Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Kia: Pride - opinie kierowców

67 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2001 - 10:07

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Kia Pride.

#2 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2001 - 19:00

Tanie auto, dosc zwinne jak na przestarzaly silniczek 1300, ktory do tego mocno halasuje. W wyposazeniu seryjnym dostalem elektryczne szyby i alarm. W srodku design z konca lat 80 (z zewnatrz tez), no ale to w koncu kopia Forda Festivy. Wykonczenie wnetrza i jakosc materialow kasztanskie, dobrze, ze deska jest czytelna. Glowna zaleta to cena i co dziwne, bezawaryjnosc w ciagu 2 lat eksploatacji. I tyle.

#3 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2001 - 14:22

W maju kupilem 3 letnie autko z przejechanymi 39 tys. km. Obecnie jest 46 tys. km. Najbardziej cieszy mnie spalanie: 5,26 - 5,8 l (95). Na autostradzie mozna spokojnie jechac 120-130 km/h. Jedyny mankament to maly bagaznik, ale to juz takie auto. Jeszce nie doświadczeń co do jakości serwisu (Łódź), może Ktoś mi coś podpowie.Zamierzam wymienic opony i dokupic bagażnik (rowery, narty) - czekam na opinie i uwagi.

#4 Guest_quartz

Guest_quartz
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 20:25

Całkiem fajne auto...takie usterki jak: zaawansowana korozja już w 3 roku eksploatacji, problemy z pasowaniem drzwi (przedmuchy i przecieki), zapieczone zaciski hamulcowe, odklejanie się szczek hamulcowych, odpadanie listew bocznych, zaśniedziała instalacja elektryczna, uszkodzenia łozysk piast przednich czy tylnych już po 30.000 km, głośna praca zawieszenia i totalnie skopane własciwości trakcyjne nie mogą przecież dyskwalifikować tego auta ;)

#5 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 22 listopad 2002 - 20:50

Super autko jeżdzi bez naprawy 4 rok bardzo mi go szkoda sprzedawać,ale muszę kupić większe,chyba Kia Rio cała robiona w Korei,a to plus.

#6 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2003 - 05:40

Po co moja opinia, przedstawie fakty.Wymienione na gwarancji:tarcze hamulcowe(bicia),uszczelki drzwi prawy tyl i lewy przód(przecieki),akumulator(zwarcie jednej komory),lusterka boczne(korozja),reling(korozja),silownik elektrycznej szyby(problemy z domknieciem szyby),lewy przegob i poloska(bicia i glosna praca przy skr?cie),uszczelka miski olejowej(wyciek),cylinderek hamulca tyl(ukr?ci? si? odpowietrznik Panu mechanikowi w ASO podczas odpowietrzania przy wymianie p?ynu hamulcowego).Naprawione na gwarancji:wyciek p?ynu ch?odnicy na zaciskach w??a, uzupe?nienie brakuj?cej ?ruby pokrywy zaworów, naprawa lampy przeciwmgielnej z tylu.Na mój koszt:wymiana kompletu opon, klocków hamulcowych, ustawienie geometrii kó?, wywa?anie kó? - kilkana?cie razy, bo nie mo?na pozby? si? bicia w zakresie 100 do 120km/h, regulacja ?wiate?(?wieci?y pod zderzak).W tej chwili jad? wymieni? (na gwarancji jeszcze) ?o?yska w ko?ach przednich(szum).Autko zakupione 3 lata temu w Lipcu 2000 roku, odebrane w Sierpniu, przejechane 30.000Km, systematyczne przegl?dy gwarancyjne w ASO.Pridek nie zaliczy? kilka dni temu pierwszego przegl?du technicznego!!! ZBYT SLABE HAMULCE TYL, pomimo i? przy ka?dym przegl?dzie w ASO ponosi?em dodatkowe koszty "czyszczenia hamulców).To tyle, co pami?tam. Tak dla ?cis?o?ci; nie jestem cz?owiekiem pedantycznym.Wiec jak wida? nie jest to samochód tani w utrzymaniu dla mnie jak i dla KIA MOTORS, pomimo atrakcyjnie niskiej ceny zakupu 31500 samochód + 450 za metalik + 490 roleta baga?nika + 750 konserwacja i nadkola plastikowe z przodu + 150 dywaniki gumowe + 50 owiewki z przodu + 550 przyciemnione szyby(folia z atestem) + nietypowe pokrowce 190 + 5 choinka zapachowa.Zrezygnowa?em ze wspomagania kierownicy chyba jakie? 1900, o ile dobrze pami?tam i monta?u radia.Pozdrawiam zadowolonych z zakupu u?ytkowników.P.S.Podobno bicia w kole kierownicy przy pr?dko?ci 100 do 120 km/h to normalne w tych modelach. Ale dlaczego podczas zakupu nikt mi tego nie powiedzia?.

#7 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2003 - 18:03

Częśc opini widzę się zgadza : bicie kół przednich, przecieki pod węzem chłodnicy plynu ale korozji nie widze choć zimą próbuję utzymać to bydle na drodzea nadkolka i zbezpieczenie było 2 razy 2 lata temu.też szukam nietypowych pokrówców na foteli.....jeśli chcecie więcej wiedzxieć odpiszę

#8 Guest_tomi

Guest_tomi
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2003 - 21:06

fajny wozek tylko kto ma literature

#9 Guest_emil

Guest_emil
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2004 - 08:36

potrzebuje schemat instalacji elektrycznej do ,moze byc z kia pride lub ford festiva.

#10 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 23 luty 2004 - 12:17

autko to jest naprawde genialne!!! wystarczyło że raz przejechałem się pridem kombi Teściowej i od razu wiedziałem że chce "takie cos" mieć. wygląd zewnętzrny i wewnętrzny da się w miare możliwości modyfikować. postaram się to wam pokazac jak go już zrobie na gotowo. pod względem techniki nic nie trzeba robić... jeździ genialnie. szukam za to ksiązki obsługi i ksiązki napraw tego auta (tak na wszelki wypadek...) jesli by ktos miał lub wiedział gdzie nabyć to proszę o kontakt : tel 0-606 677 254. pozdrawiam wszyskich i życze dalszego miłego użytkowania.

#11 Guest_Roland

Guest_Roland
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2004 - 14:00

Mam od niedawna ten samochód wymieniłem olej na nowy zmieniłem komplet opon zimowych na letnie(poprzedni właściciel dorzucił gratis) wymieniłem klocki z przodu leję paliwo i to wszystko. Samochód ma 4 lata był serwisowany i chciałbym aby ktoś mi pokazał coś lepszego i w zbliżonym wieku, co można kupić za ok 11, 12 tysięcy.

#12 Guest_ZED

Guest_ZED
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2004 - 12:28

bardzo fajny samochodzik.. od 5 lat nic sie nie działo!!! tylko złamana antena:( mankamenty: brak wspomagania, za miękie zawieszenie ( mozna tanio kupić lepsze, twardsze i niższe) no i chamulce nie za ciekawe.. ale to tez da sie nadrobić.. a cena rewelacyjna.

#13 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2004 - 01:45

potrzebuje jakies artykuly i jakas ksiazke jak naprawiac to auto

#14 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2004 - 22:00

Poszukuje lewego migacza( w zderzaku). jezeli ktoś ma prosze o kontakt.

#15 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2004 - 15:38

kupiłem jako ostatni model 12/00 w sieradzu szybki zwrotny czytam recenzje potwierdzam mankamenty podwozia zawieszenie sypie sie ale go lubie pytanie jak ominąć imobilajzer

#16 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 13 październik 2004 - 02:21

Kupiłem model z salonu w sierpniu 2000 r.Generalnie fajne autko , ekonomiczne i wygodne.Na trasie przy 5 osobach (w tym 3 dzieci i młodzieży) spala 6,3 l na 100 km .Zasadnicza wada - przynajmniej w moim egzemplarzu: po 2,5 roku jeżdżenia zaczął siadać "tyłek" samochodu i w ASO nie potrafią z tym nic zrobić . Zaproponowali wymianę sprężyn zawieszenia na hartowane , ale to pomogło na krótko , tył pojazdu znów wisi niebezpieczniue nisko , zwłaszcza , jak do bagażnika włoży się coś cięższego (ale o dopuszczalnym ciężarze) .W ASO teraz mówią , że ten model "tak ma" i niewiele można z tym zrobić . Wspominają , że ewentualnie można w zwoje sprężyn włożyć specjalne gumy. Prośba do innych użytkowników - jeśli wiecie jakie gumy i jak to się robi oraz czy to jest bezpieczne dla dalszego użytkowania samochodu , podzielcie się ze mną uwagami (np. gdzie takie gumy dostać , jak się je zakłada , czy to skuteczne itp . ) .

#17 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2005 - 16:29

Czy ktoś mi powie jak wymienić tarcze hamulcowe z góry dziekuje pozdrawiam

#18 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 23 październik 2005 - 16:18

mam na sprzedaz nowa sprezyne i nowe moduły do aparaty zapłonowego oraz duzo uzywanych cześci

#19 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2006 - 05:47

spoko wóz jezdzę 3 lata i poza korozja jest ok mam płytkę ze schematami mechaniki pojazdu z kia aso aaaaaaapokrowce pasuja zwykle miśki tylko ze nie bedzie kanapa dzielona najlepiej kupic do opla kadeta na lotnicze siedenia polecam tomi@piasta.pl

#20 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2006 - 17:27

In plus:- zwrotny, dynamiczny, dobry na miasto- małe spalanie- silnik w miare bezawaryjnyIn minus:- tragiczna wręcz konserwacja, korodują nawet aluminiowe mocowania lusterek, po 7 latach samochód wygląda jak ser szwajcarski, zaczyna sie (w moim przypadku) od drzwi i tylnej klapy- zbyt "delikatne" przyciski od podnoszenia/opuszczania szyb, łamią sie jak zapałki- wibracje zawieszenia od 120km/h- szybko siadają przeguby napędowe- swiatla maja "samoregulacje" po kilkudziesięciu tysiącach świecą już na zderzak, trzeba regulować- szwankuje centralny zamek, czasem sam sie zamyka, prawdopodobnie cos nie laczy- zawieszający sie rozrusznik- tylna wycieraczka staje po 3 latach, może pomoc czeste uzywanieI na koniec dwie porady: Auto trzymajcie w garażu, nie lubi wody, szczegulnie słonej. Sprzedajcie je tak po 5-6 latach eksploatacji, unikniecie kosztów remontu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych