Skocz do zawartości

Ford: Focus - opinie kierowców

736 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 01 luty 2002 - 16:39

Cześć,jestem drugim właścielelem Focusa 1.6 5D. Jeżdże nim prawie 3 miesiące i nie mogę sobie wyrobić jednakowej opini. Zrobiłem ponad 5 tys. km i niestety zawitałem dwa razy do serwisu.1. Podczas przeglądu stwierdzili wycieki z pompy wspomagania - wyżej też spotkałem się z tą usterką. Podobno wyciek był na pograniczu z "poceniem" ale i tak zdecydowałem się wymienić. Kupiłem część na giełdzie i .... zobaczymu. Koszt napray 8 razy mniejszy niż u dealera.2. Moduł sterowania poduszkami powietrznymi. Ciekawa sprawa z tym modułem sam nie wiem, czy to ze wzgledu na mrozy w grudniu 2001, ale coś się popsuło.Tyle może o usterkowości, dziwi jedynie fakt, iż to auto przez niemieckie TUV zostało okrzyknięte najmniej awaryjnym. Może to jest tylko i wyłącznie mój egzemplarz.Co do komfortu jazdy to nie mam zastrzeżeń. Moja siostra ma Golfa IV - muszę przyznać, iż prowadzi się je podobnie. Focus lepiej się trzyma na zakrętach! Spalania jest w normie. W trasie spala poniżej 6l/100 km po mieście powyżej 9l. Generalnie fajne auto, gdyby nie te wpadki z awaryjnością to powiedziałbym nawet "godne polecenia".

#22 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 13 luty 2002 - 12:36

Mam Focusa 1.6 juz ponad trzy lata. Przejechalem zaledwie 18tys. km (glownie w miescie). Spalanie zima w korkach miejskich to 9 l.Nie mialem jeszcze zadnej usterki. Stwierdzilem natomiast znaczny stopien korozji ukladu wydechowego, co juz wiosna bedzie grozic duzymi kosztami wymiany. To nie powinno sie zdarzac !

#23 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 19:53

focusa mam od okolo pol roku. kupilem go uzywanego. ogolnie jestem zadowolony, ale kilka rzeczy mnie niepokoi np dzialanie ABSu. zaczelo sie od tego ze od czasu do czasu wlaczala sie katrolka ABSu a obecnie caly czas sie swieci (czyt. brak dzialania ABSu). bylbym wdzieczny za podanie ewentualnej przyczyny. uwazam ze 4 bieg ma za dlugie przelozenie i w zasadzie czworke sie wrzuca przy okolo 70km/godz. drazniace troche sa glosne oplywy powietrza pojawiajace sie przy wyzszych predkosciach.na wielki plus zasluguje zawieszenie. bardzo dobrze trzyma w zakretach, a na dobrych drogach po prostu plynie (bardzo pewnie i szybko).srednie spalanie okolo 6l. prosze o informacje jesli ktos mial do czynienia z tuningiem diesla poprzez chip lub box.

#24 Guest_maniak2

Guest_maniak2
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2002 - 10:51

Wlasnie stalem sie posiadaczem Fokusa , pierwsze wrazenia z jazdy - super. Martwi mnie natomiast spalanie w miescie wyszlo 11 l/100 -dane z komputera . Ciekawe czy ktos ma podobny problem , i jak u innych wychodzi .

#25 Guest_aaaaaaaaaa

Guest_aaaaaaaaaa
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2002 - 13:34

mnie rowniez interesuje tuning silnika przy pomocy chipa ale wolalbym przy pomocy boxu. wiem ze box kosztuje 3000pln i podnosi moc z 90 do okolo 110-115km, a moment obrotowy z 200 do 250-270Nm. chcialbym wysluchac opini uzytkownikow ktorzy maja zainstalowany box.

#26 Guest_Karoliusz

Guest_Karoliusz
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2002 - 16:25

Ostatnio milo mnie moja foczka zaskoczyla. Na trasie Poznań-Toruń-Poznań spalila mi 4,6 l/100km. Jechalem caly czas bez klimy 110-120km/h. Z klima pali ok 5,3 na trasie. W mieście niestety ok 7, a z klima nawet 7,9.

#27 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2002 - 17:10

126 000 km i nic. Zadnej usterki. W miescie w korkach przy wlaczonej klimie 5,9-6,3 l/100 km. Trasa 120-130 kom/h: 4,9-5,2 l/100 km. Rewelacja. To juz moj czwarty Ford i czwarty rewelacyjny!

#28 Guest_ARTUR GAJDA

Guest_ARTUR GAJDA
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2002 - 16:24

TEN SAMOCHOD TO ZLOM

#29 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 28 październik 2002 - 11:49

Od pewnego czasu samochód dostaje wibracji, zwłaczszana niskich biegach. Jestem wkurzony i zawiedziony "osławioną marką". Byłemjuż w 3 serwisach i nikt nie może mi nic poradzić na tą dolegliwość. Może coś komuś poradzono w tym temacie?

#30 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 09 marzec 2003 - 20:42

Kupiłem autko w Niemczech ale nie mam żadnej książki.Potrzebuję jakieś szczegółowe dane i nigdzie nie mogę znaleść (w internecie) może ktoś wie. Dzięki.

#31 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 14 marzec 2003 - 18:04

Jestem bardzo zadowolony. Auto ma przebieg 147 tyś. km i żadnych napraw. Spalanie w korkach w Warszawie 6,3 l/100 km; trasa 4,5-4,8 l/100 km. Polecam!

#32 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 19 marzec 2003 - 12:26

Po przebiegu 24 000 nic mi sie nie dzieje , moze dlatego ze auto mam przywiezione nowe z Niemiec, a i wyposarzenie lepsze niz w modelach sprzedawanych w kraju. Poszukuje info na temat chipa lub boxu bo juz mi mocy za mało.

#33 Guest_czader

Guest_czader
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2003 - 15:32

Ogolnie ok silnik troche slaby ale 65 ty s i zadnych napraw ! Szumy pow 8 km\h .. Ale ogolnie super

#34 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2003 - 00:05

FORD to dziwna firma. Mój Ford Focus serwisowany w salonie regularnie. Jednak ostatnio po wymianie paska i napinacza. Stanął na środku drogi tłok spotkał zawory. Serwis tłumaczy że to łańcuch się przestawił bo zębatka się ukruszyła. Coś mi nie gra. Czy Ford ponosi za to odpowiedzialność i czy jest sens serwisować auto regularnie jeżeli gwarancja jest tylko na rok. Może ktoś wie jak wybronić się z tej sytuacji. Naprawa to 4000PLN. POMOCY

#35 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2003 - 22:51

Pierwsza foczka była feralna - awaria alternatora po 50 km od wyjechania z salonu. Po 5 tys jakis narwaniec skasowal mi tyl (pijany!!!). Po 20 tys zderzenie boczne z Fordem Fiestą, facet lecial na czerwonym 80 km/h. Wyszedlem bez szwanku (ABG boczne). Samochod skasowany. Dostalem od firmy blizniaka - ten sam wypas (ComfortX), silnik ten sam. zrobilem 30 tys, bez zadnych problemów. Spalanie 4,6-6,5 trasa; 7,2 miasto. Mam natomiast problem z instalacja antenowa. Wymienilem juz 2 radia i kazde z nich trzeszczy na FM-ie nawet w srodku miasta. Co ciekawe oryginalne radio Ford Cd6000 chodzi jak burza. Czy ktos mial takie przypadek po zmianie radyjka OEM na ISO?

#36 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 01 maj 2003 - 12:24

Super. 123 000 km bez żadnych problemów. Polecam!

#37 Guest_ADI

Guest_ADI
  • Goście

Napisano 26 maj 2003 - 16:03

Eksploatuję pojazd jeden miesiąc, przejechałem 800 km jak dotychczas to sama przyjemność. Życzę wszystkim bezawaryjnej jazdy, bezpiecznej i szerokiej drogi !!!!!!

#38 Guest_Waldemar

Guest_Waldemar
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2003 - 22:35

Przylepiony do jezdni,podoba sie innym.Najniższe zużycie paliwa uzyskałem 6,5l na trasie jadąc delikatnie 90 km/godz.Od półtiora roku jeżdżę na gazie.Wsteczny wchodzi poprawnie po ponownym naciśnięciu sprzęgła.Bywają kłopoty z włączeniem trójki.Wymieniłem już dwa kompletyłączniów stabilizatora (podróby włoskie znacznie tańsze - trwałość ta sama).Z rana po uruchomieniu z układu wentylacyjnego odczuwam zapach spalonej izolacji elektrycznej - podobno zanieczyszczony filtr przeciwpyłkowy ktorego do tej poryy nie znalazłem bo instrukcja nie pokazuje jgo lokalizacji.Wymieniłem tylny tłumik za 140 zł oryginał 820 zł.Przejechałem 36000 km

#39 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2003 - 22:59

Jestem właścicicielen forda od 2 miesięcy i przejechałem ok.5 tys. Jak dotąd nie mam zastrzeżeń do samochodu jestem naprawdę pod dużym wrażeniem . Samochód na trasie, szczególnie na zakrętach, zachowuje się wspaniale. Przeczytałem wiele powyższych opinii na temat tego samochodu i muszę przyznać racje w paru kwestiach\\\;1. Należy przy zakupie samochodu unikac dużych serwisów, które tylko czarują klientów, a zależy im na sprzedaży tylko dla zysku. Swój samochód kupiłem w stosunkowo małym salonie w Tychach i jestem bardzo zadowolony z obsługi.Chcę podkreślić, że mieszkam w mieście, gdzie są dwa salony forda, ale żaden z nich nie był zainteresowany sprzedaniem mi samochodu -takie jest moje odczucie2.Kwestia sprzęgła - nieszczescia w fordzie - także uważam że nie powinny występować w nim stuki podczas zmiany biegów- muszę powiedzieć,że w moim przypadku jest to spowodowane tym, że nie czuję jeszcze tego sprzegła.3.Jak dotychczas miałem tylko jedną usterkę z komputerem pokładowym - przestał wskazywać zasięg kilometrów do przejechania- nastąpiło to w dniu w którym pisze ten list.4 Sprawa kolejna .Byłem włascicielem Opla takiego złomu jak tamto auto nie polecam nikomu.Problemy z samochodem i serwisem. Powiem tylko tyle dla podłamanych - nie poddawajcie się i nie załatwiajcie spraw na "gębę" składajcie pisma, sami zobaczycie jak zmieni sie podejście dealera do Was.Ja załatwiłem wszystkie swoje problemy, ale byłem konsekwentny i pisałem. Papier wszystko przyjmie i to prawie nic nie kosztuje- przeczytanie Kodeksu Cywilnego.

#40 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2003 - 23:55

Jeżdżę focusem od trzech lat (II 2000r.)pod względem eksploatacyjnym samochód OK - żadnej awarii.Jedno wezwanie do serwisu w celu przeprogramowania komputera na początku użytkowania.Prowadzenie samochodu bardzo dobre daje zadowolenie z jazdy,komfort bez zarzutu.Jednak jest pewna niepokojąca rzecz a minowicie korozja - Do Piotrka nie mam pojęcia o jakim piszesz wierceniu w klapie ponieważ mocowanie tablicy rejestracyjnej jest fabryczne, dwie gwintowane wypustki.U mnie korozja wystąpiła od środka tylnej klapy na 3/4 długości i w górnej części odpadł kawałek siliconu? to półokrągłe na krawędzi elementu na dł. 20 cm a pod spodem było ognisko korozji.W serwisie klapę wymieniono bynajmniej tak napisano w książce serwisowej przyznając , że to nie pierwszy focus z tą bolączką.Do wymiany w najbliższym czasie pewnie będą drzwi ponieważ zaczyna wyłazić rdza i odłazić lakier również spod tego siliconu?Ciekawe co powie serwis bo ostatnio zapewniali że to problem tylko klap i nic więcej nie powinno korodować.A swoją drogą to są jakieś jaja żeby trzy letni samochód tak korodował i to jeszcze samochód z 12 letnią gwarancją perforacyjną. Przeglądajac internet widze że to nie jest tylko problem mojego auta , trzeba tylko wiedzieć gdzie należy patrzeć.Dlatego użytkownicy focus"ów sprawdźcie swoje auta i zadbajcie póki czas.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych