Skocz do zawartości

Opel: Astra III - opinie kierowców

56 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 08 październik 2011 - 21:18

najlepszy samochod 120 tys zrobilem iwszystko jest ok a schowki to dla pedalow sa polecam te auto i ten silnik kazdego golfa wciagniecie

#22 Guest_O. Rydzyk

Guest_O. Rydzyk
  • Goście

Napisano 13 październik 2011 - 10:45

Alleluja i do przodu:-)

#23 Guest_zbyszek

Guest_zbyszek
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 15:23

ja kupiłem nową astrę 3 classic i żałuje bo mogłem kupić nowego passata

#24 Guest_zico

Guest_zico
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2011 - 18:05

Co za debil kupiłem Opla a moglem Passata to trzeba było kupić tego Passata

#25 Guest_amroowa

Guest_amroowa
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 22:18

Jeżdżę nią rok,(Cosmo+panorama) kupiłem 2 letnią 100 kkm od Niemca. Kłopotliwy był DPF, więc go PROFESJONALNA firma wywaliła po 1 miesiącu oraz zmodyfikowano oprogramowanie i teraz zamiast 115 KM i 308 Nm mam 170 KM i 405 Nm REWELACJA. Zużycie ON średnio 7,3 l/100. Jest to moje 7 -me auto i uważam, je jak na razie za najlepsze choć również najdroższe,(w sumie 40000 PLN), ale amortyzację za pierwsze 2,5 roku poniósł Niemiec. Mój kolega kupił Passata 2006 2,0 TD - 140 KM, też 100 kkm i drży o pompo-wtryski po 3000 PLN 1 szt. w ASO i głowicę. Chętnie by się zamienił z dopłatą. Najlepszy jest 1,9 cdti 8V bo ma żeliwną głowicę a nie alu jak 16V i ma jak się przekonałem b. duże rezerwy do umiejętnego wykorzystania.Pozdrawiam użytkowników astr 1-4.

#26 Guest_MARSEL

Guest_MARSEL
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 15:01

mam je dopiero 2 miesiace narazie sprawuje sie dobrze zadnych nakładow.Pali srednio 7,2 ale jest zima i mowie o krutkich trasach.tez przesiadłem sie z astry 2 bezyna gaz wiec czuje roznice na plus.porownujac do gazu troszke drozej teraz wychodzi o około 12zł.moja kabi jest wypasiona na maxa wiec przy poslizgach niezle wyprowadza z poslizgu.

#27 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 22:59

ja nie wiem jak kogos 1.6 rozczarowywuje i ze ciagnie od 3 tys kup sobie ropniaka i po problemie albo jakas benzyne 2.5 to wystarczy a od 1.6 cudow wymagacie

#28 Guest_aninim

Guest_aninim
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 00:20

Kupiłem go tydzien temu i jak narazie to rewelka super w porównaniu z astra 2 1,6 16v benzyna

#29 Guest_Zygmunt

Guest_Zygmunt
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 22:19

Mam pytanie który silnik jest lepszy 1,9cdti 88kW/120KM8zaworów czy 88kW/150KM 16zaworów

#30 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 23 marzec 2012 - 20:52

Kupiłem asterke niedawno i mam taki problem nie działa opuszczanie szyby w lewych tylnych drzwiach oraz nie zapala sie na tablicy zegarów kontrolka otwartych drzwi mimo że blokada opuszczania szyb działa (włąccza sie i wyłącza) w pozostałych drzwiach.Napiszcie prosze co to może być przyczyną.

#31 Guest_Remis

Guest_Remis
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2012 - 20:39

Witajcie, mam wątpliwą przyjemność prowadzić ten samochód. Dostałem go jako samochód zastępczy i już nie mogę się doczekać kiedy oddadzą mi mojego benzyniaka. W tym samochodzie jest jedna wielka turbodziura do prędkości 70km/h, nie można się w żadnym wypadku dynamicznie włączyć do ruchu, co w większym mieście jest bardzo poważną wadą. Generalnie do 60-70km/h ten samochód się toczy, po prostu beznadzieja.

Niemniej jednak trzeba mu oddać honory powyżej magicznej granicy 60-70km/h. Wtedy dostaje życia, staje się dynamiczny i prowadzi się przyjemnie. Szkoda tylko, że w mieście raczej tak szybko się nie jeździ zwłaszcza w korkach.

#32 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2012 - 18:28

w oplu niema mułowatych silników mogą być dymiące kopciuchy .Trzeba umieć jezdzić każdym silnikiem nawet 1,3

#33 Guest_welur

Guest_welur
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2012 - 17:36

co za bzdury ktos tu wypusuje?w zakrecie szybsze biz Bmw M3?chyba ze bardzo sliej nawierzchni ale tez to watpliwe. mialem ta astre przez rok ale zrezygnowalem na rzecz wlasnie bmw 1. astra ma tandetne wnetrze-wyglada nowoczesnie ale w dotyku traci myszka a byc moze nawet lepiej napisac ze jest obskornie plastykowe. silnik jest swietny bo ma dobry ciag od nisich obrotow i zachowuje sie niezle nawet w wyzszych obroatach.benzyna to to nje jest,ale daje rade. jak kogos stac lepiej kupic 1.6T lub 2.0T. poza tym ten diesel jest podbno malo awaryjny ale turbo i tak musialem robic po 137tys kmz. wnetrze jest ciasne,wlaszcza z tylu. zawiezenie jest trwale.nawet na moich wiejskich drogach po ktorych smigam czasem pelnym ogniem a kurz i kamienke tylko fruwaja w powietrzu to nic sie z nim nie dzieje.co wiecej niezly jest rozklad mas,bowiem n jednej zhopek auto wylatuje troche w powietrze a mimo to nie przechyla soe gwaltownie w dol. w bmw1 lepiej sie jednak jezdzi,auto lepiej wybiera nierownosci(zwlaszcza na polnych trasach) a i silnik plynie rozwija moc.lepsze sa tez hMulce. w astrze irytuja mnie tez kierunkowskazy. trzeba uwazac na klimatyzacje bo potrafi sie zatrzec sprezarka a naprawa kosztuje ponad 2tys.zl.

#34 Guest_karaluch$$$

Guest_karaluch$$$
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 18:49

Zauroczyła mnie sylwetka Astry i jej nowocześnie zaprojektowane wnętrze. Co prawda z czasem to wnętrze, a zwłaszcza kokpit, zaczyna straszyc bo jest po prostu jakiś taki zabawkowy, to jednak Astra jest ciekawym autem za rozsadne pieniadze. Silnik Fiata jest świetny, dynamiczny, oszczędny i nawet mało awaryjny, ale wiadomo- dzisiejszy diesel to jednak spore wydatki i jeśli kupuje się auto używane, to raczej na pewno włożymy w jego naprawę kilka „tysi. Ja swoje będę sprzedawał i zrobie to za nim dwumasowe koło powie zupełnie „papa”. Na razie jeszcze się trzyma ale 130 tys. już przelatało. Ogólnie polecam, ale zastanowił bym się czy nie taniej jest kupić jakaś większą benzynę. Problem w tym, że Opel już nie robi tak dobrych jednostek jak dawniej np. 2.0 115KM czy 2.0 150KM. 1.8 140KM testowałem w Astrze III i jest słaby na niskich obrotach. Takie 2.0 8V 115KM nawet w Vectrze było bardziej elastyczne i dynamiczniejsze na co dzień. Nie trzeba było go kręcic do odcinki a potem plakac na stacji. Był ok. Dziś Opel ma tylko turbobenzyny więc wyboru nie ma zbyt obszernego.

#35 Guest_ziołolipa

Guest_ziołolipa
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 15:12

Kupiłem, lecz mam go dopiero tydzień. Napewno układ kierowniczy ma problem. Taką samą siłę trzeba użyć przy 120 km/h jak i na postoju, czyli bardzo małą.
pozdrawiam

#36 Guest_tomazi

Guest_tomazi
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2012 - 23:17

Witam kupiłem około miesiąca temu asterke Bierze dużo oleju a jeszcze wiecej płynu chłodniczego na 1500km okolo litra oleju jak nie wiecej i z dwa litry płynu co sie dzije prosze o wskazówki czy to turbina czy co...???

#37 Guest_x

Guest_x
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2012 - 02:12

jak to silnik benzynowy to walnięta uszczelka pod głowicą i prawdopodobnie uszkodzone pierścienie uszczelniające na tłokach,ale mogątez brać olej uszczelniacze zaworowe.

#38 Guest_nielot

Guest_nielot
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 21:55

Wersja cosmo, sam sprowadziłem 2005 95000 km.Popękany kolektor wydechowy.Na razie ok.Na hatchbacka wystarczy. Na kombi musi być 1.8.

#39 Guest_Ernest

Guest_Ernest
  • Goście

Napisano 03 październik 2012 - 19:53

w wersji GTC to auto z tym silnikiem nie jedzie. jakies takie dziwne-brzmi jak silnik 1.4, mocy nie ma, słabo się zbiera.rozczarowanie/

#40 Guest_KOCHAMY SAMOCHODUY

Guest_KOCHAMY SAMOCHODUY
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2012 - 23:29

Fajne autko,Biegi wchodzą jak masełko.Ogólnie Super,Dłuży bagażnik (505litrów). Elektronika dobra mogła ,ale mogła być lepsza.Bez awaryjny.

SUPER AUTO

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych