Skocz do zawartości

BMW: Seria 5 - opinie kierowców

725 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2001 - 11:59

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat BMW Serii 5.

#2 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2001 - 23:11

typowe auto, dla koksow ( lysych pacanow hehe )

#3 Guest_Schell

Guest_Schell
  • Goście

Napisano 08 październik 2001 - 13:08

full wypas z wyjatkiem tv i elektrycznych foteli. Zamontowali odtwarzacz na kasety magnetofonowe! Kto w dzisiejszych czasach jeszcze tego uzywa? Na szcescie jest zmieniarka. Spalanie srednio 13.5l. Po miescie 16 l. Ale w zasadzie 90% czasu jazdy to "ciezka noga". Przy ekonomicznej jezdzie 100km/h i braku czestego wyprzedzania udalo mi sie spalic 8 l. na 100 km. Wzglednie spokojna jazda po miescie to jednak 12-14 l. Ale kto kupuje takie auto (245kM) by przestrzegac "60"? ;-) Auto ogolnie rewelacyjne do niczego sie nie mozna przyczepic, dawniej jezdzilem seria 3 wszystkimi modelami, bez porownania! Jedyne czego mi brakuje to manualnej skrzyni, to powaznie ogranicza "swirowanie", dobrze ze jest steptronic. Modele 534 i 540 od 1998 roku maja wbudowane wszystkie systemy z M5 np. system kontroli trakcji itd. Niestey tylko asc+t mozna wylaczyc z poziomu deski. przez taki system np. zarzucenie autkiem na recznym wymaga nauczenia sie tego manewru od nowa, bo dziwnie sie zachowuje, a przy malych predkosciach jest to praktycznie niemozliwe przez elektronike. Za to w ostre luki wchodzisz 160km i nic sie nawet nie probuje zlego dziac z przyczepnoscia. Niewiele jest samochodow ktore moga sie rownac z tym wspanialym pojazdem. Jesli kiedykolwiek wymienie na cos innego to moze to byc wylacznie M5.

#4 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 26 październik 2001 - 07:19

Beemka to styl życia, dynamika, jakość wykonania, komfort i pełne poczucie bezpieczeństwa. Dobrze czuję się w tym aucie. Próbowałem dla odmiany przesiąść się na Mercedesa i Audi - auta te nie dawały mi satysfakcji...Beemkami jeżdżę od dzisięciu lat.Myślę, że jeżdżenie BMW łysym i w brudnych dresach to profanacji tej marki

#5 Guest_ktos

Guest_ktos
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2001 - 14:41

Chciałbym zobaczyć te 535i które pali 8 litrów z początku opinii... He,he,he,he

#6 Guest_K.

Guest_K.
  • Goście

Napisano 08 luty 2002 - 17:45

mam nieźle wyposaoną beemkę, drewno, welur itd. z manulną skrzynią. na razie zamarzła mi raz, a poza tym jak jest zimna to straszny z niej muł. komfort jazdy rzeczywiście wysoki, ale trzy osoby z tyłu się męczą. pali też więcej niż się spodziewałem, ale w granicach przyzwoitości. w sumie kupieem to auto żeby mieć bmw, a nie po to żeby oszczędzać...

#7 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 10 marzec 2002 - 19:10

Miałem okazje testować z kolegą to auto na autostradzie i na wąskich krentych drogach.Silnik mimo 2 zaworów na cylinder to czysta poezja.Znakomicie rozpendza ten samochodzik, a w połączeniu z znakomitym zawieszeniem daje poczucie bezpieczeństwa .Jechałem 120-140 po krentej drodze i tylko czasem opony piszczał(żadnych mocnych przechyłów)spalanie:)zalerzy od stylu jazdy ale dochodzi do 20 litrów na autostradzie jak suniesz koło 200 na godzine .Auto doskonałe za niewielkie pieniondze ,ale dajcie znać jak znajdziecie auto w dobtym stanie technicznym

#8 Guest_Maciek23

Guest_Maciek23
  • Goście

Napisano 24 marzec 2002 - 23:11

Wiekszosc aut firmy BMW jakie jezdzi na polskich drogach to tylko wspomnienie po BMW. Stare, lub polepione graty po kataklizmach, zregenerowane u nas w Polsce. Glupie dziewuchy jeszcze sie nimi rajcuja. Kolezka podjezdza pod dyskoteke 10-cio letnia 5-ka po 30 "dzwonach" i robi lepsze wrazenie na szlaufiarach niz gosciu z nowiutkiego, siedem razy drozszego np. Mitsubishi Carisma. Ale taka mamy w Polsce mentalnosc. Dlatego ludziom kulturalnym i w miare normalnym ta marka nie kojarzy sie dobrze, bo utozsamiaja ja z pseudogangsterami, cwaniaczkami albo utrzymankami bogatych mamus. Powiecie pewnie, ze mowie tak, bo jezdze Maluchem albo Polonezem, ale tak nie jest. Sam jeszcze pol roku temu jezdzilem dwuletnia BMW Z3, ktora rozbilem, ale posiadania tego auta nie wspominam najlepiej. Bardzo duze spalanie relatywnie do wielkosci silnika i piecset innych mankamentow, pomimo tego ze auto bylo kupione w salonie i serwisowane i Smorawinskiego oraz "niebite". Teraz kupilem sobie nowiutki, niezwracający uwagi samochod za 85 000 zl, funkcjonalny, ale... z bajerem gorzej. Wszystkich fanow 10-cio letnich rupieci BMW, namawiam do kupna czegos spokojnieszego i nowszego. Zawsze kompleksy mozna nadrobic intelektem. PS-Moja Zet-trojka przy pieszczeniu "gazu" w trasie chajcowala 10 litrow/100km, przy silniku 1.8 115km, wiec jak 535 moze palic 8??????Maciek23

#9 Guest_frodo

Guest_frodo
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 11:16

super wozik tylko troche krzywo jedzie bo byl sprowadzony z rosji a tam przezyl nie jedno...

#10 Guest_Maciek23

Guest_Maciek23
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2002 - 18:51

Fajnie poczytać niektóre wpisy o "piątkach". 193 konie i 7,5 sekundy do 100 km/h, powyżej mojego wpisu mamy właściciela BMW 535 tdi - to chyba jakiś nowy silnik, tak? Może mnie coś ominęło... może nie kupiłem jakiegoś AutoŚwiata...

#11 Guest_AmEno

Guest_AmEno
  • Goście

Napisano 17 maj 2002 - 03:15

Kupiłem od staruszka w Niemczech. Auto w bardzo dobrym stanie, wierzyć sie nie chce ,że ma 15 lat (180.000km). Samochód jak na taką moc (129KM) powinien być troszeczkę zrywniejszy. Spalanie 12-13 litrów w mieście. Egzemplarz trudny do dostania nawet w dobrym stanie, ale jak ktoś trafi... Polecam tym bardziej, że złodziej tym modelem się nie zainteresuje. Za takie pieniadze po prostu super!

#12 Guest_Pecet

Guest_Pecet
  • Goście

Napisano 20 maj 2002 - 17:51

Kupilem w swoim czasie, "lekko pukniety byl". Nauczylem sie na nim wieeeele o samochodach. Potrafie z zamknietymi oczami rozlozyc i zlozyc silnik w tym modelu, naprawic elektryke itp. Wlozylem w niego chyba wiecej kasy niz za niego zaplacilem.. ale ten komfort milo wspominam do dzis. Szkoda tylko ze jezdzil raczej w kolko niz prosto. No i jakos przestalem wierzyc w sprowadzane "niewalone" BMW :).BTW - ten silnik 1.8 wcale nie jest tak malo zwawy jak mogloby sie wydawac, ale w porownaniu z R6 wydaje skandaliczne dzwieki :P.

#13 Guest_Maciek23

Guest_Maciek23
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2002 - 18:50

Miałem silnik 1.8i 115KM w BMW Z3 '99r. Kulawizna maksymalna. Kumpel na odejściu szedł ze mną łeb w łeb Alfą 33 1.3 gaźnik 90KM. Ta konstrukcja ma 8 zaworów i ze 30 lat. Ale Niemcy mają takie zagrania, że montują np. silnik 1.6 8V 102KM do najnowszej A4, albo do Passata. Czy to normalne?

#14 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2002 - 12:12

Jakby ktoś widział dobrze utrzymana beemke zlat 90-93 model 525 24V, bo na taka mnie stac to prosze o kontakt (do 16 tys zł).Mialem okazje pare razy jezdzic 525TDS kombikiem i 730 na automacie.W tym samochoidach wzrusza mnie mruczenie silnika.

#15 Guest_Kazik

Guest_Kazik
  • Goście

Napisano 22 marzec 2003 - 22:53

Piękne auto za niedużą kasę.192KM duuuże wrażenia.

#16 Guest_OSKAR

Guest_OSKAR
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2003 - 00:11

Kupiłem jak miała rok od dziadka 78 letniego w Niemczech.Miała mały przebieg okolo 30 tys.Zadowolony byłem do 95 tys km a teraz sie zaczęło.Naprawy jakich dokonałem: wymiana tarcz hamulcowych 2 krotnie przednich. wachacz przedni wzdłużny prawy.Poduszka tylnia zawieszenia wersja z poduszkami zamiast spreżyn.łóżysko skretne zawieszenia tylnego. teleskopy tyl i przod. mógłbym tak jeszcze troszke wymienic pare dupereli.łaczna suma ponad 15 tys złotych. Naszczescie mam instalacje gazowa troj fazowa i pali tyle gazu co benzyny. czyli po miescie 11.5 l trasa kolo 10 l. Ogólnie niemiaszki wcale dobrego samochodu nie zrobiły.Mam równoczesnie Leksusa GS420 szczerze nic ale to nic przy nim nie robiłem oprócz wymian materiałów ekspoatacyjnych. Niemiaszkom jeszcze daleko do japończyków. Jeśli ktoś ma kasę i chce kupic bmw z seri e39 i wydac pare dziesiatek tysiecy to lepiej niech kupi leksusa z serii GS300 lub GS420 żaden niemiec mu nie dorównuje w jakości i na cenie tak szybko nie traci. i jest sie orginalnym posiadaczem luksusowego autka.

#17 Guest_MIchal

Guest_MIchal
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2003 - 09:41

z na maxa

#18 Guest_STeFaN

Guest_STeFaN
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2003 - 09:42

Z_J_E_B_A_N_Y na MAXA !!

#19 Guest_aaaaaaaaaa

Guest_aaaaaaaaaa
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2003 - 17:09

aaaaaaaa

#20 Guest_zawiedziony

Guest_zawiedziony
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2003 - 22:56

Katastrofa,eksploatacja pojazdu przebiega według schematu wymiana,naprawa,wymiana,naprawa...Auto kupione w niezłym stanie z utwardzonym,obniżonym zawieszeniem-kompletna klapa,nigdy więcej tego błędu nie popełnie (nie wierzę,że dorzyje czasów polskich autostrad),zawieszenie się sypie,a komfort...można zapomnieć!Gdyby nie szum 6 cylinderków w rzędzie już dawno bym je sprzedał!Kolejny żal-czy dresiarze nie mogą zmienić swoich upodobań motoryzacyjnych!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych