Skocz do zawartości

Mazda: 626 - opinie kierowców

239 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Ten ktory pomyslal

Guest_Ten ktory pomyslal
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2004 - 17:37

co do gazu to dalem sobie spokoj , poniewaz - patrzac na np vw TDI 90 km , spala jezdzac a nie toczac sie ok 9.7 l , moja Mazda spala 10 l nie pieszczac sie , teraz porownaj cene zakupu auta benz i diesla jest duza ps disle sa duzo drozsze , obliczajac spalanie calego baku roznica na calych bakach wynosi 14 zl :-) , teraz przejdzcmy do gazu silnik Mazdy to tak dopracowany zegarek i grzechem by bylo wsadzac gaz za ok 4 tys zl , proponuje nowych generacji (kazdy moj znajomy majacy auto na LPG (gaz) narzeka na prace eskploatacje silnika na nizszej klasie instalacji , wiec czy jest sens wsadzac instalacje LPG za ok 8-9 tys , nawet jesli przejezdzasz ponad 50 tys km rocznie :-) zeby wyjsc na swoje zeby instalacja sie zwrucila po roku + koszty servisu instalacji . Wyszedlem z zalozenia , ze ni disel ni LPG , NIE zastopia spokoju , ciszy , milego zapachu , bezstresowego uzytkowania auta jest malolitrazowy Benzyniaczek :-)

#22 Guest_Andre

Guest_Andre
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2004 - 10:30

Solidna niezawodna dobrze wykonana MAZDA. 10 lat temu kupiłem pierwszą taką Mazdę 626 GD Coupe 88r z przebiegiem 100 tys i przejechałem nią 80 tys robiąc tylko przeglądy !Spalanie w trasie przy oszczędnej i spokojnej jeździe poniżej 6 litrów !! Później jeździłem 2 lata 323 Protege 1,8 i tylko robiłem przeglądy. Po kilku laach jeżdżenia nowymi francuzami w tym roku znowu kupiłem z Niemiec 626 GD Coupe z 88r w oryginalnym stanie i znów jestem zadowolony z tego auta jest niesamowite: trwałe, wygodne, ekonomiczne. Przebieg 145 tys spalanie w trasie przy spokojnej jeździe (ok 100 km/h) ok 6 litrów.Jeszcze jedna ważna rzecz - nie pozwalam kręcić i naprawiać mechanikom tego co nie trzeba robić. Tylko usterki jeśli są - są naprawiane. Ciężko poprawić coś po japońskich robotach przemysłowych.

#23 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2004 - 17:25

Przestronna i b.ekonomiczna spalanie na trasie przy prędkości poniżej 100 km/h 4,7-4.9 litrów oleju (tego tańszego )Dzięki temu wypady wekeendowe na drugi kraniec Polski kosztują mnie 120-150 zl. Autko niezbyt reprezentacyjne ale...narty 200 cm wkładam obok fotela kierowcy i odpala przy -20 bezproblemowo.

#24 Guest_legolas

Guest_legolas
  • Goście

Napisano 25 listopad 2004 - 17:33

Mam pytanie - mam problem z centralnym zamkiem ( po przekreceniu kluczyka odskakuje caly czas na zamknieta pozycje)

#25 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2004 - 12:47

A mój z 86r odpala za 3 lub 4 razem chociaż wymieniłem świece żarowe. Pali w trasie przy 100km/h ok 6 litrów, po mieście 7,5-8. Jakoś nagle przestał mi dobrze odpalać chociaż leję dobre paliwko. Jak ktoś wie to niech coś doradzi co z takim fantem robić lub gdzie naprawią w W-wie.

#26 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2005 - 17:34

Właśnie zakupiłem taki model !Potrzebuje książki obsługi ale nie wiem gdzie dostać a także wszelkich informacji na temat tego modelu i silnika !Z góry dziękuje !!!

#27 Guest_booooogdan

Guest_booooogdan
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2005 - 19:10

Nie chciała mi doberze odpalać - i już wiem ! Powód bardzo prosty. Paliły się kontrolki świec żarowych ale brąd "leciał gdzieś bokiem".

#28 Guest_Michal

Guest_Michal
  • Goście

Napisano 06 listopad 2005 - 23:21

Kupilismy ją z Warszawy, jest z nami od 3 lat i przejechane 450.000 tys. Naprawdę cool autko, bezawaryjne. POLECAM !!!!!!!

#29 Guest_tunio

Guest_tunio
  • Goście

Napisano 16 listopad 2005 - 21:29

Samochód sprawuje sie nieżle, jest bardzo trwały, mój ma przejechane 250 tyś i cisnienie na cylindrach po 12,5 MPa.jedyne co robiłem przy silniku to wymiana uszczelniaczy zaworowych i od tego czasu nie bierze ani grama oleju!super zawieszenie, twarde i super zestrojone-prowadzi sie jak po szynach;)jedynie co mi nie pasuje to nieco słaby silnik-nie wiem czemu japońcy wsadzili do sportowego auta silnik 90-cio konny:/ale za to jest w miare oszczedny-trasa 7 miasto do 10 l/100km.jesli chodzi o czesci to obecnie jest tyle zamienników ze nie ma najmniejszego problemu z dostepem do czesci.zła wiadomosc dla amatorów gazu-podobno te silniki nie lubia gazu(sa dosyc skomplikowane), ale tak tylko slyszalem-nie wiem jak jest naprawde.Pozdrawiam

#30 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2005 - 13:25

W moim autku jest jeden problem jest głośne aż nie przyzwoicie poza tym zgadzam się z opiniami kolegów auto jest naprawde super jak na ten rok .Bezawaryjne nie zaskoczyło mnie nigdy niczym wiem że wsiąde do auta i dojade do celu a to jest najważniejsze w każdym aucie .

#31 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2006 - 23:42

podzielam wasze opinie moze mi nikt nie wiezyc ale moja furka w trasie (autostrada) spalila mi 4,5l ON jedyna wada tego auta to dosyc miekie zawieszenie niestety jestem dosyc mlody wiec i do tej pory nie mialem auta zarejestrowanego na siebie wiec ze wzgledu na wysokie ubezpieczenie musze sprzedac auto wiec jezeli jest ktos zainteresowany to zapraszam w przeciwnym razie poprostu niezarejestruje auta i bedzie stalo i sie marnowalo a szkoda bo jest w naprawde dobrym stanie wiecej informacji pod tel. 500042225

#32 Guest_Rudi

Guest_Rudi
  • Goście

Napisano 08 maj 2006 - 18:06

Samochód jest po prostu boski. Niezwykle wygodny - jak poduszkowiec :) Poza tym dosyć duży bagażnik, wg mnie auto jest jak najbardziej udane.

#33 Guest_Rafal

Guest_Rafal
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2006 - 02:07

Swietny samochod!!Polecam goraca!!tel:502266023email:rafal-basinski@wp.pl

#34 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2006 - 00:18

Warto kupić to auto z przebiegiem 250 000km?? Chcę auto na kilka lat i oczywiście nie chcę w niego łądować! Powiedzcie mi czy warto kupić czy raczej nie...P.S. Proszę napiszcie mi coś o tym autku na maila gulbar@go2.pl

#35 Guest_jerzy

Guest_jerzy
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2006 - 11:58

Moja Madzia jest już pełnoletnia,ma 23latka i jak na dojżałą panienkę fika aż miło.Bryka tylko na LPG od 3 lat.180km/h to pryszcz.Przebieg 490000km nie zrobił Jej wielkiej krzywdy.Cieszę się Jej bezawaryjnością.Mazda to samochód dla ludzi cierpliwych-muszą poczekać długo aż się coś zp........Ja jestem cierpliwy.Mazda to niezawodna przyjaciółka,nigdy Cię nie zawiedzie.Pozdrawiam

#36 Guest_DOROTA

Guest_DOROTA
  • Goście

Napisano 20 październik 2006 - 19:30

TO NAPRAWDE SUPER AUTKO.BEZ PROBLEMU WYCIAGA 190 NA AUTOSTRADACH I NIE MAM CO DO NIGO ZADNYCH ZASTRZEZEN,BARDZO CICHE,WARTE DO POLECENIA

#37 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 25 październik 2006 - 17:36

mazdzia jest naprawdę super.Może tylko niektóre elementy zawieszenia nie wytrzymują fatalnych dziurawych polskich dróg.auto godne polecenia.Marzy mi się mazda6 2004.

#38 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 15 listopad 2006 - 13:51

Mam pytanie do ludzi ktorzy maja Mazde 626D 88r!!!Chodzi mi o kontrolke trzecia z lewej strony co ona oznaczo poniewaz zgubilem ksazke od tego samochodu i mam problem z roszyfrowaniem a zaczela mi swiecic!!!Jezeli ktos wie to nich mi napisz z gory wielkie dzieki!!!Pozdrawiam

#39 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2006 - 19:51

Mam problem z silnikiem nie mogę odpalić a nie ma możliwości w Płocku podłączenia pod komputer Poradzicie Pliss.Co to moze byc Mówią że pompa.

#40 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2006 - 20:55

autko z 97 roku -jazda bajka 6 litrow ON ,zaden wolkswagen tylko mazda (plynie po drodze)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych