Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Kiedy można zastosować warunkowe zawieszenie wykonania kary?


wróć do serwisu INFOR.pl 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

    Nowy użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:24

Polskie prawo karne przewiduje środki związane z poddaniem sprawcy próbie. Jednym z nich jest właśnie warunkowe zawieszenie wykonania kary.

Powrót do artykułu: Kiedy można zastosować warunkowe zawieszenie wykonania kary?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2017 - 17:06

Mam rozumieć że dostaniesz zawiasy jak zostaniesz konfidentem.

#3 Guest_kk

Guest_kk
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 09:11

jak ci grozi powyzej 3 z kk to nie dostaniesz

#4 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 09 luty 2017 - 18:18

CZyli zawiesic kare mozna do roku czy 2 lat? bo niby po 1 lipca jest tylko do roku? z jakiej daty ten artykuł?

#5 Guest_Marian K.

Guest_Marian K.
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2017 - 10:23

Ja mialem najpierw odroczona kare a potem zawieszoną, ale za mnie to zalatwial prawnik z Legaleo, wiec doklanie nie wiem jakie sa zasady. Ale jak do niego przyszedlem z tym problemem, to mowil ze da sie zrobic.

#6 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 09:37

Dobre sobie. kk przewiduje od 15 do 20 lat Art. 156 & 1 odnoszący się do trwałego uszczerbku na zdrowiu, oraz uszkodzeniu ciała mówi o okresie pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. Jakimi przesłankami kieruje się sąd skoro sprawca jako recydywista dopuszcza się takiego czynu a wyrok I instancji to 3 lata a po wniesieniu odwołania przez oskarżonego II instancja 6 lat. Sprawca w chwili zatrzymania na domiar wszystkiego posiadał narkotyki. Czy kara zasądzona jest karą sprawiedliwą? Zasądzone odszkodowanie w kwocie 400,000 nigdy nie będzie wypłacone ponieważ sprawca nie posiada ani pracy, ani mieszkania. Uważam, że w więzieniu powinni więźniowie pracować a nie żyć jeszcze na koszt podatnika. Nie chcesz pracować nie masz jedzenia. Siedzisz aż nie spłacisz długu ( kary pieniężnej zasądzonej przez sąd) Dochodzenie ponownie już zasądzonej kary jest bezsensowne, gdyż i tak niczego nie zmienia. a jedynie generuje dodatkowe koszty wynajęcia adwokata. Po to, aby usłyszeć, że brak jest możliwości ściągalności zasądzonej kary. Praktycznie po odsiedzeniu 6 lat recydywista wychodzi na wolność z poczuciem bezkarności i robi to samo. Czyli handluje narkotykami itd. Czy kary stosowane w Polsce są karami sprawiedliwymi?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych