Skocz do zawartości

BMW: X1 - opinie kierowców

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 12:01

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat BMW X1.

#2 Guest_tedziki

Guest_tedziki
  • Goście

Napisano 15 marzec 2012 - 14:09

Być może mam inne oczekiwania co do samochodu i gdyby nie konieczność posiadania takiego auta jeździłbym jakimś coupe (320d) albo roadsterem (z4), ale auto daje naprawdę ogromną frajdę z prowadzenia jeżdżąc nawet przepisowo. Każde BMW którym jeździłem świetnie się prowadziło i tak też jest w przypadku X1, jest to auto, które można kupić, pokochać i jeździć aż się rozpadnie, czyli do końca życia :)
Sama praca silnika oczywiście jak w BMW - niezawodna, nic do zarzucenia, jednak autko trochę mnie rozczarowało jeśli chodzi o osiągi. Ma 20 kucy więcej niż 118d, z którego się przesiadłem, ale mimo innej bryły i ciut większej masy (85kg?) sądziłem, że nie odczuję różnicy na autostradzie. Jednak o ile do 120 km/h autko się fantastycznie zbiera, o tyle jak przy 150/160 wrzucę 5 bieg to prawie nie przyspiesza.
O ile można nim jeździć bardzo oszczędnie (dwu litrowy diesel BMW to bardzo fajny motor w stosunku osiągi-spalanie) i moja kobieta potrafi na pełnym baku przejechać ponad 1000 km, o tyle mi nigdy się nie udało zejść ze średnim spalaniem poniżej 6,8 l/100km nieważne jak bardzo próbowałem. Jeżdżę raczej dynamicznie, nie patrzę na wskazania spalania ale też nie piłuję silnika. Lubię podciągnąć czasem do 2,5-3 tysięcy obrotów żeby zachować wyższą dynamikę. Mimo wszystko wydaje mi się, że autko mogłoby spokojnie spalić 0,5 litra mniej przy moim stylu jazdy, wspomnianym 118d jeździłem bardziej agresywnie a palił 6,2 l/100km.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych