Skocz do zawartości

Kia: Sportage - opinie kierowców

120 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 03 luty 2010 - 12:32

Witam.mam taki problemik.Kupiłem Kie sportage 2.7 4x4 w salonie dwa lata temu.Do tej pory nic się nie działo auto spisywało sie wręcz idealnie , do zeszłej soboty kiedy to wjehałem w 30 centymetowy śnieg.Przednie i pomimo włączenia blokady mechanizmów nie udało mi się wyjechać.Objaw był taki że oba koła przednie i prawe tylne kręciły sie a lewy tył nic. Pojechałem do serwisu i zrobiliśmy tą samą próbę ale ciągneły tylko koła po przekątnej.Kierownik serwisu powiedział że wszystko jest oki.Jak w końcu działa ta blokada.Pozdrawiam Kanap

#42 Guest_Mirosław

Guest_Mirosław
  • Goście

Napisano 05 luty 2010 - 21:59

Kia Sportage 1998 rok model po lifcie 2.0 benz 16V a 3 miesiące temu założyłem gaz. Auto oprócz lekkich poprawek blacharsko lakierniczych nie sprawia żadnych problemów. Dziwię się tym negatywnym opiniom. Idealne auto w lekki i średni teren. Super autko na śnieg i błoto. Mankament to zbyt drogie części eksploatacyjne ale jakoś można pokombinować i nie jest tak źle. Trzeba robić konserwację podwozia co 2-3 lata bo rdzewieje.Pozdrawiam.

#43 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 18:07

mam tą kijankę od miesiąca na razie wszystko OK czy ktoś może mi powiedzieć co i kiedy się w niej wymienia (rozrząd,itd.)na necie niewiele się dowiedziałem

#44 Guest_twardy

Guest_twardy
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 11:54

zagraniczny szmelc nawet policji kupili ten zlom a panstwo winno wspierac wlasne zaklady pracy czyli polskie samochody kupowac zdrada na pohybel zdrajcom

#45 Guest_Luka

Guest_Luka
  • Goście

Napisano 16 maj 2010 - 14:13

witam mam problem posiadam to auto od pol roku i coraz bardziej mi sie nie podoba poprostu zaczelo szarpac i strzelac ze malo nie rozerwie rury i nikt niewie co jest grane.Prosze o rade i zgory wielkie Dzieki

#46 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2010 - 17:59

witam mam kia sportage diesel 1999rok od pewnego czasu gdy jade i zmieniam biegi z dwojki na trojke iczworke strasznie dymi z tłumika w serisie nic nie znalezli prosze pomuzcie

#47 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 20:47

Witam wszystkich!Jestem leśnikiem, czy takie auto sprawdza się w terenie i mieście. I jak z częściami czy są drogie?Chciałbym to autko kupić, ale wcześniej chcę zasięgnąć opinii użytkowników.Z góry dzięki za wszelkie rady!

#48 Guest_HENIEK

Guest_HENIEK
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 15:34

auto ma przejechane 9300km.i już są problemy ze sprzęgłem wiskotycznym.Wserwisie powiedziano mi że sprzęgła tego typu tak mają ,albo że taka jego uroda.tak dokładnie mówiąc to przy zmianie biegów czuję bicie na pedale,ale tak nie było ,setrwis i importera nic nie obchodzi bo auto jezdzi,ALE JAK .MAM PYTANIE JAK Z WASZYMI AUTAMI WYSTARCZY LEKKO NOCISNĄĆ PEDAŁ SPRZĘGŁA I SIĘ TO WYCZÓWA.

#49 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2010 - 18:22

jakie macie opinie o tym motorze ma bodajze 185 koników na co zwrocic uwage

#50 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2010 - 11:22

Witam wszystkich uzytkownikow tej malej terenowki.Jezdze tym aurkiem od niedawna i zrobilem jakies 3000km wczoraj zapalila mi sie kontrolka check in i nie wiem ci jest grane? autko po serwisie 5000km temu olej i wszystkie plyny w normie moze to jakis blad w komputerze? prosze o pomoc

#51 Guest_Casey

Guest_Casey
  • Goście

Napisano 14 październik 2010 - 13:27

uzywalem to auto od98r do2009 przejechalem nim 240 tys.mil tj. 384 tys.km. Panowie-az trudno uwierzyc mi,ze piszecie o tak wielkich problemach z takim autem.Co prawda moje auto wyprodukowane bylo w USA i tam uzytkowane.Jedynym minusem to bylo zyzycie benzyny - a to juz z tego powodu,ze automatik to jest ono o ok.20% wyzsze/ale za komfort jazdy trzeba placic/- wynosilo na trasie 24 mil z galona/3,86 litra/ zas w miescie - 17 mil. Z auto to nigdy mnie nie zawiodlo,zawsze bylo sprawne do jazdy bez zadnych napraw-tylko dolewanie benzyny 87 oktan.wymiana oleju co 3 tys.mil,klockow hamulc.i 2-krotna opon.Sprzedalem je w okolicy i czasem widze to auto jak jedzie.

#52 Guest_Danielosos

Guest_Danielosos
  • Goście

Napisano 29 październik 2010 - 11:19

Ogolnie wszystko ok auto do polecenia.Jezeli chodzi o naprawy to wszystkie auta je maja nawet BMW czy slawny MERCEDES tylko ruznica jest taka ze czesci do KIA sa o polowe tansze niz do tych niby lepszych marek Np.Merc rdzewieje do dzis najnowsze modele znajomy pracuje w tej firmie i lakieruje juz roczne auta! Bawarskie fury tani lamiacy sie plastik audi no choinka na swieta duzo gadzetow i swiatelek.Poprzednio mialem OPEL ZAFIRA spoko pare usterek tez bylo!chce tylko poinformowac jak kupujecie fureczke to nie tylko czytajcie o jednej marce auta tylko o wiecej samochidach poczytajcie(popytajcie sie) popatrzcie sami-teraz nie ma dobrego samochodu kazdy leci na mase a nie na klase!!!Ja samochodow nigdy nie servisowalem bo to oni robia ze auta sie psuja(oczywiscie nie wszyscy sa wyjatki)Mowia panowie"tak tak wszystko ok i zrobione moze pan spokojnie jechac"A bylismy przy tym widzielismy co robili?Moglbym tak pisac i pisac ale po co?Moja Kia jest ok Teraz akurat musze wymienic jedna czesc od zawieszenia koszt na dwei strony to 40€ (co to jest?!) do merola kosztuje to 230€.Bawcie sie dobrze.Pozdrawiam

#53 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 04 listopad 2010 - 20:01

Kia sportage to mój pierwszy samochód. Kupiłem mój samochód który stał za stodołą pod Hrubieszowem. Owszem, był dziurawy tłumik, tuleje do wymiany, dziurawy zbiornik paliwa ale i tak jestem zadowolony. Auto kupiłem za 9 600, a włożyłem w niego ok. 2000 tys. łącznie z nowym alternatorem. Chodzi jak bajka. Jest bardzo estetyczny (czarny metelik) ze srebrnymi detalami i robii dobre wrażenie. Pali ok. 8,5 litra na 100km! Ale ja jeżdżę na zakupy 200 metrów od domu i odpalam i gaszę co kilkadziesiąt metrów (od sklepu do sklepu) Jeżdżę również w teren, jak też po dwupasmówce do biedronki i ten wynik spalania jest łączny dla wszystkich tych warunków. Klamki plastikowe były wysuszone i białe. Po zastosowaniu specyfiku "PLAK" kolor wrócił jak nowy. Samochód bajka!

#54 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 05 listopad 2010 - 00:49

prosze o info o nowej bo żona sie uparła , i musze znać obiektywne opinie żeby sie nie zarżnąć finansowo , ktoś jeździł 1,6 ?

#55 Guest_Dani

Guest_Dani
  • Goście

Napisano 10 listopad 2010 - 13:37

Nie posiadam ale jest piekna!!Uzycie paliwa srednio ok.6,8litra na 100km max predkosc 178km/h.Gdzies czytalem ze ma problemy.Przy 1800 obrotach silnik dziwnie trzesie do tego problemy ze sprzeglem.Polecam ok.2 lata poczekac tak sie robi w kazdym nowym samochodzie po dwoch latach wszystkie usterki so korygowane to sie nazywa "dziecieca choroba" w ciagu tych dwoch lat sa wszystkie problemy korygowane.

#56 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 24 listopad 2010 - 19:29

1.6 bardzo ciche i elstyczny silnik. 135 koni robi swoje i do tego 6 biegów. Zrobiłem już 2500 km i polecam z czystym sumieniem

#57 Guest_sławek

Guest_sławek
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 19:19

mam zamiar kupic takie autko jak to się sprawuje proszę o opinie.uczywiscie disel

#58 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 29 listopad 2010 - 22:56

Przy załączonych sprzęgiełkach manualnych podczas jazdy z i bez 4X4 co kilkadziesiąt metrów słychać odgłos jak by wiertarką udarową wiercił. Nie znam przyczyny tych odgłosów.Czy ktoś pomoże wytłumaczyć?

#59 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2010 - 18:02

mam problem z przednim napedem. wszystko dzialalo.spadl snieg zaczelem jezdzic z napedem na 4 kola. nastepnego dnia wyjechalem z garazu i zobaczylem slady oleju ktore pochdzily z przedniego napedu i od tamtej pory nie dziala. moze ktos jest w stani mi pomoc? prosze o jak najszybsza odpowiedz

#60 Guest_jarek

Guest_jarek
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2010 - 10:34

mam prosbe chcę kupić od znajomej kia sportage, 2006r. 112 KM, dizel, poradźcie mi czy kupic, ile taki silnik pali ON,trche żle wchodzą biegi co to może byc, proszę o pomoc, z góry dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych