Skocz do zawartości

Skoda: Fabia - opinie kierowców

674 odpowiedzi w tym temacie

#661 Guest_BS

Guest_BS
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 18:38

Witam. Mam Fabie z 2001 roku. Pojawia mi się coś tłustego w zbiorniczku od chłodnicy i obawiam się zę to olej z silnika. Co może być przyczyną??? proszę o podpowiwdz

#662 Guest_fabian

Guest_fabian
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2012 - 23:55

ludzie w sumie fabia u nas wlasnie jest juz 12 lat i albo sie trafilo albo niewiem bo poza normalnymi wymianami filtrow itp jeszcze nie bylo zadnej awari a powiem ze dostala po d*pie mocno teraz kupuje druga ale kombi i beda dwie

#663 Guest_fabian

Guest_fabian
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2012 - 00:04

koles 230.000 przebiegu 2000 rok zero rdzy naprawy zadnej tylko plyny paski filtry i lancuszek rozrzadu raz na 85.000 do tego klocki tarcze i inne eksploatacyjne rzeczy jak sie dba to sie nie psuje a poza ojcem jeszcze ja z bratem zaczynalem nia przygode jako kierowca i nie raz dostala niezle w dupe tak wiec jak sie robi wszystko na biezaco to nie ma powodu do marudzenia

#664 Guest_fabian

Guest_fabian
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2012 - 00:09

prawdopodobnie masz do wymiany uszczelke pod glowica czesci aso + robocizna w serwisie wychodzi 475 zl i to bedzie na 99.9 procent

#665 Guest_fabian

Guest_fabian
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2012 - 00:15

a tak wogole nawet mercedesy za 600.000 pln zanim trafia do klienta juz sa naprawiane w serwisie a to rdza wylazi a to elektronika pada jak ktos nie lubi marki ok nie namawiam ale niech przynajmniej nie pieprzy np;peugeot 406 ciekawe ile bedzie go kosztowac pierwsza jakakolwiek naprawa potem niech sie odezwie

#666 Guest_Toivonen

Guest_Toivonen
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2012 - 11:52

Długo szukałem szybkiego auta za rozsądne pieniądze. Gdy kolega mi zaproponował mi Skodę wyśmiałem go ale dziś zwracam mu honor. Auto jest bajeczne!silnik jest bardzo elastyczny, świetnie przyspiesza, jest trwałe i ma dobrze zaprojektowane zawieszenie. Z tym silnikiem lepsze jest też wyposażenie-klima, ABS,ASR,EBD, 4 poduszki, pelna elektryka. Wadą jest tylko trwałośc zawieszenia bo szybko lubi się wybic jakiś sworzeń. Zaletą są jednak bardzo niskie ceny napraw, co rekompensuje wszelkie poblemy. Karoseria auta nie koroduje. Świetna maszyna, prawdziwa okazja.

#667 Guest_praha

Guest_praha
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2012 - 08:50

czy spotkał się ktoś z wersją wyposażeniową PRAHA? widziałem ostatnio takie auto i wyglądało o wiele ładniej niż zwykła fabia. zastanawiam się czy w polsce były takie w sprzedaży i czy to możliwe, żeby tak bardzo różniła się od wszystkich innych Fabii.

#668 Guest_Jacek kk

Guest_Jacek kk
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2012 - 18:43

Silnik 1,4 istnieje w wielu wersjach. Te 60 i 68 konne motory to typowo czeska produkcja , nie polecam .Lepiej poświęcić więcej grosza i kupić z 16 zaworową głowicą 75 lub 100 KM ,to silniki VW sprawdzone i w miare niezawodne.W rocznikach 99 do 2001 zamarzała odma .Osobiście miałem KLEPOKA sdi /DIESEL 64 KM / 2000 r.bardzo dobry i trwały silniczek.Przejechałem na nim 110 tys km w ciagu 4 lat.Wymieniono pasek rozrzadu,napinacz, pompe wody ,świece żarowe i aku. W benzynie MPI 68 KM/ 2002 r. przejechałem 14 tys.km i.. uszczelka pod glowicą ,kolo pasowe, cewka, świecwe, uszczelka od str .skrzyni biegów, zaolejone sprzegło z pow .nieszczelnosci,alternator w rozsypce,przewody wys, napiecia.Elastyka diesla jest bardzo dobra ,nie trzeba mieszac w biegach, t. j w benzynie , chodż spod swiateł nie jest demonem przyspieszenia .ŚR .moje spalanie w dieslu ok 5,5 l, benzyna 7,5 l

#669 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2012 - 00:36

Witam. Fabie posiadam od nowości. Czerwiec 2000 r. Obecnie 163 tys km z czego 143 tys na gazie. Spalanie 7,5-8,5 litra gazu. Tylko wymiana materiałów eksploatacyjnych. brak awarii. Ogólnie auto godne polecenia.

#670 Guest_mk

Guest_mk
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2013 - 18:03

Ciekawe skąd wziąłeś pieniądze na tego lexusa kogo okradłeś pewnie biednych emerytów

#671 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 20:41

Mojego taty służbowy samochód to skoda niestety narzeka na nią bo rdzewieje jest bardzo niewygoda w czasie jazdy i jest małym samochodem.
Miał problemy z silnikiem i dziwnym wyciekiem.
Mój kolega ma taki i muwi że to bardzi fajny samochud bo ma podgrzewane siedzenia i elektryczne szyby dla mnie to standart w samochodach ale jeśli ktoś jeżdził sarom audicom to nie ma co sie dziwic.
Na szczeście zmienili samochód słózbowu mojemu tacie
tak ze nie polecam tego samochodu.

#672 Guest_mmmmm

Guest_mmmmm
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 10:57

jak się psuje to trzeba do porządnego serwisu zaprowadzić. Ja z moją fabią tylko do serwisu dealera jeżdżę. Ostatnio zauważyłem nawet fajną promocję na ich stronie.

#673 Guest_mmmmm

Guest_mmmmm
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 11:01

no i nie dałem tej strony xD http://www.skoda-aut...Serwis/Promocje

#674 Guest_ktos

Guest_ktos
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2016 - 09:27

fatalna konstrukcja leje do srodka przez co papsuja sie otwierania szyb wasko w srodku deska malo czytelna przelaczniki nie tam gdzie maja byc fotele zrobione chyba u franka w garazu 

#675 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2377 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 17:01

Po prostu - http://www.skoda-auto.pl

Idziesz na jazdy i tyle. Nie ma co oceniać samochody na podstawie sieci. Opinię trzeba sobie wyrobić po prostu samodzielnie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych