Skocz do zawartości

upoważnienie ofe

ofe śmierć dziedziczenie małżeństwo

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_katarzyna

Guest_katarzyna
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 22:54

Dobry wieczór,

mój mąż upoważnił 10 lat temu swoją ówczesną żonę do odbioru środków z OFE w razie śmierci. Rozwiedli się, upoważnienie zostało bez zmian. Niestety kilka miesięcy temu zmarł. Czy jest coś, co mogę zrobić w takiej sytuacji by otrzymać te pieniądze? Jakie mam szanse?

Pozdrawiam

#2 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2014 - 12:23

Szanowna Pani,

zgodnie z art. 131 ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych wypłata środków zgromadzonych na rachunku osoby ubezpieczonej w związku z jej śmiercią przewidziana jest w dwóch częściach.

Pierwszą jest część należna małżonkowi zmarłego członka otwartego funduszu emerytalnego, drugą jest część należna osobie wskazanej (uposażonej) przez zmarłego członka otwartego funduszu emerytalnego.

Zgodnie z powyższym uzyska Pani jedynie połowę środków zgromadzonych na koncie męża w OFE. Nie zostaną one jednak Pani wypłacone a przekazane na Pani konto w OFE. Jeśli nie ma Pani rachunku w OFE, wówczas zostanie on dla Pani założony przez fundusz.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ofe, śmierć, dziedziczenie, małżeństwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych