Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szkoła nie może zabronić używania telefonu komórkowego

wróć do serwisu Sektor Publiczny 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32642 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 18:44

Rodzice skarżą się, że rady pedagogiczne uchwalają całkowity zakaz korzystania z telefonu komórkowego na terenie szkoły. Resort edukacji twierdzi, że jest to sprzeczne z prawem.

Powrót do artykułu: Szkoła nie może zabronić używania telefonu komórkowego

#2 Guest_Belfer

Guest_Belfer
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 23:19

U nas w szkole jest zakaz.. oficjalnie w statucie dla uczniów.. i nieoficjalnie jeszcze dla nauczycieli.. Takie numerki lecą...

#3 Guest_Robin

Guest_Robin
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:34

U nas też jest zakaz, również obowiązujący nauczycieli. A najbardziej absurdalny zakaz dotyczy korzystania z telefonu na przerwie podczas dyżuru. Osobiście odbieram mnóstwo telefonów od rodziców swoich wychowanków i najczęściej są to telefony w ciągu dnia pracy (chociaż wieczorami czasami też). Rodzice wiedzą, kiedy mam przerwę i często właśnie wtedy próbują się dodzwonić. Niestety mamy zakaz, który, przyznam szczerze, ignoruję, bo dla mnie uczniowie i ich rodzice ważniejsi. P.S. Nie wspominając już o zakazie jedzenia podczas dyżuru. Nie wolno! Ani kanapki, ani bułeczki, ani batonika ;-)

#4 Guest_Wkurwiona niemowa a dało by się temu zapobiec

Guest_Wkurwiona niemowa a dało by się temu zapobiec
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 12:11

Pluje na ten zakaz dzisiaj w szkole zaczęło mnie boleć gardło jakby mi normalnie ktoś wciskał szpileczki! Nie dało się wytrzymać i chciałam zadzwonić do taty ponieważ zaczyna dziś później pracę i mógłby przyjechać zgłosić i mnie odebrać... gówno! facetka uwierzyła mi dopiero kiedy nie mogłam słowa wypowiedzieć i miałam łzy w oczach tyle z waszego zakazu debile!! Jutro do jakiegoś lekarza i to szybko!

#5 Guest_aha

Guest_aha
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 15:40

U mnie w szkole (3 gimnazjum) jest właśnie zakaz uzywania telefonu na przerwach JA MAM 15 LAT WIEM CO CHCE ROBIĆ NA PRZERWIE

#6 mumok

mumok

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 maj 2018 - 17:01

Mam to samo zdanie co mój poprzednik... Nic dodać, nic ująć...

Gdy się starzejemy, zamieniamy się we własnych rodziców; wystarczy pożyć dość długo, by ujrzeć twarze powtarzające się w czasie.

#7 Guest_Zbyszko z Bogdańca

Guest_Zbyszko z Bogdańca
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 14:30

Taaa, pozwólcie dzieciom na wszystko a efekty będą jeszcze lepsze niż w starszych w komentarzach. Francja właśnie wprowadza całkowity zakaz telefonów i tabletów. Można? można... Jako pedagog czekam aż sięgniemy dna i wtedy będzie lepiej, jak na razie mogę prosić i prosić. No a jak czytam jeszcze opinie tych wszystkich pożytecznych idiotek z artykułu to przysłowiowy "nóż w kieszeni mi się otwiera". Głupie pindy już dawno, lub w ogóle w szkole nie uczyły.

#8 Guest_TwojaStara

Guest_TwojaStara
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2018 - 18:25

Zbyszko sklej pape kapciu taki zakaz powinien byc tylko dla UCZNIOW w szkole podstawowej osobiscie taki mialam. W gimnazjach i liceach cos takiego nie powinno miec miejsca poniewaz uczniowie moga juz zdecydowac czy np nie moga wytrzymac w szkoke z powodu choroby badz naglej sytuacji. W sp powinna byc integracja wiec zakaz.

#9 Guest_Oj to

Guest_Oj to
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2018 - 17:28

W gimnazjum w Wilczynie (województwo Wielkopolskie) już 3 lata temu obowiązywał taki zakaz...

#10 Guest_babcia

Guest_babcia
  • Goście

Napisano 22 październik 2018 - 13:18

Co za pomysł z tym posiadaniem przez uczniów szkole telefonów komórkowych. To nie jest przedmiot potrzebny do nauki. Koniec kropka.

#11 Guest_Człowiek

Guest_Człowiek
  • Goście

Napisano 25 październik 2018 - 18:01

W mojej szkole nie można używać telefonów na lekcjach i przerwach . Czy jeśli jednak użyje telefonu na przerwie nauczyciel może mi go zabrać , a potem tylko rodzic może go odebrać w sekretariacie ?

#12 Guest_henio

Guest_henio
  • Goście

Napisano 28 październik 2018 - 21:16

W szkołach może nie do końca najlepszym pomysłem jest zakaz używania telefonów ale na pewno ograniczenie ich używania. Dzieci powinny mieć możliwość bawienia się na placach zabaw podczas przerw lub na boisku grać w piłkę, a nie koncentrować się na grach w telefonie, wirtualny świat często odbiera im pewność siebie pokazując mało realny świat. wiecej o pewnosci siebie mówi nowa kampania Dove.

#13 Guest_Wiktoria

Guest_Wiktoria
  • Goście

Napisano 29 październik 2018 - 18:09

Zbyszko sklej pape kapciu taki zakaz powinien byc tylko dla UCZNIOW w szkole podstawowej osobiscie taki mialam. W gimnazjach i liceach cos takiego nie powinno miec miejsca poniewaz uczniowie moga juz zdecydowac czy np nie moga wytrzymac w szkoke z powodu choroby badz naglej sytuacji. W sp powinna byc integracja wiec zakaz.

Trochę kultury wypowiedzi by się przydało. Nie widzę owodu, dla którego uczeń ma mieć w szkole telefon. Jesli potrzebuje zadzwonic do rodziców, może skorzystać z telefonu w sekretariacie albo telefonu nauczyciela [tak, chętnie pozwalałam na to swoim uczniom]. W moje szkole głosowali rodzice i 92% było za całkowitym zakazem przynoszenia telefonów.

#14 KasiaGł

KasiaGł

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 17:02

Taki całkowity zakaz to może nie jest konieczny, jednak zasady powinny być jasno określone, żeby nie było niedomówień i pretensji z żadnej strony. Jest to nawet opisane w profesjonalnym portalu oświatowym: https://www.portalos...ajec-i-dyzurow/uregulowania-dotyczace-telefonow-komorkowych-w-statucie-czy-programie-wychowawczoprofilaktycznym-15827.html

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych