Skocz do zawartości

Jeep: Grand Cherokee - opinie kierowców

554 odpowiedzi w tym temacie

#541 Guest_Marek T.

Guest_Marek T.
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2013 - 18:48

Mój Jeep ma już przejechane 360 tyś km. Ja mam go od 5-ciu lat. Przejechałem około 35 tyś km.Jest drugim samochodem w domu. Traktuję go jako zabawkę no i od czasu do czasu ciągnie mi jacht 2,5 t.Oprócz tego że wymieniłem pompę wody,rozrząd,końcówkę drążka ,klocki -to normalne jest super.
Nie rozumiem co ludzie wypisują ,co im się nie podoba, co narzekają. Jest bardzo mocny i można na niego liczyć w trudnych sytuacjach, no chyba ,że się chce jechać po bagnistej łące (utopiłem się raz).
Nie jest to samochód na co dzień do pracy ,bo cię "nosem" wciągnie. Paliwo,które wlałem kilka razy przekroczyło wartość Jeepa.
Nie słuchaj ruszającej deski- gaz i do przodu.

#542 Guest_Warren

Guest_Warren
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 18:20

Witam koledzy , może ktoś z Was posiada schemat instalacji go mojego Jeepa GrandCherokee 5.2 z 95r ? z góry dziekuję jesli ktoś posiada proszę o mail b.pierzchanowski@wp.pl

#543 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2013 - 21:27

Miałem ten model, zastanawiam się czy ci "użytkownicy" powyżej kiedyś byli właścicielami tego modelu. Faktycznie fajnie wygląda i to wszystko, no jeszcze ma fajny silnik jeżeli ktoś lubi twardy, dość głośny pomruk na niskich obrotach, reszta to porażka, zawieszenie tandetne i chybotliwe (ale chociaż trwłe), rzekomy komfort jazdy to czysta bzdura, kombinowałem z tym zawieszeniem na wszystkie sposoby, buja się i ma tendencje do "nurkowania", wykończenie szczegółów tandetne jak na taki samochód, mocno awaryjny, padają skrzynie automatyczne, klocki po 20tys., amortyzatory przednie po 16tys., regulacja foteli pada we wszystkich, mosty wrażliwe łatwo uszkodzić i są głośne, beznadziejnie zawiasy drzwi zużywają się i opuszczają, w terenie daje sobie radę do czasu zawieszenia się na przekątnych kołach wtedy stoicie i możecie sobie kręcić brak blokady mechanizmu różniciwego, ale po wysokim na 1,5m śniegu śmigał doskonale, ciekawostka przejeżdżając przez kałuże z większą prędkością zawsze będziecie mieli ją na przedniej szybie, ten typ tak ma, ale się rozpisałem, dokonujcie madrych wyborów.

#544 Guest_jeep

Guest_jeep
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 21:31

chce zakupic jeepa na co zwracac najwieksza uwage przy zakupie pomorzcie.

#545 Guest_użytkownik

Guest_użytkownik
  • Goście

Napisano 27 maj 2013 - 17:47

Zakupiłem w 2012 nowy model Jeep Grand Cherokee z silnikiem 3.0 CRD. Wbrew obietnicom producenta i dealera jakość spadła w stosunku do poprzedniego modelu znacząco. Choć materiały wykończeniowe sprawiają wrażenie wyższej jakości w rzeczywistości jest ogrom trzeszczącego, marnie spasowanego plastiku. W czasie jazdy ilość wydobywających się trzasków, skrzypów, pstryków, świerszczyków itp... jest zatrważająca jak na tą klasę samochodu. Klimat wewnątrz iście amerykański, zimny bez polotu. Trzeszczy dosłownie wszystko, nawet kiedy obsługujemy panel klimatyzacji i nawiewów słychać i czuć tandetę. Wykończenie jest ohydne, poza tym mechanika po przebiegu 36000km nie sprawia większych problemów. Wg mnie auto wyłącznie dla miłośników marki. Osobiście - nigdy więcej Jeep'a

#546 Guest_lukasz

Guest_lukasz
  • Goście

Napisano 31 maj 2013 - 22:32

mam takiego jeepka i mam problem z automat. zmiana biegów , mechanicznie ze skrzynia jest chyba wszystko oki bo jak zmieniam wajcha to zmienia biegi ale normalnie ruszając przy lekkim naciskaniu pedalu gazu trzyma jedynke do 3-4 tys obrotów i przełalacza od razu na trójke , a czasami jest tak ze rusza z dwójki . Słyszalem ze to moze są linki . wie ktos moze cos na ten temat. gg2334525

posiadam ten sam problem i nie wiem od czego mam zaczac szukac moze mi ktos pomuc

#547 Guest_vito

Guest_vito
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 16:40

Panowie
Opisujecie auta, które maja ponad 10 lat i porównujecie z konstrukcjami innych producentów z 2013r. Gdzie logika? To chyba normalne, że w 10 letnim aucie zakatowanym w USA i radośnie sprowadzonym do Polski jak nówka igła nie śmigana coś się rypnie. Myślicie, że landek merol toyota czy bmw po 10 latach to wzór cnót? Jak kupisz nowego i o niego dbasz to masz auto bezawaryjne.
Vito

#548 Guest_darek

Guest_darek
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 09:42

Z tą awaryjnością to nie jest tak strasznie, no chyba że ktoś kupi szrot to wtedy wkłada i końca nie widać. Miałem Patrola GR, Toyote i ostatnio Frontere 2.8 i Jeep wypada najlepiej. Jeepem nie musisz sie zatrzymywać ani zwalniać aby zapiąć 4x4, ani cofać do tyłu aby rozpiąć przednie sprzęgi jak w Oplu(bezsensowny patent). Zrobiłem już ponad 30tyś i wymieniłem tylko czujnik ciśnienia oleju(34zł) i tylne klocki(94zł) :) Zresztą części są naprawde tanie i w internecie można dostać wszystko nie ruszając się z domu. A do japońskich terenówek z częściami jest porażka. Swojego Jeepa kupiłem od człowieka który nie dbał o niego(tak twierdzą ci co go znają i robili naprawy)i dlatego wymienił w nim prawie wszystko(nowy silnik, nowa skrzynia, nowe mosty), przypuszczam że wsadził w ten samochód więcej niż za niego dał. I to było jednym z powodów że go mam. Już od dawna chorowałem na amerykańską terenówkę, ten kształt, wyposażenie, no i moc to jest to. Za kierownicą siedzisz jak w fotelu. Tak szybko go nie sprzedam, no chyba że zamienię na 5.2, troche więcej pali ale gang silnika i przyspieszenie to rekompensuje. Naprawde polecam to auto, ale przy zakupie trzeba bardzo uważać aby nie wpakować sie na minę. Bardzo dużo jest właścicieli Jeepów którzy nie mają pojęcia np. o jezdzie w terenie i zarzynają skrzynie lub silniki, jakimiś domowymi nieudolnymi sposabami to naprawiaja i szybko sprzedają a kupujący ma skarbonke ;) Samochód nie jest tak bardzo skomplikowany (jak Japońce)i przy podstawowych znajomościach zasad mechaniki myślę że samemu można sporo zrobić. Dużo osób po przesiadce na inne auto, po jakimś czasie wraca do Jeepa. W tym coś musi być :)

#549 Guest_darek

Guest_darek
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 09:46

cofaj do przodu.:-)

#550 Guest_woj

Guest_woj
  • Goście

Napisano 18 marzec 2015 - 22:04

Zaczelo się niewinnie moj brat kupil sobie takiego JGCh "95 wiec mialem okazje przetestowac (na szybko) to auto - i co - spodobalo mi sie wiec tez sobie kupilem. Nabylem model 4.0 L z 94 roku za 22000 zl. Pojezdzilem 4 miesiace i ... zatarl sie silnik - powod prosty jadac po dosc nierownym terenie kolyszacy sie silnik powodowal uderzanie filtru paliwa o rame auta i co olej wylecial caly (trwalo to 2-3 min) silnik stanal. Ok zdarza sie - zatem remoncik - 5000 zł - szlif walu nowe panewki nowe pierscienie i szlif cylindrow planowanie glowicy i wiele innych drobiacgow. Super dzialalo ...- przez 3 miesiace. Na poczatku pojawilo sie rzezenie (przyczyna - walek rozrzadu - 1000 zl). wymianiłem - ok wszystko ustalo ale po jakiś 3000 km pekl wal i... sie wkurzylem i kupilem silnik z "98 za 3000!!! - maselko. Po drodze wydarzyl sie remont skrzyni (4000 zł)wymiana tarcz i klockow, myszy pogryzly kable i porabala sie elektryka. Przyszedl czas na przeglad obowiazkowy i co sie okazalo trzeba wymienic lampy na europejskie i hak holowniczy nie spelnia wykogow. Kilka innych ciekawostek prosze: silowniki klapy tylniej nie funkcjonuja nalezycie, regulacja foteli - zapomnijcie, reduktor - delikatnie z nim,jak ktos lubi bujane fotele to polecam to auto fajnie kołysze. Światła kiepskieee. Promien skretu tragedia. Ale ogolnie przyspieszenie Ok, predkosc max 180km, latwosc prowazenia ogolnie dobra,hamulce dobre jak na taka wage. Jak ktoś chce wiecej zapraszam GG 1795918 zonik@poczta.fm POZDRAWIAM WSZYSTKICH SZCZESLIWYCH POSIADACZY TAKICH NIEAWARYJNYCH AUTEK - rada dla kupujacego - WEZ od racu dwa drugi na czesci hehe wink.png

"Kołyszący się silnik powodowal uderzanie filtru paliwa o rame auta i co olej wylecial caly (trwalo to 2-3 min) silnik stanal"

- w fajnym stanie miałeś auto jak Ci się silnik i filtr paliwa kolibał i walił o ramę aż do tego że się rozpiepszył ;-)

- Ty przeglądów nie robisz? Albo głuchy nie jesteś? - filtr paliwa dyndający w ramę auta Ci wali, a Ty nie słyszysz ???

- tłukł o ramę i w efekcie rozwalił się filtr paliwa - więc rozumiem że wyciekło paliwo ale skąd Ci ten olej wyciekł że po 2 min. zatarł się silnik ???

Chłopie taki pies jaki właściciel - podobnie z autami. Mawiają o Fordach - "nie każda morda pasuje do Forda" - podobnie jest z Jeepem.

Pozdr.

#551 Guest_oloG1

Guest_oloG1
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2015 - 07:48

Pisalem wczesniej, ze motorki 2.5td, montowane w jeepkach, to jakies totalne nieporozumienie.

witam,ja właśnie kupiłem 2000r.3,1td i już mam problem z cisnieniem w układzie chłodzenia i wybija wodę ,i dopiero teraz wszystko o tych silnikach czytam ,to są włoskie konstrukcje VM z lat 80, montowane w Fiatach i Alfach totalny nie wypał motoryzacyjny.,i zastanawiam się nie na naprawie tylko na wymianie silnika od starszej tojoty Landa.tylko czy tam to wejdzie?pozdrawiam

#552 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:38

Jeszcze jakieś opinie ?

#553 Guest_greg

Guest_greg
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2016 - 12:41

A naprawiacie w serwisach autoryzowanych ?

#554 Guest_jack

Guest_jack
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2016 - 20:42

Ja mam Granda i to mój najlepszy kumpel ;-). Trochę już razem zjeździliśmy ale w tych trudniejszych sytuacjach nie zawodził. Poza tym jestem niski i dzięki niemu leczę trochę swój kompleks niższości ;-D. Nie wyobrażam sobie że miałbym nim przyjeżdżać do nieautoryzowanego serwisu. Muszą się nim zajmować ludzie którzy faktycznie zjedli zęby na tej marce. Znają jej specyfikację i potrafią szybko namierzyć usterkę czy po prostu solidnie zrobić przegląd.  Zresztą jak coś to mogę przy okazji polecić warszawski serwis Edmark Auto.  Fachowcy od aut amerykańskich. 

#555 Guest_Zbigniew

Guest_Zbigniew
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2019 - 17:36

Witam, mam pytanie odnośnie jeppa grand cherokee 4.0 .Auto odpala normalnie przełańcza na gaz i jak się rozgrzeje po trasie nie chce odpalić. Kto wie co jest nie tak i może mi pomuc bo już nie wiem co robić

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych