Skocz do zawartości

Skoda: Superb - opinie kierowców

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2006 - 09:36

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Skody Superb.

#2 Guest_uzytkownik SUPERB-a

Guest_uzytkownik SUPERB-a
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2006 - 16:42

Auto jest naprawdę super - ta przestrzen i komfort jazdy za jednym wyjatkiem, wady fabrycznej powłoki lakierniczej w roczniku 2004.

#3 Guest_użytkownik Skody SUPERB

Guest_użytkownik Skody SUPERB
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2006 - 16:47

Witam !!! Ja mam to samo ze swoją SUPERBĄ. Auto ma 2 latka i juz jest polakierowane. Stwierdzono wade fabryczną lakieru (pęcherze powietrzne na całej powłoce lakiernicze) :( :( Tak poza tym to auto super

#4 Guest_Bremer

Guest_Bremer
  • Goście

Napisano 08 październik 2006 - 21:02

Dobry woz, niezle trzyma sie drogi. Ale daaaaaaleko mu do chociazby Opla Omegi C. Wiec sprzedalem ten czeski wynalazek i kupilem starsza o 2 lata Omege C (2003). To jest dopiero limuzyna, 2 strefowy klimatronik, el. fotele i lusterka z pamiecia, skora, GPS i masa innych dodatkow w standardzie. Nie wspominajac o mocy silnika. Zostawiam w tyle wszystkie Superby, dzisiejsze i ..przyszle:-. Jesli ktos ma chociaz troche kasy, powinien ja wydac na prawdziwy woz, bo za cene tego Superba mozna dzis kupic znacznie lepszy samochod.

#5 Guest_ROBERT

Guest_ROBERT
  • Goście

Napisano 14 listopad 2007 - 13:51

AUTO JEST POPROSTU SUPERRRRRRRR KOMFORT I WOGOLE PRZYSPIESZENIE TEZ CALKIEM NIE ZLE WYKONCZENIE EXTRA TO PRZECIEZ VW

#6 Guest_Pol

Guest_Pol
  • Goście

Napisano 15 luty 2008 - 23:56

Autko bardzo fajne maje koszty eksploatacji np spalanie w granicach 7 litrow przy ostrej jezdzie ,serwis tez tani ,komfort jazdy ,bardzo fajny miejsca z tylu bajka nic tylko jezdzic i cieszyc sie z jazy

#7 Guest_sylwia

Guest_sylwia
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 16:19

Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem fabrycznie nowego samochodu marki Skoda, proszę wysłac na adres silvia.sedna@gmail.com e-maila, przygotuję ofertę.

#8 Guest_krystin

Guest_krystin
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 22:32

w fabryce VW po każdej zmianie dziadzio-ciecio zamiata ¶mieci pakuje je do worków, potem wysyła do Czech, tak powstaj± skody-powodzenia

#9 Guest_macko

Guest_macko
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2010 - 19:26

kupiłem i zaraz sprzedałem!, boże dlaczego dałem się namówić na ten niby niemiecki szrot, najgorsza inwestycja mojego życia. Tyle kasy w błoto.

#10 Guest_muflon

Guest_muflon
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2010 - 19:28

ludzie kto wam wmówił, że skoda to bezawaryjny samochód? kupiłem to cudo i zaraz wymieniłem sprzęgło, potem problemy ze skrzynią, potem komp wariował, koniec!! natychmiast pozbyłem się tego samochodu, szkoda czasu i pieniędzy

#11 Guest_W

Guest_W
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 09:35

Auto spisuje się super, małe spalanie, super zawieszenie i olbrzymia przestrzeń w środku,jakość wykonania na wysokim poziomie. Jak na obecną chwilę nie ma sie do czego przyczepić. Polecam

#12 Guest_Tomigun1

Guest_Tomigun1
  • Goście

Napisano 18 maj 2010 - 01:23

Mam, używam, nie narzekam. A przynajmniej na skode nie łaszczą się złodzieje tak jak na passata. Nie przeszkadza mi znaczek z zielonym dudkiem.

#13 Guest_cht

Guest_cht
  • Goście

Napisano 22 maj 2011 - 10:49

Szukasz plików to chip tuningu swojego samochodu ?Tu jest DVD pełne takich map !http://chomikuj.pl/ored

#14 Guest_

Guest_
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2012 - 21:36

Mapy do tuningu http://chomikuj.pl/ored

#15 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2012 - 10:01

Samochód fajny, tylko gdy nie jestem taksówkarzem trochę niepotrzebny. Największy dramat to silnik. Niby jest w porządku (osiągi), ale awarjny. Robota rozrządu jest bardzo droga w porównaniu z innymi TDI (prawie 3000 zł). Spalanie jest akceptowalne, ok 9l w mieście, na trasie przy 90 km/h 7l/100 km. Ale jak już trochę wcisnę w mieście to nawet 12 l/100 km.

#16 Guest_realtek!

Guest_realtek!
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2012 - 10:20

auto kupiłem z drugiej ręki. Jest fantastyczne. Od tej pory tylko Skoda. tańsza niż konkurecja, minimalnie gorsza jakość(podobno, abo ja nie odczuwam różnicy miedzy passatem) a do tego tak obszerne wnętrze, że właściwie jest klasą sama dla siebie. Silnik, znany z audi, jest rewelacyjny. pięknie brzmi, jest niesłychnie wyważony i nie przenosi żadnych drgań do kabiny. do tego ma moc a wyprzedzanie to za każdym razem ogromna frajda. mam wersje z beżową tapiecerką i kokpitem,przez co czuję się jak w prawdziwej limuzynie. i tak chyba jest naprawdę. Miękko wybiera nierówności, nie skacze i klei się do drogi nawet przy prędkościach większych niż 150km/h. w suie poza elementami zawieszenia nie psuło się nic. do tego jest wiele warsztatów które sobie poradzą z naprawą. zamienników też jest dużo.dla mnie genialne auto i polecam dosłownie wszystkim.

#17 Guest_Tomasz K.

Guest_Tomasz K.
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2012 - 12:22

Bardzo porządne auto o gigantycznej przestrzeni dla pasażerów. Do tego piękna, dwubarwna deska rozdzielcza, pokryta drewnem oraz bogate wyposażenie-6 poduszek, climatronic, esp,abd,abs,msr. Wygodne jest zawieszenie, któremu pomaga też duży rostaw osi w Superbie. Auto jet bardzo stabilne, dziury czy nierówności pokonuje z gracją. Dla mnie idealna limuzyna. Silnik jest trochę za słaby, dlatego podniosłem jego moc do 190KM. Teraz jeździ znacznie lepiej, zwłaszcza na niskich obrotach. Bez problemu dobija do 240km/h. Nie ma co instalować gazu, bo ten silnik go nie cierpi-ma 5 zaworów na cylinder i jeśli gniazda się wypalą to naprawa wyniesie jakies 4,5tyś zł. Nie oplaca się. Zresztą to limuzyna, a limuzyna powinna jeździć na benzynie a nie ropie, przeznaczonej do głośnych ciągników i maszyn rolniczych.

#18 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2012 - 16:12

Straciłem serce do tego auta. Od zakupu można by stwierdzić: myśl niemiecka w dużej mierze, jednak wykonanie czeskie, kiepskie, jeśli zważyć awaryjność i niską jakość wykonania. Ludzie bzdury piszą o oszczędnym spalaniu silnika TDI, 2l, o mocy 170 KM. Na trasie z Rzeszowa do Barcelony (głównie autostrady)spaliłem przy prędkości 100- 120 km/godz, średnio ponad 10l/100 km- napęd na 4 koła wymaga większego zużycia. Dla porównania trasę tę przejechałem Passatem 1,9 TDI- 130 km, zużywając 6l/100 km - i to wioząc na dachu 4 rowery. Lakier Superba (kolor czarny) jest bardzo podatny na zarysowania, trudny w utrzymaniu (dobry dla niewolnika; wchłania dobrze kurz i błoto). Tych problemów nie ma w srebrnym Passacie (lakier trwały, dobrze zmywalny, nie wchłania kurzu i błota). Do przykrych awarii (bolało znaczniej, bo wystąpiły podczas urlopu) należały: wadliwy akumulator (spięcie powodowało całkowity brak prądu), siłownik w klapie bagażnika uległ zablokowaniu (wersja kombii - proszę sobie wyobrazić jazdę z otwartym bagażnikiem, wyładowanym po brzegi...)- przebieg niespełna 2 tys. km. Ponadto po 4 tys. km puścił szew na przednim siedzeniu (skleiłem go, gdyż reklamacji nie uznano), oblazły znaczki firmowe, podczas mycia samochodu odkleił się znaczek na klapie bagażnika, stale rozregulowuje się instalacja telefoniczna, wykładzina podłogowa dość szybko (ok. 5 tys. km) uległa zmechaceniu; jest trudna do utrzymania, niska jakość foteli; wyraźne zapadnięcia, po półrocznym okresie eksploatacji (ważę 80 km, żona 65 km), wadliwy zamek w haku holowniczym; dość trudny montaż haka, nie najlepszej jakości plastiki w części pasażerskiej i pod maską: trudne w utrzymaniu. Przy cenie 134 tys. zł, plus nie małe koszty leasingu, samochód oceniam na słabą trójkę w pięciostopniowej skali. Na pytanie czy raz jeszcze wybrałbym ten samochód, odpowiadam zdecydowanie, że nie.

#19 Guest_marian drugi

Guest_marian drugi
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2013 - 17:20

Marianie masz całkowitą rację. Ten typ auta to zupełnie nieudany model, ani pod względem jakości materiałów ani silnika. Do twoich wymienionych usterek dodam: awarię połączoną z wymianą filtra pdf, dwukrotną wymianę przepustnicy, wymianę siłownika tz. gruszki, wymianę wielu elementów zawieszenia zarówno tylnego jak i przedniego, zacieki i bąble na zewnętrznych elementach niby chromowanych, lepiące się wewnętrzne uchwyty w drzwiach, zablokowanie zamka pokrywy silnika, zablokowanie zamka /siłownika/ pokrywy bagażnika, elementy z tworzyw sztucznych szczególnie na dole drzwi, progach i na bokach siedzeń są nędznej jakości podatnej na porysowania i zabrudzenia. Zaznaczam iż auto to jest eksploatowane tylko na długich trasach, serwisowane w ASO i tankowane tylko olejem typu Verva. Łącząc obie opinie proszę wyrobić zdanie na temat tego modelu. I dlatego nigdy więcej nie kupię tego modelu auta. Jaką ocenę mogę wystawić temu modelowi. Tylko 2.

#20 Guest_aduś

Guest_aduś
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2014 - 18:29

to sobie kup opla i go dmuchaj w wydech

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych