Skocz do zawartości

Volkswagen: Golf - opinie kierowców

1090 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_PIOTREK

Guest_PIOTREK
  • Goście

Napisano 03 listopad 2001 - 15:12

MAM CZWORECZKE 1.6 MAM PROBLEM ZE SKRZYNIA,TYLKO PRZY COFANIU SLYCHAC JAK BY PRZEGUB POLECIAL OCZYWISCIE JESZCZE NIE BYLEM W SERVISIE

#22 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2001 - 23:12

Jeśli chcesz się dowartościować, ponieważ leczysz kompleksy - to kup Golfa IV. Laicy i sąsiedzi będą ci zazdrościli - masz pewne. Jeżeli cenisz komfort,przestrzeń,funkcjonalność, precyzje prowadzeni i niezawodność to w tej klasie proponuję Forda Focusa - Sprzedałem Golfa po 1,5 roku jazdy (miałem dość wezwań serwisowych i usterek) kupiłem Focusa 1 rok użytkowania i OK.

#23 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2002 - 15:56

Kupiłem nowy w salonie 1,5 roku temu i jestem bardzo zadowolony. Nic się nie dzieje złego, spalanie ok (9-11 w mieście, 7-9 w trasie). Moim zdaniem wymieniacie wady wieku dziecięcego. O jakości polskich serwisów nie będę się wypowiadał, bo są kompletnie do bani, jak nie patrzy im się na ręce to można spodziewać się dziwnych rzeczy. Jeżeli chodzi o cenę to rzeczywiście jest wygórowana, samochód za ponad 50 tys. PLN powinien miec elektryke i instalację radiową w standardzie. Cenę klimatyzacji pozostawiam bez komentarza (ponad 7000 PLN!!!). Poza tym bardzo udane i fajne auto, mi odpowiada.

#24 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2002 - 11:03

Jesli chcesz miec opinie dresiarza i zlodzieja to kup jesli nie wybierz Civika lub 307

#25 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2002 - 10:49

Golf I - to już historiaGolf II - samochód dresiarzy(jak ktoś już to określił), brzydki i awaryjny, tani powypadkowy złom sprowadzany z Niemiec.Golf III - solidny, bezaawaryjny, najładniejszyy i najlepszy ze wszystkich Golfów (nie jestem jego posiadaczem poprostu taka jest prawda).Golf IV - auto przereklamowane, awaryjne, za drogie, a wygląd to kwestia gustu (mnie się nie podoba) i śmiać mi się chciało jak sąsiadka która niedawno kupiła Golfa IV nie mogła go odpalić, bo stał całą noc na mrozie ;).Podsumowując, Golfy to samochody które mają najwięcej fanklubów w Polsce. Ludzie z ich kręgów skutecznie dbają o jego dobre imię, ale prawda o tym samochodzie jest żenująca(z wyjątkiem "trójki"). Sczerze mówiąc za taką cenę wolałbym mieć dobrze wyposażone autko Daewoo (wbrew wszelkim opiniom oprócz wykończenia wnętrza reszta w ich autkach jest OK), Opla(bardzo udane ASTRY II), Seata(mimo, że to ten sam koncern co VW) lub Fiata. Miałem okazję jeździć róznymi samochodami i moja opinia jest obiektywna. Pozdrawiam wszystkich kierowców i życzę szerokiej drogi.

#26 Guest_Marek Golf IV 1.6

Guest_Marek Golf IV 1.6
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2002 - 13:35

Ładne auto ale psuje obraz o niezawodności tej marki, niedoróbki i częste wizyty w serwisie jeżeli miałbym teraz kupować kupiłby focusa w testach na niezawodność jest lepszy lub stilo

#27 Guest_Posiadacz dwóch Golfów ( II 1.8 i III

Guest_Posiadacz dwóch Golfów ( II 1.8 i III
  • Goście

Napisano 15 luty 2002 - 00:47

To co piszecie to żenada. Daewoo?????? Widzieliście testy zderzeniowe Tico, Nexii i Lanosa.Ja miałem okazję przetestować dwa Golfy i cieszę się że nie jechałem wtedy innym samochodem. Ale jeśli ktoś woli darmowe opony zimowe niż bezpieczne nadwozie...

#28 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 24 luty 2002 - 02:26

Są jeszcze ładne egzemplarze z szerokimi zderzakami. Ale nie o urodę tu chodzi. Jeśli jechałeś kiedyś takim samochodem a do tego miał jeszcze zawieszenie SPORT (2 stabilizatory tył i przód) to wiesz o czym mówię. Silnik cichy i żwawy, Vmax=190km/h i oszczędny 5,5l. Radość z jazdy za małe pieniądze. Nie chcę przekonywać twardzieli, którzy i tak myślą inaczej ale przy okazji spróbujcie jazdy takim autem. Bardzo polecam silniki z intercoolerem, są mocniejsze i cichsze. Wadą Golfów II są słabe hamulce. Golfy nie są tak bezawaryjne jak Toyoty ale są konstrukcyjnie proste i łatwo się je naprawia. Podobno były silniki TD 1.6 i 115KM. Chciałbym takiego spróbować...

#29 Guest_X

Guest_X
  • Goście

Napisano 08 marzec 2002 - 11:18

Solidny 110 konny silnik, wzupełnośći wystarcza do wagi samochodu,ekonomiczny, dosyć twarde zawieszenie, niezbyt estetyczne wykończenie wnętrza,tanie koszty eksploatacji,ogólna ocena: DOBRY

#30 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 01:15

do p. Stanisława Rebota: Sa 2 powody, dla ktorych sie wogole nie dziwie, ze Pana Golf spisuje sie tak jak Pan opisal:. jak Pan jeżdzi nim po jakis polnych drogach to nie dziwie sie, ze wszystko w nim stuka. jak Pan nawet nie wie jak sie pisze "piękny" to napewno Pan tym Golfem jezdzic nie umie

#31 Guest_Hamm3r

Guest_Hamm3r
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 01:16

Też postanowilem się wpisac, tymbardziej, ze dzis stane sie posiadaczem tego wlasnie auta. Juz od rana nie moge spac wiec zaczalem szperac w necie cuśkolwiek na ten temat ... pozdrawiam!

#32 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 01:17

Ogolnie autko fajne ale szkoda ze poruszaja sie nim zazwyczaj "elblagi" czyt. lyse paly z lokciem na dzrzwiach! Zycze milego buzowania paly!

#33 Guest_marcin, piotr i lukasz

Guest_marcin, piotr i lukasz
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2002 - 00:21

jest do bani. ODPADA. Ciągle coś cieknie z silnika. w środku wszystko lata . Amorki po 40 tys do wymiany (jazda spokojna) tylne tarcze piszcza w wersi 3 drzwiowej drzwi opadaja za slabe zawiasy lakier wrazliwy na zadrapania a w serwisie za naprawe auta za cene uzgodniona wczesniej przy odbiorze trzeba zaplacic 50% wiecej

#34 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2002 - 12:58

Kupie złom z dokumentami, bądź same dokumenty.

#35 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 07 maj 2002 - 09:10

Mam GOLFA IV od ponad roku - kupiony w salonie i nie mam co do niego poważniejszych zastrzeżeń, co innego do serwisu ... ale to już inna bajka. Przez ten rok przejechałem około 48 tys. km i dało mi to jakiś obraz, oczywiście opinia moja jest subiektywna, ale pewnie nie tylko moja.Zalety:- stosunkowo niskie zużycie paliwa (ok. 70% jazdy w trasie, 30% po mieście, jazda w trasie 110 - 115 km/h, jeżdżę raczej spokojnie) - ok. 6.5 l/100 km,- silnik dynamiczny, cichy przy niższych prędkościach obrotowych, przy wyższych pracuje "sportowo", co w moim przeświadczeniu, dodaje mu uroku,- zawieszenie zapewnia pewne trzymanie się drogi nawet przy większych prędkościach,- porządne wykończenie wnętrza, wysoka jakość zastosowanych materiałów,- łatwość sprzedaży używanego auta Wady:- niekorzystny stosunek wyposażenie/cena, wygórowana cena jak za model tej klasy i to z "nędznym" wyposażeniem podstawowym,- słaba widoczność przez tylną szybę, szerokie słupki sprawiają, że precyzyjne cofanie możliwe jest tylko przy użyciu lusterek,- szybkie brudzenie tylnej części nadwozia,- denerwujące piszczenie tylnej półki ( pomogło przesmarowanie smarem silikonowym),- nieprzewidywalne (czyt. losowe) włączanie się alarmu

#36 Guest_Max

Guest_Max
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2002 - 23:18

Właśnie go sprzedałem :)) ale przez 4 lata eksploatacji musze przyznać że nie zawiódł mnie Wymieniłem praktycznie całe zawieszenie ale ceny są raczej śmieszne gałka kierownicza 30 zł zwrotnicy 50 zł amorki 100 zł wszelki tulee gumowe 20-40 złwięc warto tym bardziej że większość egzemplaży eksploatowanych u nas ma spore przebiegi przeważnie sprytnie skręcone więc dla bezpieczeństwa polecam wymiane a pozatym chodził bez zarzutu dobre materiały wykończeniowe troche surowe wnętrze ale wszystko jest na swoim miejscu spalanie w okolicach 8l /100km jednym słowem solidny i godny polecenia miałem kupić trójke ale niestety opinie mechaników są jednoznaczne jest znacznie mniej trwała i delikatniejsza a zatem kupiłem inny produkt ale z tego samego koncernu audi i też sie nie zawiodłem .Golfa II polecam wszystkim którzy nie dysponują zbyt grubym portfelem a chcą mieć solidne auto. Ostatnio można kupić auta z końcowych lat produkcji 90 ,91 sporo poniżej 10 tyś a bedące w bardzo dobrym staniePozdrawiam

#37 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2002 - 23:42

Dla wszystkich którzy twierdzą że to auto dla dresiarzy możliwe ale pozatym z charakterem rasumując lepiej mieć nawet sarego golfa czy pasata audi jak nwe daewoo auto dla pantofarzy z żonką w papilotach obok wydzierającą sie na niego bo jaki prawdziwy mężczyzna kupiłby daewooPozdrawiam facetów w prawdziwych maszynach

#38 Guest_exgolfman

Guest_exgolfman
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2002 - 15:52

ja się pytam gdzie ta trwałość vw, mój ma 60000km na liczniku i psuje się dość często, wymieniłem już układ wydechowy, sprzęgło i amortyzatory, stuki z zawieszenia to norma, NO MORE GOLF!!!

#39 Guest_siwy

Guest_siwy
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2002 - 15:05

Chłopaki, gdzie trzymacie bejzbola, w schofku mi sie nie mieści, przy siedzeniu lata, w instrukcji też nic nie piszom.

#40 Guest_Henryk

Guest_Henryk
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2002 - 14:08

Szukam wszelkich informacji na temat tego modelu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych