Skocz do zawartości

Smart: Fortwo - opinie kierowców

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 11:30

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Smarta Fortwo.

#2 Guest_Grzesiu

Guest_Grzesiu
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 11:57

Smartem Fortwo jeździ mi się świetnie. Nic dziwnego, że samochód zyskał taką popularność w bogatych krajach Europy. Największymi plusami Smarta są niewielkie spalanie - w mieście około 4 l/100 km i oczywiście brak problemów z parkowaniem. W razie potrzeby można go porzucić pod balkonem. :)
Dobre wozidełko na dojazdy do pracy w polskim klimacie. W lato jest klimatyzacja i wersje cabrio - w zimę jest ogrzewanie i nie pada na głowę. W Smarcie awaryjność nie istnieje. Największą wadą samochodu jest ta dziwna skrzynia zautomatyzowana. Poza tym jest super.

#3 Guest_rudy

Guest_rudy
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 12:48

głośny, i tandetny w wykonaniu ale bardzo zwrotny i wszędzie się mieści. Żywotność silnika jest niska.ok.200tys i koniec.remont generalny. klimatyzacja jest mała ale daje rade,bo auto niewielkie. drogie auto jak na to co posiada. skrzynia irytuje bo cały czas nia wachlujemy, nei ma trybu automatycznego.

#4 Guest_SonyKroket

Guest_SonyKroket
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2012 - 11:55

Nie ma się co obawiać zakupu używanego Smarta, a sam koncept samochodu jest genialny. W bogatych krajach europejskich Smart stanowi doskonały srodek transportu do pracy i na zakupy. W polskim klimacie może zastapić skuter - spala nieduzo, części są tanie i łatwo go wepchnąć w każdą dziurę. W zimie ma ogrzewanie, podczas deszczu na głowę nie pada, a w lato ułatwi zycie klimatyzacja.
W razie potrzeby cały silnik mozna kupić za 1500 zł. Luz.

#5 Guest_Olek

Guest_Olek
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2012 - 11:52

To auto typowo do miasta. Silnik jest zdatny do jazdy tylko tu. Na trasie jest jednak za słaby. Irytuje z czasem zawieszenie, na co dzień jest po prostu za twardy. Skrzynia zautomatyzowana jest też mecząca nacodzień. Lepszy wybór to modele ze skrzynią w pełni automatyczną. Silnik i skrzynia szybko przeciekają olejem. Przekładnia kierownicza cierpi na spore luzy. Klosz napraw jest wysoki i dlatego naprawiam jest tylko tanimi środkami. Teraz bym nie kupił tego auta. Jest zbyt awaryjne i niewygodne.

#6 Guest_jjj

Guest_jjj
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 00:52

albo go kochasz, albo się nie wypowiadaj. Nic dodać, nic ująć.

#7 Guest_Marcin K.

Guest_Marcin K.
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:35

Najdziwniejsze jest jak w tak małym aucie, jest tyle miejsca!nawet wysokie osoby nie będą narzekać - -mam 185 cm wzrostu i jeszcze ogromny zapas miejsca nad głową. Silnik 0.6T jest słaby ale świetnie brzmi, tak rasowo. Po przekroczeniu 100km/h wyraźnie się męczy by osiągnąć 120km/h. na trasę jest za słaby. A no i nei ma wspomagania, trzeba o tym pamiętać. Kierownica za duża! Dziwne ulokowanie elektryczną regulacją szyb. Ogólnie śmieszne auto

#8 Guest_dr

Guest_dr
  • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 19:45

Jeżeli potrzebujesz małego spalania to smart jest właśnie dla Ciebie. Trudno w to uwierzyć ale miejsca dla 2 osób jest więcej niż w niejednym aucie osobowym, fakt 3 i 4 osoby nie weźmiesz ale coś za coś. Po złożeniu sprytnego fotela masz małe kombi które spala 3,4 do 5,5 litra a to nieosiągalne dla niejednego auta. Bezawaryjny, mój ma już 150tyś i poza drobnymi rzeczami które ulegają eksploatacji nie był naprawiany! Pokażcie mi auto w tej cenie które taki wynik osiągnie. Ma też minusy jak np jazda w zimie. Na śliskiej powierzchni zachowuje się jak sanki a nie auto z uwagi na swoją długość i trzeba naprawdę wprawy aby jeździć w zimie dynamicznie. Oraz widoczność w lusterkach w których nic nie widać.

#9 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2016 - 17:31

ja mam diesla i z tą mocą nie jest źle a po 2006 są pełne automaty

#10 korny34

korny34

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 sierpień 2016 - 13:25

Kupiłem Smarta, gdy miało 8 lat i 150000 przebiegu. Po czterech miesiącach użytkowania skrzynia zablokowała się na pierwszym biegu i tak wracałem 20km do domu.
Potem wystąpił błąd skrzyni biegów uniemożliwiający uruchomienie silnika. Na wyświetlaczu biegów był symbol "E" bez pionowej kreski. Wg instrukcji nic się na zrobić poza wezwaniem serwisu.
Co jakiś czas potrafi zaskoczyć wyrzuceniem biegu na "0".

Czas zmiany z jednego biegu na drugi Smart ma zbyt długi.

Dzwią mnie te pozytywne opinie.

Ja ogólnie Smarta nie polecam

Pozdrawiam

#11 q3szczawson

q3szczawson

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 wrzesień 2016 - 14:20

Witam. Mam pytanie. Jak odróżnić skrzynie pół automatyczna od tej klasycznej hydraulicznej przekładni?
Chodzi o Smarta pierwszej generacji.

#12 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 15 październik 2016 - 15:15

Pełen automat ma po lewej stronie gałki zmiany biegów przycisk a tip nie ma.

#13 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2017 - 23:56

Witam

Problem jaki u mnie istnieje to kilka razy w miesiącu  gasnące światła zapalenie znaczka ABS brak wspomagania w następnej kolejności gasnący silnik oczywiście podczas jazdy.

Trzeba odczekać kilka godzin by silnik odpalił.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Marek

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych