 maja, a zapłatę otrzymałem 6 czerwca. Kiedy  mam wykazać powstanie obowiązku podatkowego przy tej sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Remigiusz

W przypadku gdy kilka podmiotów dokonuje dostawy tego samego towaru w ten sposób, że pierwszy z nich wydaje ten towar bezpośrednio ostatniemu w kolejności nabywcy uznaje się, że dostawy towarów dokonał każdy z podmiotów. Obowiązek podatkowy u każdego dostawcy powstanie z chwilą dokonania dostawy na rzecz jego nabywcy, tj. z chwilą przeniesienia prawa do rozporządzania towarem jak właściciel. - jaka jest różnica między przeniesieniem prawa do rozporządzania towarem jak właściciel a normalnym przeniesieniem własności?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...