Skocz do zawartości

Skoda: Octavia - opinie kierowców

817 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_JAREK

Guest_JAREK
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 00:27

bezwypadkowa ,bogate wyposazenie,srebna.najlepiej z klima

#22 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 00:28

Jest funkcionalna silnik ok.Przy 160 wydaje mi sie ze jak na ta klase jest troch za glosno mam ja od nowosci moja maksymalna predkosc to 195 Jestem z Kościana

#23 Guest_Dominik - Poznań

Guest_Dominik - Poznań
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 00:29

Czesc wszystkim spędziłem poł godziny czytając wszystkie wasze opinie o tym samochodzie i musze przyznać ze chyba ją kupie bo zreszta czaję sie na nia juz od dawna. Mam do Was pytanie - bo chciałbym zamontować od nowości "dystanse" na koła i chip zeby osiągnąc 130KM... moje pytanie brzmi czy zawieszenie i silnik nie dostają w tyłek po tych zmianach ??? Pozdrawiam i już niedługo podziele sie z Wami moimi spostrzeżeniami, na ra Panie i Panowie :-)

#24 Guest_Stelgrab

Guest_Stelgrab
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2002 - 22:44

Moi drodzy ! Piszecie o TDI , 1,8T, 1,6, a gdzie posiadacze 2,0 benzynki. Szczerze mówiąc kupowałem Octavkę z tym motorem, ponieważ w jako jedynym zastosowano aluminiowy kolektor dolotowy, a to przy przeróbce na gaz ma dość istotne znaczenie. No i co się okazało ? Żaden gaz. Spalanie w mieście schodzi poniżej 8,0 l, co w porównaniu z Felicią, którą wcześniej miałem to o 1 litr więcej (więc prawie nic). No i przyzwoita dynamika. Może nie wkręca sie jak 1,8T, ale całkiem spiokojnie mozna poszaleć. Owszem wadą jest mało miejsca z tyłu, ale to zależy od potrzeb. Co do skrzypienia to wina amortyzatorów w tylnej klapie. Trzeba przesmarować (najlepiej samemu) i efekt mija. Druga sprawa to nieszczesny przepływomierz powietrza. Padł po 36tys. i wiem, że to nie odosobniony przypadek. Dodatkowo spadła moc i dynamika, więc defekt trzeba usunąć, bo nie mozna powalczyc. Co do chipów to uważajcie ! Przy wymienie chipa istnieje niebezpieczeństwo szybszego "padniecia" turbiny, ponieważ przy wzroście mocy system ich chłodzenia nie zawsze daje radę. Ale to Wasze wozy i zmartwienie. Ja turbiny nie mam i dobrze mi sie jeździ.Pozdrawiam,

#25 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2002 - 13:38

Posiadam ją już prawie tydzień. Auto jest super, pełne wyposażenie (automatyczna klima). Silnik jest naprawdę the best, elastyczność identyczna jak w 1,8 benzyna z turbo, a spalanie dużo mniejsze (może średnio nie 5,1 jak podaje producent, ale około 6,3 w strefie podmiejskiej i miasto z włączoną klimą oczywiście bez szaleństw – auto ma 700 km). Silnik jest może trochę za głośny albo ja jestem nie przyzwyczajony do diesli – zawsze jeździłem benzyniakami.Tu pytanie do użytkowników TDI 110 KM czy to spalanie jest w normie?Przy okazji chciałem skomentować wypowiedzi niektórych testowych maruderów, że zawieszenie nie jest wcale takie twarde, a siedzenia nie są nie wygodne. Wszystko jest OK. w ogóle tego nie odczułem. Panowie dziennikarze, czym wy jeździcie!Nie zauważyłem jak na razie żadnych wad. Coś tylko delikatnie z tyłu piszczy (może tylna klapa) i wyłamała mi się łopatka od nawiewu, są strasznie delikatne.Docelowo zastanawiam się nad chiptuningiem, ale jeszcze nie miałem okazji wypróbować pełnych możliwości tego auta – czekam do około 1000 km. Ponoć to już nie potrzebne, ale profilaktycznie.Wszystkim zainteresowanym Octavią mogę śmiało polecić ten wózek.Pozdrawiam fanów Octavii.

#26 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2002 - 11:23

Mam ja od 3 dni i zrobilem juz 1200 km - REWELACJA ! Po latach upokorze

#27 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2002 - 22:07

Samochó fajny.tylko skrzypi tylne zawieszenie.Co do osiągów to wszystko jest mniejwięcej jak w katalogu.Jedynie zawieszenie mogłp by być troche twardsze.Mazda 626 jaką miałem w zakrentach spisywała się lepiej/ może szersza/.Ale elektronika ratuje sprawę .Uważam że auto jest fajnie wykończone,krztałt budy jest agresywny,fajnie wygląda obciążona i dotego gdy dość szybko jedzie.Pozdrawiam wszystkie OKTAWIE!!!!

#28 Guest_Antoni

Guest_Antoni
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2002 - 17:02

KUPIE Oktavie 1,9 tdi bezwypadkowa ,bogate wyposazenie,.najlepiej z klima

#29 Guest_Rafal

Guest_Rafal
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2002 - 14:49

Sprzedam trzyletnia Octavie TDI/90 kM za 40000 PLZ,bo chce kupic nowa.Super Auto. Jesli ktos jest zainteresowany, to prosze pisac.

#30 Guest_Grzesiek

Guest_Grzesiek
  • Goście

Napisano 21 październik 2002 - 17:56

Mam taki problem - drza mi przednie swiatla w samochodzie. Najpierw myslalem, ze to reflektor, potem okazalo sie, ze caly pas przedni (drza dwa reflektory, tylko jeden mocniej). W serwisie nie wiedza co z tym zrobic. Cos dokrecili (pomoglo tylko czesciowo i tylko na kilka tygodni). Zauwazylem, ze taka sama usterke maja niektore VW (przedostatnia wersja passata). Czy ktos ma pomysl jaka moze byc przyczyna i co z tym zrobic?Poza tym samochod ogolnie ok. Tylko co chwile cos sie odkreca i brzazga (czesko-polski montaz). Wczesniej mialem Seicento, przejechalem 65 tys. km i jakosc montazu byla o wiele wyzsza.

#31 Guest_SATI Z OLESNA

Guest_SATI Z OLESNA
  • Goście

Napisano 15 listopad 2002 - 12:24

MAM JĄ OD NOWOSCI(2002R CZERWIEC)ZROBIŁA 25TYŚ.SPALA 3,9-5,5ON (BEZ KLIMY)MAX.PREDKOSC 200KM/H.POWYZEJ 160KM/H TROCHĘ GŁOŚNA.NIEŻLE TRZYMA SIE DROGI I DOŚĆ DYNAMICZNA.MA SUPER HAMULCE,ABS DZIAŁA TYLKO WTEDY KIEDY NAPRAWDE JEST POTRZEBNY.ZACINA SIE ZAMEK W TYLNEJ KLAPIE,CZEGO POWODEM JEST OSIADAJĄCY TAM KURZ I BRUD.NA RAZIE JESTEM ZADOWOLONY,DOTYCHCZAS BEZ AWARII.JEST DOSĆ NISKA I TRZEBA UWAŻAJ DOJEŻDZAJAC DO WYSOKICH KRAWEŻNIKÓW.

#32 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 26 listopad 2002 - 11:02

Proszę o napisanie mi czy ktoś może robił instalację gazową w Octavi 1.6 (101KM) - czy to prwda że silnik się częściej psuje czy to kolejna legendapozdrawiam wszystkich

#33 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2003 - 20:50

pozdrawiam wszystkich skodzia#y.Przeczytałem wasze opinie i prosiłbym o pomoc. Od 3 miesięcy jeżdze Octavią 90 KM i nie mogę znaleźć żadnego testu z danymi o przyśpieszeniach na IV i V biegu. Generalnie samochód mi się bardzo podoba , przedtem jeździłem Felicją combi.Prosiłbym jeszcze o informacje o tuningu-ceny,osiągi.

#34 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 02 luty 2003 - 23:40

Mam ją od nowości(2000r).Ustterki:40tyś.wymiana zamka bagażnika,60tyś.wymiana cięgna zamka drzwi prawych,80tyś.nieszczęsny przepływomierz-padł,90tyś.pękła szyba przednia(pare dni wcześniej podczas jazdy uderzył w szybe duży konar drzewa-nie było żadnych śladów)110tyś.padło cięgno klamki drzwi lewych.Przygody:70tyś.na skrzyżowaniu w kufer wjechało tico(skasowany zderzak i wzmocnienie zderzaka(reszta nie tknięta)-pojechałem dalej-po tico przyjechała laweta)Wady:jesienią i zimą poci się bagażnik i szyba tylnia- może to wina mało drożnych wywietrzników w zderzakach.Denerwuje mnie konieczność dłuższego przytrzymania rozrusznika podczas uruchaniania-ale podobno wszystkie tdi koncernu vw takie coś mają.W modelu 2002 przypadłość ta już znikła.Może ktoś doradzi co zrobić aby on palił na "dotyk"???

#35 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 13 marzec 2003 - 22:30

Kupiłem Octavke na początku marca i jest super jak narazie spisuje się na medal. Spalalanie jest zadowalające i speed też. W środku mnóstwo bajerów itp.Zainstalowałem sprzęt audio:radio,zmieniara i wzmacniacz wszystko to z PIONEER-a (total bajer)Pozdrawiam wszystkich fanów SKODY

#36 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2003 - 23:13

Witam wszystkich !! Właśnie zostałem (nie)szczęśliwym posiadaczem Octavki. Z opini ktore wyżej przeczytałem wynika ze autko dysponuje niezłą mocą. Ja przesiadłem sie z CC700 więc podczas zakupu miałem trochę marne odniesienie, jednak teraz wiem, ze moje auto nie zachowuje sie normalnie. Objawy: przyspieszenie do 100 km/h ok 15-16s, predkość maks. ok 175-180. Kłopoty zaczynaja się gdy obroty sa na poziomie 3 tyś.-auto wolno rozkręca sie dalej. Byłem w 3 serwisach Skody ale juz nie mam ochoty dalej wydawac kasy na "podłączanie do komputera" gdzie nie ma z reszta żadnych błędów. Jeśli ktoś może mi coś doradzić to z góry bardzo dziękuję!!!

#37 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2003 - 14:34

Przez cztery lata przejechałem 55kkm. Większych problemów nie miałem, drobne lecz uciążliwe powodował swoją niekompetencją ASO. Obecnie poawił się przykry problem, że silnik dławi się przez chwile wchodząc na obroty pod obciążeniem (po zmianie biegu podczas przyśpieszania). Ponoć winien jest przepływomierz. Cholera, wymiana drogo kosztuje!Jeżeli ktoś może poradzić, gdzie to można tanio i fachowo naprawić proszęo informację.pozdrawiam

#38 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2003 - 13:23

kupiłem wczoraj, ma 4 lata i jest nieżle. Czy ktos moze ma jakies doswiadczenia z montazrm inst. gazowej - jaki zbiornik(czy w kole??) i ile taka przyjemność. Z góry dzięki. pzdr.

#39 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 11 maj 2003 - 22:17

Samochodzik mam prawie rok czasu. Po przejechaniu 30tyś. nie zauważyłem nic co by mogło źle mówić o tym aucie. Zastanawiam się nad chipem do 130KM. CZy warto zainwestować. Jeśli tak gdzie to można zrobić. pozdawiam wszystkich postadaczy tego autka :)

#40 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2003 - 20:27

Jeżdże nia od roku bez większych problemów. Przepływomierz kupiłem z allegro teraz padła mi dwururka pomózcie bo podobno trzeba ją kupić z katalizatorem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych