Skocz do zawartości

Nissan: Almera - opinie kierowców

233 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Wojciech

Guest_Wojciech
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2003 - 14:51

Atutem auta jest wygląd, poza tym:- bardzo dużo pali (13-14 l), przy średnich osiągach- w środku hałas jest nie do zniesienia na polskich drogach (czytaj wybojach): głośne zawieszenie- tył auta jest zdecydowanie za miekki - starczy jeden pasażer, aby zawieszenie waliło z hukiem- wewnątrz elementy kokpitu rozchodzą się i wesoło popiskująZdecydowanie nie polecam tego samochodu, a sytuację pogarsza fakt tragiczny poziom warsztatów Nissana, dla których każda usterka jest dodatkową opcją nie zaś wadą do usunięcia.

#22 Guest_Tuningowiec

Guest_Tuningowiec
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2003 - 16:47

Kupiłem z przebiegiem 130.000.Do dzis przejechałem 10.000. Klima wspomaganie elektryka bez zarzutu.Spalanie w miescie okolo 8litrow a jeżdżę delikatnie :).Trasa 6,5 ale przy włączonej klimie leci 7.5.na setkę.Prędkości przelotowe nienajlepsze.Max 165 więcej nie chciał ".Zawieszenie w porządku nie stuka ,charakterystyka twarda i wygodna.Bardzo polecam.Szkoda że piszczą klocki , pewnie będzie wymiana.Pozdrawiam i polecam , przesiadłem się z punciaka i po prostu czuję czaczę" następna bryka to pewnie będzie primera " jedynka.hahah

#23 Guest_Lancer

Guest_Lancer
  • Goście

Napisano 11 luty 2004 - 11:53

zapraszam do klubu almera.www.almera.republika.pl

#24 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2004 - 15:07

przebieg 140 tys km z czego 80 na LPG bez zarzutu. Oczywiście jest to model japoński. Silnik mógłby być mocniejszy. Miałem okazję jechać wersją z silnikiem 1.6 - rewelacja. Generalnie auto spełniło moje oczekiwania. W stosunku so modelu Sunny wyraźny skok w górę. Spalanie 6.5/7 a lpg około 8 l. Polecam

#25 Guest_Scyzor

Guest_Scyzor
  • Goście

Napisano 11 maj 2004 - 14:41

Świetny samochodzik. Wersja SR jest lekko usportowiona, ma fabrycznie lekko obniżone zawieszenie, fotele kubełkowe, ładniejsze zderzaki i bogate wyposażenie łącznie z el. szyberdachem (Mniam!). Autko jeździ naprawdę fajnie, choć na 103KM mogłoby trochę żwawiej przyspieszać. Trzeba pamiętać, że silniki 1.6 występowały w wersjach 103KM i 90KM, przy czym tych drugich jest znacznie więcej. Autko kompletnie bezawaryjne z wyjątkiem przepalających się żaróweczek podświetlenia niektórych el. deski rozdzielczej ( chyba każda Almera to ma ). Więcej problemów sprawia instalacja gazowa jeśli nie zostanie zamontowana w dobrym punkcie. Generalnie bardzo polecam każdemu kto ceni spokój i nie chce bujać się po serwisach. Dla ceniących większe bagażniki jest też wersja sedan ( ale nie występuje jako SR )

#26 Guest_michał

Guest_michał
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2004 - 12:24

Śmieszą mnie bardzo opinie o rdzewieniu blach w tym aucie. Jeśli ktoś sprowadza uszkodzone ("tylko lekko bite" albo "tylko przerysowane") auto za pól ceny po czym naprawia je u "pana mariana" w garażu, to rdza jest pewna jak 2 x 2. Widziałem kiedyś taką naprawę. Auto było klepane i malowane bez usunięcia rdzy - klapę przynieśli ze szrotu, tam stała z parę miesięcy poobijana na deszczu, to i zardzewiała. W nowym aucie nie słyszałem jeszce o przypadku rdzewienia w tym samochodzie (rozmawiałem przynajmniej z 10 właścicielami nowej Almery). Poza tym, skoro auto ma 10 letnią gwarancję na perforację blach - można przecież złożyć reklamację i tyle. Auto oczywiście nie jest bez wad, lecz na pewno nie jest nią korozja. I na koniec, moim zdaniem na tle tych wszystkich aut autobusopodobnych (typu nowy civic czy toyota) sylwetka almery nie wygląda najgorzej - na marginesie bardzo dobre auto do tunningu.

#27 Guest_Krzysztof W-wa

Guest_Krzysztof W-wa
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2004 - 12:38

Dziadostwo jakich mało. Jest to moja druga Almera. Pierwsza to GX 1,4 z 98"-Rewelacja. Obecna Almera to tragedia. jest to auto służbowe. Mam przejechane 62 tyś. auto bierze olej. W chwili obecnej jest już 3 tydzień w autoryzowanym serwisie. Bez problemu przejechałem 45 tyś. Potem to droga przez mękę. Miałem wymienione: bendiks, rozrusznik, oba reflektory przednie a w chwili obecnej auto czeka na wymianę tłoków, pierścieni i panewek. Dodam iż jest to auto robione w Europie. Serwis poinformował mnie iż wszystkie almery mocno użytkowane zaczynaja brać olej. Mojea brała około 0.5 l na 1000km. Kolegi z 2001 r. brała 0,7 po przejechaniu 70000km. Wczoraj odebrał z serwisu po całkowitej wymianie silnika. Nie polecam za taką cenę

#28 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2004 - 12:04

Samochod ma przejechane 125000 ja osobiscie przejechalem 60000.Przez ten czas standardowo wymiana czesci eksplatacyjnych(klocki,filtry i raz tarcze)jedna rzecz ktora ulegla zabruczeniu to przy 105000 trzeba bylo wyczyscic silnik krokowy (objaw skoki obtow na wolnych obrotach koszt 180 zł wraz z regulacja na komputerze)silnika 1.4 jest troszke mało dynamiczny (trzeba czekac na duza luke zeby wyprzedzic cos duzego)i spore spalnie a nie mam ciezkiej nogi zreszta nie ma w co wciskac nie jest to samochod sportowy.Przyzawieszenie jeszcz nic nie robilem ogolnie wporzadku.polecam samochod jest naprawde bez awaryjny .zamierzam kupi nissana almere 1.8 5d z 2000 roku jesli ktos wie cos prosze pisac na meile z gory dziekuje.Pozrawiam uzytkownikow nissana tych zadowolonych i tych mniej zadowolonych

#29 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2004 - 11:06

Mam 2 letnie autko - wygodne, ciche nawet zrywne - super. A propos, gdyby ktoś miał lub słyszał o tylniej klapie do sprzedania to proszę o kontakt e-mailowy.

#30 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2004 - 18:00

Michał (mikolajczyk@bit-poznan.com.pl) jest przekonany, że narzekanie na rdzewiejące almery wynika z niedowładu umysłowego ich użytkowników. Informuje Pana Michała, że kupiłem almere w autoryzowanym salonie Nissana i po roku eksploatacji zaczęła kwitnąć. Dzisiaj, po 3 latach eksploatacji ślady korozji są widoczne na większości elementów karoserii. Najwiekszy wykwit o powierzchni 4cm x 2cm (!!!) nie został zauważony przez serwis mimo dokonywania obowiązkowych przeglądów karoserii. Prawa gwarancyjne i sposób w jaki serwis reaguje i naprawia takie wady woła o pomstę do nieba. Jedynym miejscem gdzie można dochodzić swoich praw jest sąd. Samo auto mechanicznie jest co najwyzej przeciętne. Komfort - ponizej przecietnej. NISSAN NEVER AGAIN!

#31 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2004 - 10:56

Znakomity samochod wyprodukowany w Japoni.Przejechałem dotychczas 180 000 km bez najmniejszej awarii.Spalanie 6,5-7,0 l/100 .Jest wygodny , pewnie sie prowadzi i daje poczucie niezawodnosci.Niestety w przypadku nastepnych modeli z zasłyszanych opinii wynika że do głosu doszło partactwo Renaulta ,bylejakosc francuskich podzespołow (np skrzynie biegów)i kiepskie angielskie wykonawstwo.Z tego powodu nastepne wersje nie dorownują jakoscia Almerze I. A szkoda ..

#32 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2004 - 17:35

Mam autko z salonu od 2001( pażdziernik)jestem pierwszym właścicielem, przejechałem do tej pory 37000. Rdzewiał dach , tylna klapa ,progi, obramowanie tylnej klapy, dolna część dzrzwi, podszybie tylnej klapy, wszystko przelakierowali w ramach gwarancji. Nie uznali tylko rdzy na podwoziu gdyż gwarancja obejmuje nadwozie ( tak mi napisał Nissan Poland) UWAGA! auto niestety ma tylko 3 lata gwarancji na lakier. Poza tym wygodne bez problemów w użytkowaniu. Spalanie Nissan zaniża w katalogach w żeczywistości na mieście 9l( zimą 10l) na trasie 7.5l-8.5l.

#33 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2005 - 15:51

Jestem posiadaczem almery 1,4 z 1992 oraz Almery 1,5 z 2002. oba kupione w salonie. Ta druga to bubel. Pod prawie każdym względem gorsza od starej. Zawieszenie poodujące dobijanie do dna nawet przy niewielkich nierównościach a przy większych prędkościach na nierównościach tył ucieka na boki tak jak by wpadał w poślizg. silnik głośny i mało elastyczny, przy ruszaniu ze skrzyżowania brak mocy dopiero przy 3,5 tyś obr. czuć że ma trochę koni a nie starą szkapę pod maską. Światła przednie trzeba wymieniać co rok bo soczewki świateł mijania szlag trafia natychmiast.Oświetlenie wnętrza jest na tyle kiepskie, że aby znaleźć coś na tylnym siedzeniu to tylko z latarką. Bucha gorącym powietrzem do wewnątrz zasysając wlotem z pod maski tak że przy temperaturze 17 C trzeba włączać klimę. Szczerze odradzam kupno.

#34 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2005 - 16:58

No niestety musze się przylaczyć do tych ktorzy firmie nissan nie dadza zarobic ani grosza:-( Mialem nissana od 90 do dnia dzisiejszego. Zaczeło sie od sunny 2.0 D(genialne autko przez primere 1.6 98r. i primere z roku 2004. Do tej pory nie było zadnych problemow ale ten najnowszy nabytek to po prostu zenada. Silnik pije ponad 0.5 oleju na 1000 km. Serwis proponuje planowanie glowicy, wymiane tlokow i inne y - uwaga - bez przedluzenia okresu gwarancji na te czesci!!! Kiedy zaproponowalem wymiane tzw. krotkiego silnika to nikt nie raczyl odpowiedziec, a wiem ze tylko taka naprawa moze byc skuteczna i nie doprowadzi do utraty wartosci pojazdu. Jestem prawnikiem i musze sie wam przyznac ze smiesznie brzmi dyrektor nissana przez tel ktory "tlumaczy" mi jak wyglada kwestia gwarancji w polskim prawie.

#35 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2005 - 10:15

Rdza rdza i jeszcze raz rdza na tylniej klapie bagażnika , na łączeniach błotników, w szprosach miedzy tylnimi szybami,auto ma przejechane 85 tys.Poza tym wszystko OK "dobrze ze karoserią sie nie jeżdzi" Gaz mam od 80 tyś bez problemów

#36 Guest_Marecki

Guest_Marecki
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2005 - 03:18

Samochód opisałem po 50tyś teraz jest starszy o 2 latka i ma 160. Samochód ogólnie niezły w swojej klasie. Poprzednia opinia aktualna a dodatkowo pojawiło sie kilkanaście mankamentów i awarii: samochód bierze olej 1 l na 1500km, notorycznie przepalają się żarówki w desce roździelczej, autoryzowane serwisy odwiedzałem bardzo często bo co 15tyś (według ksiązki gwar), a ich jakość pozostawia wiele do życzenia (urwali mi jedno ze śwateł podświetlających tablicę numerów rejestracyjnych a drugą uszkodzili śrubokrętem, notorycznie nie wlewali płynu do spryskiwacza a mimo to zaznaczali tą usługę jako wykonaną, nie mam pewności czy po za umyciem auta robili cokolwiek). W siedzeniach przetarła się gąbka i teraz przy odwracaniu się po prawej i lewej stronie czuję przez materiał metalową ramę siedzenia. Włącza się ABS przy lekkich zakrętach. Aby wyłaczyć nieprzyjemne żężenie konieczne jest przynajmniej delikatne wciśnięcie hamulca.

#37 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2005 - 16:08

Moje obserwacje po roku i 20 tys.Wykończenie - kiepskieKomfort jazdy - raczej niski / dlaczego ten pojazd jest tak źle wygłuszony?/Świetne hamulce/ może trochę za szybki ABSDoskonale trzyma się w zakrętachz tendencją do lekkiej podsterownościOsiągi - do setki ok. 10.6 sekprędkość max. 200km/h /sprawdzone na autostradzie pod Frankfurtem na dystansie ok 50 km. z obciążeniem dwóch ciężkich !!! facetów i trochę bagażu. Porównanie z astrą 1,4 na osiągi opisane w jednej z opinii w.g mnie się nie potwierdza, znam oba pojazdy.Spalanie - lato trasa 6,5-7.5, miasto 8,5- 10. Zima to może być nawet 12 / zależy od długości przelotów/Wrażenia ogólne - to byłby bardzo fajny samochodzik gdyby angole przyłożyli się przy montażu.

#38 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2006 - 11:56

Pytanie do użytkowników Almery 1,5 N16. Czy ktoś może miał coś podobnego lub wie co to może być? Przy dużych mrozach poniżej -15 przekręcem kluczyk w stacyjce i nic ciemność nie zapalają sie kontrolki, po ok 10 do 20 sekund (czym zimniej tym dłużej) zapalają sie i już wszystko jest ok. Rozrusznik kręci w tym czasie ale nie zapali dopuki nie zapalą sie kontrolki. Przy ostatnich mrozach stało się to dokuczliwe. Następne odpalenia już są natychmiastowe.Auto ma zaistalowaną sekwencyjną instalacje gazową i przejechane 140 tyś km. Jeżeli macie jakieś przemyślenia napiszczie do mnie jurfu@wp.pl

#39 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 03 marzec 2006 - 22:10

Moim zdaniem wiekszosc osob myli sie co do nissana.Posiadam ten samochod od 5 lat i jest w swietnym stanie.Opel, fiat, czy ford to przy nissanie szmelc i bubel.

#40 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 09 maj 2006 - 21:46

to jest niezłe autko

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy