Skocz do zawartości

Jeep: Grand Cherokee - opinie kierowców

556 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_ozzy1979

Guest_ozzy1979
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2006 - 12:03

Posiadam w/w Jeepa. Powiem tak: auto rewelacyjne - V8 potrafi wiele, nie do zajechania. Jak regularnie serwisujesz, to zrobisz spokojnie milion kilometrów. Typowy amerykański silnik - przy 100 km/h masz 1600 obr/min. Spalanie? Duże, ale coś za coś, to nie maluch. W trasie przy 160 km/h spala około 13 l, przy 120 jakieś 12 l/100 km. Miasto - 17-19 l/100 km. Zawieszenie dobre, ale z racji, że jest wysoki, to buja na lażdej dziurze. Komfort rewelacyjny, przyśpiesznie rewelacyjne. Niejedno GTI nie ma szans.. Polecam bardzo. PS. Nie polecam silnika 4,0 l rzędówki: pali więcej niż 5,2 l, gorzej idzie, ogólnie gorzy (max moment przy 4000 obr/min !!!)

#42 Guest_Jeep maniak :D

Guest_Jeep maniak :D
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2006 - 23:02

To jest moj 5 Jeep i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Idealny samochod na nasze dziurawe drogi.Komfort z jazdy niesamowity a w wersji amerykanskiej z jeszcze bardziej miekkim zawieszeniem po prostu sie plynie... Serdecznie polecam

#43 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2006 - 10:59

Pomocy Jeepowcy! Nabyłem z nieukrywaną euforią model 5,2 z 95r. Sprzedawca opowiedział mi bajkę o przegubie do wymiany, ale okazało się że to coś bardziej poważnego. Cos z przekładnią biegu terenowego. Objawy są takie, że przy skręcie zaczyna stukać i blokować koła. Teraz mam zdemontowany wał i napęd tylko na tylnią oś. Ktoś oferował mi cały przedni most za 1500 zł, ale nie stać mnie na popełnienie błędu. Powiedzcie, proszę co powinienem zrobić i jakiego mogę spodziewać się rachunku za naprawę. pozdrawiam, Paweł.

#44 Guest_szwajcar

Guest_szwajcar
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2006 - 10:38

z 93r ile moze kosztowac.boje sie przeplacic

#45 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 07 październik 2006 - 22:31

KUPIE TYLNY MOST , PRZEGUB LEWY PRZÓD , PRZEKŁADNIA KIEROWNICZA

#46 Guest_Chris

Guest_Chris
  • Goście

Napisano 30 listopad 2006 - 21:48

Hejka jeepowcy ...Mam pytanie co do skrzyni biegow czy jak przelanczacie z P na R troche wam szarpnie ?? Czy to jest normalne poprzednie auto tez mialem w automacie ale tam nie mialem takich klopotow moze to ze tu jest naped na 4 kola ma wplyw .Jesli ktos mial juz podobnie spostrzezenia prosze o odpowiedz na forum.

#47 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2006 - 11:22

Mam zamiar kupić diesla 3,1 (rocznik 2000-2001)może ktoś podzieli się za mną opinami na temat tego śilnika.Słyszałem że motor 2,7 jest niezły!Szkoda że droższy.pozdrawiam.Marian

#48 Guest_tszystyle

Guest_tszystyle
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2007 - 01:23

elegans fura a nie jakieś plastikowe gówno z silnikiem 1.1 i 40 koniami. zamierzam założyć intercooler i sprężarkę. już gromadzę finanse

#49 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2007 - 20:25

Mam problem ze spalaniem auta. Jego zuzycie paliwa w miescie przy spokojnej jezdzie to ok 25l. Niewiem gdzie jest problem. Sady sa sprawne i niewiem gdzie szukac problemu. Na gazie spala ok.30l na 100km.

#50 Guest_Jeepekk

Guest_Jeepekk
  • Goście

Napisano 06 marzec 2007 - 22:28

Zajefajne autko po prostu stworzony na polskie drogi!!!I osiągi tez suuuupeeeerrrr!!!!

#51 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 11 marzec 2007 - 21:37

mam zamiar kupić takie autko proszę o opinię na temat tego modelu

#52 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2007 - 20:24

Auto ok, jednak silnik do d... to jest silnik od alfa romeo, rozrzad na popychaczach, trzeba wymieniac laski popychaczy bo halsauja.Ogolnie polecam jeepa ale nie z tym silnikiem.

#53 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2007 - 18:18

przebieg ok.100000M kupiony i uzytkowany w Wielkiej Brytanii ful opcja skrzynia Qadra-Trac II.Mam go dopiero ok. miesiaca ale niewiele z powyzszych uwag (chodzi o wady) moglbym potwierdzic.Jesli chodzi o spalanie to nawet przy oszczednej (do 2000obr./min) spalanie to ok. 20 l/100km a na autostradzie przy ustawionym cruise ctrl na 130km/h spalanie chwilowe waha sie od 10 do 14l/100km w zaleznosci od uksztaltowania terenu.Poza tym na razie cicho , sucho , bez sensacji i naprawde wygodnie i cala elektryka i elektronika dziala bez zarzutu , moze tylko zbyt krotki zasieg zdalnego otwierania z pilota (nowy z serwisu).Jesli ktos posiada te sama wersje chetnie wyslucham wszelkich rad i opinii -kontakt bawdsey@op.pl

#54 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2007 - 18:51

zapomnialem napisac ze powyzszy Jeep pochodzi z 2001 roku

#55 Guest_niuniek

Guest_niuniek
  • Goście

Napisano 07 maj 2007 - 00:50

witam miło mi czytac tak dobrze nastrajajace opinie o jeep achponiewaz zachorowałem na granda 4,0 93 kupic mam go w piatek lecz okazuje sie ze nie ma on przedniego wału ..... co WY na to _ kolega ktory go kupił w holandi i wiezie go do mnie nie zauwazył .... no coz gdzie go kupic i jak sprawdzic to auto przed kupnem ,,,,,, na co zwracac uwage pozdrawiam NIUNIEK OLsztyn

#56 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 16 maj 2007 - 22:10

samochód kupiłem w stanie idealnym, brzmi pięknie i jest bardzo komfortowy. trochę pali, ale coś za coś. jeździłem land cruiserem 2002 i pajero 2001. moim zdaniem lepszy jest starszy grand. aktualnie zamierzam mu wsadzić kompletny wydech kolak albo tłumi flowmaster 70.

#57 Guest_hemi57

Guest_hemi57
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2007 - 23:05

POlecam, spalanie (wszyscy pytają) średnio: jazda dynamiczna 50% poza miastem 18l/100, testy na tempomacie na autostradzie: 90km/h 11; 130km/h - 13l/100; 160h: 17,5l/100. W terenie dzielny. Jeżdżę rok od zerwoego przebiebu: brak uszkodzeń. Wyciszenie 100%, sprawnie wybiera dziury, przy czym dość buja jak to przy takiej budzie. Dość Mały bagażnik. warto poszukać second-handów w Germanii. Te z USA mają w 90% jakieś ukryte historie, o których nikt nie powie. Wiem bo szukałem i sprawdziłem ponad 5 aut na carfaxie już po podaniu przez sealera danych auta.

#58 Guest_dariusz

Guest_dariusz
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2007 - 00:04

mam zamiar kupić ten samochód jak mi doradzacie

#59 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2007 - 14:09

Witam. Mysle nad kupnem jeepa grand cherokee 2,5td. To bedzie moja 1 terenówka.doradzcie mi czy to dobry pomysł?? co najczesciej boli te auta?? pozdrawiam

#60 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2007 - 11:37

ludzie zarombisty resoraczek. to własnie to czego potrzeba asfalt, teren,las,łąka. to cacko idzie wszędzie. spalanie,mały fiat to to niejest więc co tu pisać,proponował bym gaz 4tysiaki a koszta o połowę nizsze.ful opcja jest zarąbista zwłaszcza w długiej trasie.polecam to cacuszko

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych