Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa terminowa a urlop macierzyński

wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516127 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 14:33

Na podstawie umowy na czas określony zatrudniamy pracownicę, która przebywa na urlopie macierzyńskim. W trakcie okresu trwania umowy pracownica nie wykorzysta całego urlopu macierzyńskiego. Czy w takiej sytuacji umowa ulegnie przedłużeniu do końca urlopu macierzyńskiego? - pyta Czytelniczka z Zabrza.

Powrót do artykułu: Umowa terminowa a urlop macierzyński

#2 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 07 maj 2017 - 14:11

Mam takie pytanie, pracuje obecnie na umowie o pracę na czas określony, jest to moja trzecia umowa z tym pracodawcą (ta umowa jest na rok), a kolejna już powinna być na czas nieokreślony. Z powodu moich umów wciąż przekładamy z mężem decyzje o dziecku, i moe pytanie brzmi jak wyglądałaby moja sytuacja gdyby teraz zaszłą w ciąże? do końca obecnej umowy mam jeszcze 11 miesięcy

#3 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 07 maj 2017 - 16:43

Po urodzeniu dziecka pracodawca będzie wypłacał zasiłek macierzyński aż do zakończenia umowy o pracę. Po rozwiązaniu umowy wypłatę zasiłku przejmie ZUS.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#4 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 21:39

Od września 2014 roku jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony do 31 sierpnia br. Datę porodu mam wyznaczoną na 6 września. Rozumiem, że umowa przedłuża mi się do dnia porodu, ale co dalej? Co mi przysługuje, urlop macierzyński czy zasiłek i gdzie się udać w tej sprawie? Bardzo proszę o wskazówki.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2017 - 12:16

Od września 2014 roku jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony do 31 sierpnia br. Datę porodu mam wyznaczoną na 6 września. Rozumiem, że umowa przedłuża mi się do dnia porodu, ale co dalej? Co mi przysługuje, urlop macierzyński czy zasiłek i gdzie się udać w tej sprawie? Bardzo proszę o wskazówki.

Masz wszystko dokładnie napisane w artykule powyżej, wystarczy przeczytać.

#6 Guest_Martini

Guest_Martini
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 07:05

Pracownica jest zatrudniona na umowie o pracę na czas określony. Czy w trakcie trwania urlopu macierzyńskiego może podpisać z pracodawcą aneks do umowy? Czy może to zrobić będąc na urlopie wychowawczym? Czy w sytuacji, gdy pracownica przebywa na urlopie macierzyńskim, dobiegnie końca okres trwania umowy, a pracodawca chce podpisać kolejną umowę, jest taka możliwość? Czy jest to możliwe na urlopie wychowawczym?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:19

Można podpisywać kolejne umowy z pracownicą przebywającą na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym.

#8 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2017 - 22:24

Witam, a co w sytuacji gdy pracownica zachodzi drugi raz w ciąże a jest na urlopie macierzyńskim gdzie umowa jest na czas określony i kończy się szybciej niż macierzyńskie. Czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu? (Pracownica jest już w 14 tyg ciąży) Pozdrawiam

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2017 - 11:34

Witam, a co w sytuacji gdy pracownica zachodzi drugi raz w ciąże a jest na urlopie macierzyńskim gdzie umowa jest na czas określony i kończy się szybciej niż macierzyńskie. Czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu? (Pracownica jest już w 14 tyg ciąży) Pozdrawiam

Umowa zostanie przedłużona do dnia porodu.

#10 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2017 - 17:56

Umowa zostanie przedłużona do dnia porodu.

A tak z ciekawości gdyby nie była w 12 tyg ciąży przed końcem umowy to czy pracodawca ma też obowiązek przedłużyć umowę do porodu?

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18724 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 wrzesień 2017 - 18:15

A tak z ciekawości gdyby nie była w 12 tyg ciąży przed końcem umowy to czy pracodawca ma też obowiązek przedłużyć umowę do porodu?

A tak dla zaspokojenia ciekawości: NIE

#12 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 13:22

Witam,obecnie jestem na urlopie rodzicielskim,umowę o prace mam do końca miesiąca,czy od 1 listopada będę nadal otrzymywać pieniądze za urlop rodzicielski??co z urlopem niewykorzystanym??proszę o rade

#13 Miga66aa

Miga66aa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 październik 2018 - 13:24

Niestety, ale średnio się na tym znam... Raczej nie będę w stanie pomóc...

Kiedy chorujesz lekarze rejestrują przebieg twojego leczeni. Kiedy jesteś zdrowy, powinieneś postępować podobnie: rejestrować swoje życie – Albert Espinosa

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 13:33

Witam,obecnie jestem na urlopie rodzicielskim,umowę o prace mam do końca miesiąca,czy od 1 listopada będę nadal otrzymywać pieniądze za urlop rodzicielski??co z urlopem niewykorzystanym??proszę o rade

Jeżeli złożyłaś wniosek o wykorzystanie w całości macierzyńskiego i rodzicielskiego, to wypłatę zasiłku przejmie ZUS. Za niewykorzystany urlop wypoczynkowy powinnaś otrzymać ekwiwalent.

#15 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:09

Witam, Umowę na czas określony mam do dnia 18.03.2019, będę w tym czasie w 15tyg ciąży, zatem umowa przedłuża się do dnia porodu. Moje pytanie dotyczy zasiłku macierzyńskiego, przez jaki czas będzie on wypłacany?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2019 - 11:17

Witam, Umowę na czas określony mam do dnia 18.03.2019, będę w tym czasie w 15tyg ciąży, zatem umowa przedłuża się do dnia porodu. Moje pytanie dotyczy zasiłku macierzyńskiego, przez jaki czas będzie on wypłacany?

Przez rok od dnia porodu.

#17 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2019 - 00:26

Witam. Rodze w maju, umowa kończy mi sie we wrześniu. Czyli od października zus przejmie wypłacanie mi macierzyskiego. Ale czy ciagle w takiej samej kwocie?

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2019 - 06:25

Noo

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 14:06

Witam. Umowa na czas określony kończy się w 20 tygodniu mojej ciąży. Kolejna umowa powinna być podpisana na czas nieokreślony. Czy mogę nie informować pracodawcy o ciąży do momentu przedłużenia umowy na czas nieokreślony i czy ta umowa będzie miała podstawę prawną?

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 14:13

Teoretycznie możesz, nie biorąc L4 na ciążę. Umowa będzie ważna.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy