Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Wszystko o umowie zlecenia


wróć do serwisu INFOR.pl 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

    Nowy użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:51

Przez umowę zlecenia przyjmujący zlecenie (zleceniobiorca) zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie (zleceniodawcy). Oznacza to, że jako umowy zlecenia w rozumieniu kodeksu cywilnego można traktować wyłącznie te umowy, których przedmiotem jest dokonywanie określonych czynności prawnych.

Powrót do artykułu: Wszystko o umowie zlecenia

#2 Guest_Józef

Guest_Józef
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 06:37

Jestem na emeryturze. Dorabiam na umowę zlecenie (system 12/24). W umowie jest zapis, że zleceniobiorca (czyli ja) zobowiązuje się do dozorowania obiektu przy ul...... Ostatnio pracodawca poinformował nas, że w soboty i niedzielę oraz w dni robocze w godzinach wieczornych mamy dodatkowo sprzątać jego prywatną posesję (koszenie trawy, grabienie liści pielenie grządek itd. krótko mówiąc mamy utrzymywać porządek na jego prywatnym terenie. Mam pytanie CZY TO JEST ZGODNE Z PRAWEM ?

#3 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 06:44

nie, w umowie masz miejsce pracy wpisane, to obowiązuje

#4 Guest_irmina

Guest_irmina
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2016 - 21:25

jeżeli w umowie zlecenie są wypisane kary za złamanie zasad konkurencyjnych i zakaz wykonywanych czynnosci w innym miejscu lub u innej osoby jest to zgodne z prawem? oraz okres wypowiedzenia na umowie zlecenie moze byc ?

#5 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 11 luty 2017 - 19:24

czy akceptacja warunków umowy wysłana drogą e mail jest już zawarciem umowy??

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 10:13

czy na umowie zlecenia może być wpisana data do 30.05.2020 r , ponieważ 31. 05. 2020 jest to niedziela?

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 październik 2019 - 11:33

czy na umowie zlecenia może być wpisana data do 30.05.2020 r , ponieważ 31. 05. 2020 jest to niedziela?

 

To pracodawca podejmuje decyzję do kiedy ma trwać umowa.



#8 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 15:15

Zapomnieliście państwo o ustawie o wynagrodzeniu minimalnym, która w wersji obowiązującej od 01.01.2017 wprowadziła ograniczenia swobody w zakresie umowy -zlecenia i umów o świadczenie usług jeśli nie są spełnione warunki wykluczające podleganie pod ustawę tych umów (tj. umów art.734 i 750 k.c.) tj. jeśli o miejscu i czasie wykonania zlecenia decyduje przyjmujący zlecenie i przysługuje mu wyłącznie wynagrodzenie prowizyjne to wówczas rzeczywiście ustawa nie obowiązuje wobec tych stosunków prawnych i mamy pełną swobodę (w granicach k.c.) . Jednak jeśli nie ma spełneinia tych warunków (łącznie) to jest wiele ograniczeń m.in. minimalna stawka godzinowa, zakaz zrzekania się wynagrodzenia (zanik nieodpłatnego zlecenia) , częstotliwość wypłat, potwierdzanie godzin wykonywania usługi.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych