Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Citroen: AX - opinie kierowców

93 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 20 listopad 2005 - 17:02

Największą zaletą tego auta jest faktycznie niskie spalanie od 3,8 (Kielce - Bydgoszcz z dwiema osobami i bagażem) do 4,8 w przecietnej jeździe codziennej. Jak na male auto komfort niezly. Jest dosyc szerokie. Troche slychac zawieszenie - no coz nasze drogi). Najwiekszym atutem jest silnik, ktory nie dosc ze ma ograniczony apetyt to pozwala dosyc zwawo smigac. O plastiki bym sie w tym aucie nie martwil. Zrobiona jest z nich jesli chodzi o karose tylko tylna klapa i pas pod szyba za klapa maski. Zapewniam jesli choc ktos sie troche zna na mechanice przenoszeniu sil itd ze tylna klapa nie ma wplywu na sztywnosc auta niezaleznie z czego bylaby zrobiona (przynajmniej takie sa zalozenia projektowe). Fakt zamek tej klapy nie jest najlepszym rozwiazaniem, ale u mnie zawsze da sie zamknac. Co do mankamentow to jest jeden najpowazniejszy i chyba jedyny. Konstrukcja tylnej belki. Powstaja luzy wskutek wyrabiania sie lozy w belce (nie wiem dlaczego nie zastosowano zwyklych lozysk - bylaby niezniszczalna). Francuzi jak czassem cos wymysla :) Na ale generalnie powinna belka wytrzymac ok 120 tys km. Moje auto przejechalo 127 i chyba przychodzi czas wiekszego wydatku - regeneracji lub wymiany belki. Generalnie auta nie nalezy sie bac, jezeli chcecie kupic egz zadbany - szczerze polecam.

#42 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 24 listopad 2005 - 03:12

Pisałem wczesniej tu opinie po 3 dniach uzywania auta. Teraz minęło 2 lata prawie. Tanie OC, nigdy nie popsuł się na trasie. Byłem na litwie, słowacji (3 razy), czechy. Przez niecałe 2 lata zrobiłem 45000km. Psują sie tylko pierdoły prawy kierunek 20zl, lusterko 30zl, próg za 100zl przerdzewiał, poloska to kosztowala wiec uzywka jest za 150, sworzen 80 z wymiana. linka sprzegla. Eksploatacyjne rzeczy: tlumik, klocki, kaplet napr tylniego ham 200zl, filtro oleju 18zl, filtr powietrza 25zl, predkościomierz. Inne rzeczy z mojej winy bo było ślisko i w mur walnołem: reflektory, maglownica itp. Ale prędkosc byla 35kmh w chwili bummu. Wydaje się, że awari wiele ale na 45000km to jest ok auto ma 15lat. Są tacy co lanosami robią po 4500km rocznie. PS spalanie gazu mam duże 9l na 100 w miescie 7,5 w trasie. Beznzyny mniej bierze.

#43 Guest_Damianos

Guest_Damianos
  • Goście

Napisano 05 luty 2006 - 00:30

Posiadam ax z silnikiem 1.1 -z 91r bardzo ekonomiczne auto, spalanie w granicach 5l max prędkość jaką osiągnołem to 170km\h!!!!!!!! -polecam to auto

#44 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2006 - 23:34

Autko za***iste malo sie psuje jak narazie tylko spalona stacyjka bardzo male spalanie ok 6 litrów gazu zrywne i dynamiczne polecam tego diabła w francuskiej skórze

#45 Guest_piotras

Guest_piotras
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2006 - 17:46

mam cytryne 2 rok,nie nawidze francuskich alt ale jednak go posiadam:)jezeli chodzi o wymiane czesci np.kpl.sprzegla to przejebane maluch ma wiecej miejsca,no ale coz cos za cos,po wymianie wszystkich plynow oleju rozrzadu,filtrow pali mi 3,5 litra,troche kosztowalo mnie zawieszenie sportowe,ale sie sprawuje:)fotele wymienilem na kubelki,tlumik srodkowy wymieniony na strumiennice luskowa koncowy dtm,sportoy filtr powietrza,ciezko bylo o alusy ale w koncu dostalem od dobrego chandlarza,no i tyle,mozna kupywac takie altko tylko po 92 roku,pozdro!!!!!

#46 Guest_milano

Guest_milano
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2006 - 12:57

ja tan mam aiksa 1.1 tre i jak dotąd to zaden laluś wlepszej furze niedał mi rady na swiatłach. ja trafiłem troche zjechanego a poprzebni własciciel wcale niedbał i teraz wzsystko się na mnie odbija ale zato wiem czym jezdze a on mnie nie zawodzi. a temu co pękła tylna szyba przy zamykaniu to niech przyniej nie grzebie pozdawiam

#47 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2006 - 12:55

WItam!!Moja przygoda z Ax zaczęła sie dwa lata temu kiedy po raz pierwszy kupiłem Ax TEEN 1,1 od tamtej pory zdążyłem poznać Ax na wylot...teraz śmiło moge sie pochwalić moim nowym osiagnięciem mianowicie Ax 1997 z silniczkiem 1,6 16V 170 KM od Saxo(seryjnie jak go kupiłem miał oczywiście 1,4). Położyłem nowy lakier, rozpórki, filtry stożkowe, Weber, dystanse, najbardziej jestem dumny z wentylowanych tarcz hamulcowych,środek jest seryjny jedynie co dodałem to tylko nakładki na pedałą oraz drazek zmiany biegów oraz licznik jest oryginalny natomist dałem to wyskalowania do 260km/h. Silniczek z przebiegiem 55 tyś km z 2002 roku. Podczas remontu Axa rozebrałem go na części pierwsze wszystko składałem od podstaw i teraz citroenik odwdzięcza mi sie na dzrodze..v-max z jaką nim jechałem to 245km/h, wszystkie BMW 730, AUDI Quatro nie mają ze mną szans...na światłach w mieście ścigałem sie z BMW 328 zgadnijcie kto wygrał. W wyscigach na 1/4 mili wygrałem z Jaguarem 3,6 l automat Zapomniałem dodać, że skrzynia też jest od Saxo wszystko pasowało idealnie z niewiekimi przeróbkami. A oto moje osiągi: 0-100km...2,9 s , na 4 biegu dam rade jechać nim ok 180 km/h. Jesli ktoś ma jakiejś pytania odnośnie przeróbek piszczie na meila: Djmaster20@interia.pl

#48 Guest_MARCIN

Guest_MARCIN
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2006 - 13:47

MAM AX OD PONAD 1 ROKU.SPISUJE SIE SWIETNIE.ALE CHCE GO Z TIUNNINGOWAC I NIEMOGE ZNALESC ZDJENC TIUNINGU TEGO MODELU

#49 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2006 - 00:10

Zauważcie, że gdy na trasie przejeżdża z naprzeciwka TIR, nic niezarzuca. Świetna aerodynamika, lubięmałe zwinne autka, dają więcej frajdy z szybkiej jazdy po mieście.Mam kilka lat i nie narzekam.

#50 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2006 - 09:10

NO niezłe autko ale niestety jak juz koś wspomnial to sypie sie w min wszysko po kolei. NIech karzy uzytkownik przygotuje sie ns naprawe belki ( nie jeden jezdzi i nie wie ze ma uszkudzona nie karzdy popatrzy na niego z tylu i jak kola sa w takim ulozeniu to juz znakze sie zuzylo /----\), padaja zamki, zawieszenie a no i oczywiscie magia 150 tyś. km. (wymiana uszczulki od glowica jak ktos juz ma 150 tys. zrobine i jeszcze nie wywala mu plynu z chodnicy to niech sie nie cieszy to juz niedlugo nastapi. Powiem tak mialem Fiata 126 p i komfort byl zaden ale nie byk tak kaprawy jak to auto czyli zasrany Citroen AX ! Jak mozesz kupic cos innego to kup ale nie AX to "tanie drogie" auto!

#51 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2007 - 00:49

Witam - jestem szczęśliwym posiadaczem Citroena AXa z silnikiem 1.4D Jest to rocznik 1991 i ma ponad 150000 km na luczniku. Autko jak dla mnie jest kapitalne :) nie psuje się, jest wygodne do jazdy po mieście, do jazdy w długie trasy i tak jak w moim przypadku do jazdy w ciężkim terenie leśnym po terenie nadleśnictw na których pracuje. Auto nadaje się do jazdy po terenie gdyż jest małe, zwrotne i jest dość wysokie jak na takie małe auto. Wysokość zawieszenia nie przeszkadza przy tym żeby jechać tym autem 150 po łuku :) Bardzo dobrze trzyma sie drogi. Jest też perfekcyjnym autkiem do jazdy po mieście i w ruchu miejskim ponieważ jest małe i mieści się w miejscach w których nie idzie zaparkować czymś bardziej ekskluzywnym :) Silnik mimo że 1.4 w dizlu to potrafi robić wspaniałe rzeczy :) Jedyne co to przed jazdą polecam każdemu posiadaczowi odczekać pare minut aż się zagrzeje, daje nam to większą dynamike jazdy i lepsze osiągi od samego początku :)Auto to potrafi też dość dobrze spalić laczka w razie potrzeby :)Fotele w autku jak dla mnie są idealne do jazdy w długie trasy gdyż po wyjściu z tego auta czuje się na tyle dobrze że mógł bym zrobić nim jeszcze raz tyle kilometrów ile przejechałem :)W długiej trasie najekonomiczniejsza prędkość dla autka z tym silnikiem to 100 - 120. Ze względu na jego gabaryty nie zalecam większych prędkości gdyż przy zderzeniu może być krucho :/Moja cytrynka posiada już nowszą wersje deski rozdzielczej :) Pozaokrąglane kształty deski sprawiają że to autko ma w środku miłą atmosferke co odcina je od starszych typów AXów z deską rozdzielczą z epoki kamienia łupanego.Autko prowadzi i kręci się bardzo delikatnie i lekko mimo że nie posiada wspomagania kierownicy. Zmiana biegów to moment przy czym nie potrzeba używać przy tym większej ilości siły. Sportowa kierownica którą miałem w swoim autku już przy zakupie dodaje mu w środku dodatkowego uroku i pozwala kręcić tym autem wiele przyjemniej niż w przypadku tradycyjnego kółka.Zawieszenie troszke się spracowało i stuka tu i ówdzie ale wystarczy wymienić gumy na stabilizatorze i stuki się uspokoją :)Jeśli ktoś mówi że tego auta nie idzie stuningować to obawiam się że się myli. Ja swojemu cudowi techniki założyłem sportową końcówke rury (tyle że musiałem najpierw końcową część rury wyprowadzić inaczej niż orginalnie)założyłem pod spodem niebieskie neonki które sprawiają że po włączeniu nocom srebrna bestia zmienia się w prawdziwe ufo - postrach każdej drogi :)Minusem są piasty posiadające tylko 3 otwory do mocowania felg - ciężko dostać ładne aluski na 3 śruby. Prostym sposobem jest zakupienie piast, bębnów i tarczy chamulcowych od Peżota 106 i wymienienie ich przy swoim sprzęciku co daje nam zamiane tradycyjnych felg na 3 śruby na felgi na 4 śruby :) i większą możliwość wyboru ciekawych alusków :) ja tak zrobiłem i jestem zadowolony :) Można kombinować z pierścieniami zmieniającymi rozstawy ale to jest ryzykowna sprawa i nie na takie terany po których ja jezdze...Zapomniałem na śmierć - moje autko na trasie spala około 3.6-3.8 ropki, w trybie mieszanym 3.8-4 a po mieście nie powiem bo jezdze najczęściej trybem mieszanym i trasowym :) Ale zalanie go do pełna to kilka setek kilometrów na spokojnie.Rekord jak go zalałem do pełna to do momentu zapalenia się lampki rezerwy zrobiłem troszke ponad 1300km co jest jak na tą klase auta naprawde ogrom (tyle że jechałem długą trase a na trasie mniej spalił :) )Jeśli ktoś ma ciekawe pomysły co można przerobić lub stuningować przy tym kochanym autku piszcie :)ps.na CB-Radiu wołają mnie "UFO" latam po terenie WLKP głównie trasa poznań - piłaW razie potrzeby pomoge na trasie lub doradze gdzie jak jechać ;)Pozdrawiam Raf...

#52 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2007 - 22:35

mam ax od prawie roku jeżdze nim co dziennie rocznik auta 93 silnik 1.1 nie mam żadnych problemów spalanie 5.5l przyśpiecho godne podziwu i cisza w środku .Denerwóją mnie goście co piszą że to kwas czy szrot jak kupóją złom to tak mają nawet bmw może być syf z gilem więc jak macie ochote kupić ax to go dokładnie oblukajcie a na pewno wam sie odwdzięczy pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadzczy cytrynek jak cos to piszcie na meila

#53 Guest_krzyś

Guest_krzyś
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2007 - 13:21

witam, mam cirtoena ax od jakiś 6 miesięcy i autko sprawuje sie bardzo dobrze, tylko tyle ma upując go nie wiedziałem o jednym problemie, mianowicie nie mam podswietlenia na swkaźnikach na desce rozdzielczej, jak ktos wiem jak to naprawić to prosze o pomoc bo już 2 serwisy sobie z tym nie poradziły, Jeśli ktoś wie jak mi pomóc, to będe bardzo wdzięczny, z rozwiązaniami mojego problemu prosze pisac na mojego maila krzysztofboch@onet.eu

#54 Guest_Jóżef

Guest_Jóżef
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2007 - 21:42

Moja żona wpadła do rowu i nie wiem gdzie mogę przez internet kupić prawy próg.Proszę o pomoc

#55 Guest_alicja

Guest_alicja
  • Goście

Napisano 07 luty 2007 - 23:21

zajefajne autko dla tych ktorzy nie lubia czesto dotykac pistoletu na dystrybutorze,bez awaryjne autko,tylko go nie zapowietrzyc to nie ma wiekrzych problemów pozdrawiam

#56 Guest_Denio GT

Guest_Denio GT
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2007 - 19:42

autko super do jazdy. Czarny kolor dwa spojlery felgi 20r 225 obnirzony o 50cm. Na szerokich zderzakach.

#57 Guest_AFwef

Guest_AFwef
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2007 - 19:49

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ggggggggggggggggggggggggggggggttttttttttttttttttttttttttAD

#58 Guest_przemek

Guest_przemek
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2007 - 22:12

auto na miasto jest ok ale dalej w trase sie nie nadaje. siedzenia zbyt miękkie pozycja kierowcy niezbyt wygodna ( kiepska regulacja siedzeń.Bardzo dobre auto dla domorosłych majsterkowiczów elektryka w nim jest tragiczna ( przy braku ładowania nie zapala sie kontrolka wskazuje ona tylko uszkodzenie układu regulatora!!!! poznałem to na własnej skórze)wycieki sa ale co mozna rządac od takiego starego auta. po za tym mój AX ma już ponad 200tys nawiniete i z silnikiem nie dzieje sie nic przy -15*C pali od kopa. i jak co to nie zamierzam go zmieniać na inne auto(przecz z PEUGOT-ami)

#59 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2007 - 23:17

Witam!Autko posiadam od 2002 roku. Na chwile obecna przebieg wynosi 280 tys.km.Do momentu kupna jedyne co bylo robione w tym autku to systematyczna wymiana oleju, klockow, raz ostatni tlumik i raz amorki. A poza tym lac w bak i jezdzic. Silniczek niezwykle zrywny, licznikowe 180 km/h bierze bez problemu. Spalanie normale uzytkowanie 5,5 l. ostra jazda max 7-8 l. Sylwetka i deska do relikt z innej epoki. Trzeszczenie plastikow to norma. Poza tym auto bardzo wytrzymale. Mialo spotkanie z A8 i wyszlo cało:-)))) Smieszy mnie troche wycieraczka przedniej szyby. Dziwnie usytulowana. Ponadto po przekroczeniu 150 km/h samoch bardzo podatny na boczne podmuchy. Ogolna ocena: wyglad i deska - 3, reszta 5+Pozdarwiam

#60 Guest_sebo

Guest_sebo
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2007 - 21:06

citroen Ax 1.1 buda nie najwspanialsza ale autko jest naprawde dobre jezdze nim 3 lata nie narzekam auto bezawaryjne i ekonomiczne ok 5 l na 100 km

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych