Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy płatności na konto bankowe należy ewidencjonować na kasie rejestrującej


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198315 postów

Napisano 14 maj 2014 - 18:59

Nasza spółka prowadzi działalność produkcyjno-handlową. Większość naszych klientów to osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Za sprzedawane towary zazwyczaj otrzymujemy zapłatę przelewem na konto. Czasami klient wpłaca zaliczkę, jeśli kwota przekracza 5000 zł. Kiedy powinniśmy ewidencjonować na kasie te przelewy i czy w ogóle powinniśmy je ewidencjonować? Niejednokrotnie zdarza się, że klient przelewa pieniądze jednego dnia wieczorem, natomiast my dowiadujemy się o tym dopiero następnego dnia. Jak ewidencjonować takie przypadki na kasie?

Powrót do artykułu: Czy płatności na konto bankowe należy ewidencjonować na kasie rejestrującej

#2 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 20:53

A czy tu nie ma zastosowania przepis, że jak płatność jest przelewem i z dokumentów wynika za co jest ten przelew to wpłaty takie są zwolnione z ewidencjonowania na kasie?

#3 Guest_Maks

Guest_Maks
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2019 - 23:45

Dzień dobry, prowadzę JDG, usługi masażu. Klienci to głównie osoby fizyczne. Korzystam ze zwolnienia na kasę na podstawie limitu. Niestety łatwo go przekroczyć. Większość klientów płaci za usługi terminalem sumup, gdzie środki przechodzą po kilku dniach na moje konto (z konta operatora). 1. Czy płatności kartami bankowymi faktycznie mogą zwiększyć limit zwolnienia z kasy fiskalnej? 2. Czy płatność z terminala spełnia przesłanki także w działalności jakim jest masaż (nie jest wymieniony w rozporządzenie o usługach niepodlegających zwolnieniu), nie jest jednak wykonywany na odległość tylko osobiście a dodatkowo płatność nie wskazuje płatnika ani konkretnej usługi (takie są warunki w punkcie 37 rozporządzenia mf). 3. Czy (jeśli pytanie 2 nie spełnia warunków) można prosić klientów by przesłali płatność przez bankowość z dopiskiem rodzaju usługi? Czy to spełni warunki wyszczególnione w rozporządzeniu? A jeśli nie to czy można wtedy wystawić rachunek (jako fakturę), co już powinno zwolnić z ewidencji bezparagonowej.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych