Skocz do zawartości

Kia: Shuma - opinie kierowców

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2002 - 10:08

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Kia Shuma.

#2 Guest_Adaś

Guest_Adaś
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2002 - 09:27

shumę mam od dwóch lat - przebieg 43000km Ogólnie jestem zadowolony - dobry zakup porównując do cen tego co na rynku...

#3 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 20:28

Mam od 3 lat 45000 przebiegu, całkiem fajne auto, ale w tylnich kołach cos nawala. W salonie mówią że to wada fabryczna, naprawa na gwarancji.( Ręczny słaby :-) )

#4 Guest_jaro

Guest_jaro
  • Goście

Napisano 22 maj 2003 - 18:58

mam samochód od 3,5 roku przebieg 93000 tyś km samochód jest na gazie nie mam żadnych problemów z gazem. Urywaja się z tyłu łaczniki stabilizatora wada fabryczna pozatym samochód i tak nieżle się sprawuje aha wszystkie serwisy kia to chosztaplerzy którzy przycinają na wszystkim co się da szczególnie w warszawie oszuści dlatego samochód serwisuje sam.

#5 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2004 - 14:22

Jestem właścicielem auta od 2 lat, auto ma przejechane 115.000 km, odkąd je posiadm nie miałem z nim żadnych probl;emów, wymieniłem tylko klocki hamulcowe z przodu (50zł), samochód jest praktycznie bezawaryjny co potwierdzam ja i jego poprzedni właściciel. Auto serwisowane było w ASO KIA do 60 tyś. km ze względu na złodziejskie stawki (koszty jednego servisu to ok. 700zł) dlatego podobnie jak inni servisuje sam, wymiana płynów, filtrów, pasków. Ogólnie mówiąc kupiłem fantastyczny samochód za stosunkowo niewielkie pieniądze. Wygodne i niezawodne.

#6 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 30 listopad 2004 - 21:16

Kupiłem Shume - czteroletnią w komisie. Miała przejechane 86 tyś. Bardzo wygodne auto, przyjemnie sie jeździ, elastyczny silnik, osiągi przyzwoite - wysoka prędkośc maksymalna (190), a przyspieszenie w sam raz - nie wbija w fotel ale też nie jest to muł. Nie było z Shumą poważnych problemów. Były natomiast małe problemy i to częste. Na przykład: beznadziejna guma - uszczelki gniją, wycieraczki się sypią. Cały czas psuł się przedni reflektor - światła mijania - trzeba było walnąć pięścią, żeby zaczęło świecić. Zdechł mi akumulator - ale nowy kupiłem za 200 złoty i już nie było problemu. W ogóle nie działał wskaźnik zużycia paliwa - dlatego nigdy nie wiedziałem ile jeszcze mam - musiałem zawsze liczyć na stacji ile nalałem, chociaż i to było ryzykowne bo nie dało się oszacować ile samochód pali. Napewno na trasie palił poniżej 8 litrów, w mieści około 8,5 - może mniej, napewno nie więcej. Troche było kłopotu z zawieszeniem - z przodu cały czas coś waliło - okazało się że to łączniki stabilizatora - wymiana była szybka i tania w sumie 300 złotych. Chyba miałem spalony bezpiecznik, bo w ogóle nie było podświetlenia wskaźników ogrzewania, nawiewu - to chyba nie jest normalne.Reasumując - silnik jest boski i niezawodny - reszta taka sobie, ale nigdy awarie nie były kosztowne ani bardzo uciążliwe, więc naprawde było warto mieć Shume. Jeżeli ktoś lubi grzebać przy samochodzie - polecam bo większość problemów można usunąć samemu (jak ten z reflektorem ;)Fajne auto za małe pieniądze!

#7 Guest_Borys

Guest_Borys
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2008 - 12:56

Kce kupic( Kia Shuma 2001r 88ps benzyna)czy warto????czy ktos moze mi wiecej na ten temat cos powiedziec!!!

#8 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2010 - 12:35

Warto kupić shume, sam kupiłem jako 2 samochód, miesiąc temu, no i od miesiąca się nim jeździ i nic nie robi. A wymieniłem olej :)Ps dobra dynamika, kiepskie plastiki, ale tak to wypas fura, podkreślam nawet 1.5 ma dynamike, czyt. "buta" Powera:)

#9 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2010 - 18:57

Witam, chętnie kupie Kie Shume rocznik od 99 (mam pride 98 więc niżej nie zjede :)) interesuje mnie tylko rejon wielkopolski najlepiej poznań i okolice (raczej nikt nie zdecyduje się przyjechać z innego województwa a ja już się naciąłem na wyjazd 300km po auto i powrót z niczym). Nie interesuje mnie zakup w komisie czy od handlarza, wolałbym od prywatnego właściciela :) Kianka musi mieć koniecznie wspomaganie kierownicy (nie wiem czy była wersja bez ale wole uprzedzić), w razie czego oferty proszę wysyłać na maila

#10 Guest_Alex

Guest_Alex
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2011 - 21:38

Hmm ciezko pisac mam ja 2 latapoza robieniem juz 2 razy zawieszenie, lozysk, alternatora to a jest dluga i droga bardzo drogie czesci i ogolnie gorszego auta nie mialem

#11 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2020 - 01:16

Nawet w 2020 posiadam Shume od 2,5 roku, z dość niskim przebiegiem bo tylko 110 tyś (potwierdzone na stacji, choć mogłbyć kręcony). Samochód nawet po 19 latach samochód śmiga jak marzenie, tylko naprawy eksploatacyjne tj. hamulce czy zawieszenie. Silnik 1.5 nie do zajechania, a często go katuje do 6-6,5 obr./min. Samochód naprawdę warty polecenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych