Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie usług rolniczych - podatkowe problemy praktyczne

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198726 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 12:08

Świadczenie usług rolniczych przez rolników nie wchodzi w zakres działalności rolniczej w myśl ustawy o PIT, co w efekcie determinuje konieczność zarejestrowania pozarolniczej działalności gospodarczej i opodatkowania tej działalności podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Powrót do artykułu: Świadczenie usług rolniczych - podatkowe problemy praktyczne

#2 Guest_Hubert

Guest_Hubert
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2014 - 09:41

Mam jednoosobową działalność gospodarczą, KPIR, VAT, ZUS. Jednocześnie mam gospodarstwo rolne, płacę podatek rolny, gospodarstwo ma nadany numer, mam wykształcenie rolnicze, nie jestem w KRUS. W gospodarstwie chcę prowadzić uprawy sadownicze, przechowalnię owoców oraz przetwórnię soków. Pytanie 1: Czy zakupy i sprzedaż z działalności rolniczej mogę wpisywać do KPIR tak jak zakupy i sprzedaż z działalności pozarolniczej? np. budowa przechowalni, zakup ciągnika sadowniczego, sadzonek czy nawozów; sprzedaż owoców i soków. Pytanie 2: Czy od zakupów do produkcji rolnej rozliczam VAT tak jak od zakupów dla działalności pozarolniczej? np. VAT od wybudowania przechowalni, od zakupu ciągnika sadowniczego, sadzonek czy nawozów; VAT od sprzedaży owoców i soków.

#3 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 maj 2017 - 15:39

Na silosy zbożowe znajdziecie profesjonalną firmę oferującą specjalistyczne silosy zbożowe. Zobaczcie sami, a być może również i wam się taka oferta przyda. Moim zdaniem jest to solidny i doświadczony producent, więc warto z ich ofertą się zapoznać. 

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2020 - 09:39

Mam gospodarstwo rolne - Vat, oraz drugą działalność- usługi transportowo- rolnicze. (książka przychodów i rozchodów) Deklaracje VAT łączę, jedynie z tej drugiej działalności opłacam PIT. W środkach trwałych gospodarstwa posiadam suszarnię do zboża, Olej opałowy do niej kupuję na gospodarstwo. Chcę wykonywać usługi suszenia zbóż, z której działalności powinienem wystawiać fakturę za usługi? z Gospodarstwa Rolnego, czy Usług Transportowo Rolniczych

#5 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2020 - 09:39

Mam gospodarstwo rolne - Vat, oraz drugą działalność- usługi transportowo- rolnicze. (książka przychodów i rozchodów) Deklaracje VAT łączę, jedynie z tej drugiej działalności opłacam PIT. W środkach trwałych gospodarstwa posiadam suszarnię do zboża, Olej opałowy do niej kupuję na gospodarstwo. Chcę wykonywać usługi suszenia zbóż, z której działalności powinienem wystawiać fakturę za usługi? z Gospodarstwa Rolnego, czy Usług Transportowo Rolniczych

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy