Skocz do zawartości

Ford: KA - opinie kierowców

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 27 listopad 2001 - 13:12

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Ford KA.

#2 Guest_monisia

Guest_monisia
  • Goście

Napisano 29 listopad 2001 - 12:13

ka,ka,hurra.

#3 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2001 - 19:01

Coz, troche malo opini! ale dodam cos pd siebie: 4 letnie Ka, jestem drugim wlascicielem. Troche sie sypie jak na auto o 35 tys przebiegu. Amortyzatory z przodu to najwiekszy koszt, potem czujnik przeplywu paliwa. No i co pewien czas jakies gumy w przednim zawieszeniu. Ale ogolnie jest super, fajna sylwetka i calkiem niezle osiagi!

#4 Guest_pjJAKOB

Guest_pjJAKOB
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2001 - 15:32

Dzielo sztuki na kolach!!!(zreszta jak kazdy FORD).Wypozyczylem to autko podczas wakacji na Teneryfie.Jestem dlugim facetem a mimo tego miejsca wewnatrz wystarczalo.Design wnetrza bajecznie sliczny!Na autostradzie wyciagnalem nim 175 kmh,spalil ok. 5,l na 100km a i dynamika jak na 60KM nie najgorsza.Corsy,Polo i inni mali nie maja szans(porownywalne moce oczywiscie)Pozdrowienia

#5 Guest_osk

Guest_osk
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2002 - 14:48

gdzie mozna umiescic/zobaczyc opinie nt. forda scorpio czy sierra?eh...

#6 Guest_mrówkojad

Guest_mrówkojad
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2002 - 14:49

jadowite autko

#7 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2004 - 00:05

Mam Ka od roku, sprowadzony z Niemiec roczny, piękny cały wiśniowy i nieźle wyposażony. Jest dynamiczny, trzyma sie mocno drogi ale w mieście trochę pali, co innego na trasie :-) Co do stanu technicznego to jak narazie żadnych zastrzeżeń. Pozdrawiam

#8 Guest_iro

Guest_iro
  • Goście

Napisano 17 październik 2008 - 12:10

posiadam forda ka i mam problem jak tylko zaczna toczyc sie kola silnik wchodzi na maksymalne obroty .prosze o pomoc .meil-oset47@wp.pl

#9 Guest_Piter

Guest_Piter
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 17:13

Witam, zamierzam kupić forda Ka mojej dziewczynie, ale nie ukrywam, ze sam chciałbym nim pośmigać- pytanie:Czy posiada ktoś szkice Ka i SportKa?? na pierwszy rzut oka nie różnia sie bardzo- a jednak...Prosze o maile na zygacz2@o2.pl

#10 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2010 - 21:50

myślę o kupnie tego auta,ale słyszałam opinię jednego mechanika,że bardzo drogie są części do niego,czy to prawda?

#11 Guest_ka

Guest_ka
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 16:53

bardzo podoba mi sie ten samochod i mam zamiar kupic go jako moj pierwszy samochod... mam juz jeden na oku, lecz ma on te typowe plastikowe zderzaki, chcialabym te w kolorze karoserii, czy taka sprawa u blacharza duzo kosztuje??

#12 Guest_Arczi

Guest_Arczi
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 14:08

Posiadam go dwa lata dostałem go na urodziny potrzebuje porady co może być przyczyna spadku mocy jesli wszystko robie na bieżąco dodaje ze czesci mam od reki, rodzice maja sklep motoryzacyjny wszystko naj wyszej jakosci jest to trzeci ford ka moja mama tez ma ale 50KM i nie ma takich problemow kak tos mial taki problem nie wysle mi soja opinie dzieki ps: ten samochód jest fajny nie ważne ze sie śmieją jak facet nim jedzie pozdrawiam wszystkich posiadaczy forda ka

#13 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2010 - 23:58

Witam,Czy ktoś z obecnych tudzież bardziej znających się ode mnie miał może problem z przyśpieszeniem w Fordzie KA?Dziś jadę sobie do domu, 40 km/h i czuję, że auto coś nie ma mocy, dociskam gaz, wrzucam czwarty bieg, a auto szarpnęło i jak na wstecznym czuję, że zwalnia. Zero przyśpieszenia, dopiero po chwili zatrybił, ale stres już jest. Kilka razy już mi tak zrobił, ale dopiero teraz aż tak wyraźnie, wcześniej nie odczuwałam tego aż tak mocno i myślałam, że może nogę na sprzęgle trzymam za mocno.Wcześniej jeździłam Fiatem UNO i tam był problem z jakąś pompą. Niemożliwe jest, żeby to samo stało się akurat w mojej kaczce!!Komfort psychiczny jazdy momentalnie mi spadł, a byłam bardzo zadowolona z kaczuszki.Czy ktoś może miał podobny przypadek, słyszał o nim, albo wie coś na ten temat??Byłabym wdzięczna za jakąś radę.Mechanik oczywiście będzie odwiedzony, ale wolałabym się też popytać, być może ktoś coś wie, co okaże się pomocne.Z góry dziękuję za odpowiedźPozdrawiam

#14 Guest_król

Guest_król
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2010 - 21:52

sorry ale jak ktos pisze ze ka 60KM spala 5l na 100km to jest idiota one pala na trasie 6 l a w miesice ponad 8do tego sa awaryjne jak psia maćmiałem ten szajs nikomu nie polecam

#15 Guest_jaro

Guest_jaro
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2011 - 23:27

Sciagnąłem dla żony z Niemiec i dobrze trafiłem przebieg oryginalny 120000 podczas sprzątania znalazłem nawet w schowku książkę serwisową. Oczywiście nie obeszło się bez małych inwestycji wymiana oleju filtrów,świec bardzo droge 108 zł szczęk hamulcowych 70 zł,gum stabilizatora 24 zł i łaczników stabilizatora 80zł i drobnica jak wycieraczki nawiew (upalony kabel)20 min roboty i trochę lutu no i chyba każdy przyzna naprawa boczków nowe zatrzaski 20 zł jeszcze nie widziałem żeby jakiś miał dolegające do drzwi boczki ale teraz autko jak złoto super przyśpiesza na dolkach cicho jak nowy czasami pozyczam od żony sobie najczęściej jak trzeba zatankować he he i no właśnie spalanie cykl mieszany jak ja jeździłem na początku 6.2/100km żona 7.2 ale fakt miasto, teraz zima miasto żona 8.2 nawet ostatnio 8.6 litra ale śniegi jak jasna ... ale pomimo to samochód świetny idealny do pracy na miasto dla kobiety stworzony

#16 Guest_tessa

Guest_tessa
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 22:29

Z sylwetki samochód typowo dla kobiety, ale niestety tylko z sylwetki. Kupiłam ten samochodzik trzy lata temu i te trzy lata to nieustające pasmo napraw: przepływomierz powietrza. hamulce tył i przód (nie licząc wymiany klocków bo to pryszcz), zawieszenie, wymiana kolumny kierowniczej bo ciekła, wymiana całego wydechu nie licząc innych drobnych napraw przeciętnie raz na trzy miesiące samochód jest u mechanika Do tego wszystkiego gnijąca karoseria. Koszty mogę liczyć już w tysiącach złotych bo części drogie no i robocizna też. Byłam tym autkiem zauroczona gdy je zobaczyłam na giełdzie to już żadne inne mi się się podobało, kupiłam je mimo tego że znajomy mechanik mi odradzał. Teraz odliczam miesiące kiedy wezmę kredyt i kupię coś normalnego.

#17 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 01 październik 2011 - 20:24

mam pytanko czy zdarza się że wam też silnik gaśnie na zakrętach?

#18 Guest_KSH

Guest_KSH
  • Goście

Napisano 13 listopad 2011 - 12:09

miałem to kurki przez 3 lata, sprzedałem w 2006, do tego czasu padło wszystko ( sprzeglo, wyciek płynu chlodniczego, przekladnia kierownicza, zawieszenie, lozyska, tlumik, korozja straszna) z całego serca nie polecam.

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 22:06

rozlacz kostke elektryczna pod przednia szyba ktora prowadzi do skrzyni biegow

#20 Guest_Korotyński

Guest_Korotyński
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 18:42

Dziwny samochód, jego sylwetka z początku mi się podobała, gorzej z wnętrzem. Trochę wieje tandetą. Poza tym jest bardzo usterkowy. Tzn. jest po prostu kłopotliwy. Bardzo „lubi” go rdza, Prawie cały koroduje jednocześnie. Poza tym wycieki oleju z silnika i skrzyni to prawie norma. Jest świetny, oszczędny i dynamiczny. Zawieszanie tez nieźle ale nie lubi dziur i trochę skacze bo to krótki samochód. To co się zdarza czasem to zacinanie się zaworu sterującego temperaturą powietrza w kabinie oraz problemy z silniczkiem krokowym. Nada się jako pierwsze auto, ale dla kobiety.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych