Skocz do zawartości

Alfa Romeo: 145 - opinie kierowców

77 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 20 marzec 2008 - 15:25

Po mieście 9.6 i nie ma szans na mniej. W trasie nie wiem, bon ie byłem jeszcze. Zawieszenie twrdo zestrojone. bardzo dobrze sie prowadzi. Rewelacyjnie dobrana wielkość kierownicy. Świetny ABS. No i automatyczna klimatyzacja - bardziej chyba potrzebna zimą niż latem. Rewelacyjne fotele. tanie części - rozrząd,sprężyny czy inne wahacze(cennik fiata). Elektrycy radzą sobie z tym samochodem bez problemów, bo rozwiązania dokładnie te same co we fiatach, tak ze każdy zaufany elektryk, który zna fiaty daje sobie rade z alfą. bardzo fajne brzmienie silnika, mimo tego, że nie jest to boxer.

#22 Guest_eldros

Guest_eldros
  • Goście

Napisano 30 marzec 2008 - 05:05

mam alfe do paru lat i jestem bardzo zadowolony poza jednym MISKA OLEJOWA są one aluminowe i przy lekim udzerzeniu albo przytarciu odrazy rozwalają sieMOJE AUTKO MA OK 180 km PO c*p MODE (robione w francji) oprucz tego jeszcze drobne przerubki w silniku i wydechufabrycznie miała 150 kmjest to jeden z najmocniejszych silników alfy romeoale wracając do miski ma ktos moze jakis patent niewiem jakas osłona teras załozyłen wysze opony moze bendzie lepiej

#23 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 20 maj 2008 - 17:30

miałem tez piane w oleju i wzrastal poziom :)okazało sie ze to uszczelka pod jedną z głowic padła i trzeba odrazu robic i olej do wymiany :) spalanie mam od 7-10 zalezy od jazdy :P pozdrawim

#24 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 22 maj 2008 - 16:50

witam potrzebuje specjalistycznej opinii na temat alfy boxera czy leprzy silnik 1.4 czy 1.6. Ogólnie czy warto boxera kupić, co sie najczęściej w nim psuje pozdrawiam

#25 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2008 - 12:05

fajne autko na przejażdżkę, musze rozebra skrzynie biegów, bo coś sie w niej zepsuło i głośno pracuje. Jesli macie jakies wskazówki to piszcie

#26 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2008 - 14:53

chce sprzedac alfe romeo 145 1.6 boxer cena 4.500zl stan auta dobry ins.gazowa elektryczene szyby lusterka wspomaganie kierownicy ABS poduszka powietrzna kontakt pod nr tel 519819309

#27 Guest_mikel

Guest_mikel
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2008 - 03:03

warto kupić, fascynują mnie te silniki, są niesamowite, a co się psuje to elektronika, najczęściej przepływomierz. Duzo palą... ale to nie dla ekonomistów tylko dla pasjonatów BOXERA!! pozdro

#28 Guest_Darknesss

Guest_Darknesss
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2008 - 09:45

Ekscytujący samochód. Już sam wygląd sprawia,że autko wyróżnia się z tłumu nudnych kompaktów. Silnik ma wystarczającą moc, wyposażenie-praktycznie wszystko czego można potrzebować. Reasumując- jak można kupić Golfa czy Civica skoro są takie samochody jak Alfa?

#29 Guest_iwon

Guest_iwon
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 06:43

3 dni temu kupiłam alfe i nie dziala ogrzewanie co to morze by i ile morze kosztowaźć boje się Ze będzie się psól co zrobić Zeby tego uniknAc

#30 Guest_tomi

Guest_tomi
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 20:10

moje autko niema az takiej rozbieznosci w spalaniu...standard to 10,w miescie jakies11.5.niemam porownania,ale zbiera sie wzglednie...bola mnie tylko osiagi...160 to max.w czym tkwi problem?

#31 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2008 - 18:28

mam ten samochód ok 9 lat do tej pory nic sie nic sie nie działo ostatnio musiałem wymieniać przepływomierz i na dodatek padła elektryka. jest to prześliczny samochód patrzac an silnik który w tak małej pojemności ma w miarę dużą moc jak i na wygląd ale z tym samochodem trzeba jak z kobietą to uroki tej marki ;)

#32 Guest_święty

Guest_święty
  • Goście

Napisano 15 listopad 2008 - 20:39

Moja jest najpięniejsza;)nabyta 3 miechy wstecz, wszystko pięknie, odgłos, wygląd, wnętrze.jak narazie tylko dwie wizyty u mechanika... no ale to spalanie pierońskie9 litrów na mieśćie to jest minimum, na trasie spaliła mi 8. no i poważnie sie zastanawiam nad zainstalowaniem gazu.PORADZICIE CZY WARTO???!!!!

#33 Guest_Bartolini

Guest_Bartolini
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2008 - 01:34

Witam!Posiadam od paru miesiecy ten maly,szybki,wygodny samochodzik i musze powiedziec ze nie narzekam. Mam silnik boxer 1.3 90KM. Pali mi nadzwyczaj malo bo (aby?)9,5l na miescie przy ostrej jezdzie i 7,5-8,5 na trasie.Predkosc max:195km/h. Czesci bardzo tanie bo wymienialem rozrzad i koncowki drazkow.Nie wiem czemu ludzie narzekaja na Alfy z boxerami? Kiedys mialem 1,7 16V;)Niesamowite osiagi;) Polecam!

#34 Guest_krzychu

Guest_krzychu
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2008 - 22:12

W moim posiadaniu jest od rownego roku. musiełem naprawic koncowke drozka i przegub skrzyni biegów. jestem z niej bardzo zadowolony.bardzo przyjemne warunki jezdne. problem tkwi w instalacji gazowej.Ogromne spalanie. ale gorzej jest w tym momencie. przypuszczajac za 20zl przejade 40km. nie wiem co jest. moze ktos mial tak samo i mi doradzi co zrobic:((( pozdrawiam wszystkich

#35 Guest_mukamacz

Guest_mukamacz
  • Goście

Napisano 07 luty 2009 - 00:56

witam. jechałem moja alfa ok 700 km ze śr. predkością 140 km i padly obydwie uszczelki pod glowicą. spalanie w miescie 12L na trasie ok 11L .gaz sekwencja

#36 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 27 luty 2009 - 22:47

Auto mam rok, kupiłem je jak miała przejechane 203tys km i jak tylko kupiłem to wymieniłem rozrząd, oleje filtry klocki tarcze i układ rozsprzeglający bo po paru dniach od kupna pompki przestały działac bo były nieszczelne (alfa ma hydrauliczny układ rozsprzęglajacy), Do tej pory nic wiecej przy niej nie robiłem, chociaż bym musiał jeszcze wymienić wtryskiwacze albo pompe wtryskowa bo przy odpalaniu na rano kopci i chwile nierówno chodzi ale jak sie przegazuje to po chwili jest ok i to az tak nie przeszkadza zeby wydawać ok 1200zł na naprawe,auto sprawdzałem i pali od 5,6 do nawet 8,7 l zalezy jak i gdzie sie jeździ. Gdybym miał jeszcze raz kupowac to pewnie tez bym ja wybrał ze względu ze jest ich mało i sa stosunkowo tanie, ale gdybym teraz miał troche więcej pieniędzy niz wtedy to wziął bym wersje z 1,9 JTD i z mniejszym przebiegiem. Polecam to auto bo pomimo kilku wad jest naprawde wyjątkowe i piekne.Nartępna w kolejce bedzie 156 2,4JTD :)Pozdrawiam

#37 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 20:36

SPRZEDAM rok 1995 wiśnia metalic 4.800zl mam ją pół roku i jestem zadowolony z alfy ale chce zmienic na 156 tel 888-482-606

#38 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 20:40

sprzedam 4800zl wisnia met.mam ją pół roku jest bezawaryjna chce zmienic na lfe 156

#39 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 25 marzec 2009 - 17:02

Bylam na przegladzie technicznym i mam do wymiany sworznie i tuleie wachaczy w przodzie. Mam pytanie czy musze wymienic cale wachacze czy tylko to co jast rozwalone.

#40 Guest_BIG J.

Guest_BIG J.
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2009 - 20:36

Witam, zakupilem alfe po dlugich przemysleniach, udalo mi sie nawet uzyskac 2 tyg okres probny ... no i stalo sie ... jestem zakochany !!! dzwiek silnika przy 3500 - 5500 jest niesamowity w tym modelu 150 kucykow robi swoje, jest dynamiczna a naped na przednie kola sprawia ze idealnie trzyma sie drogi.Jedyny mankament to spalanie oleju i tu pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkownikow. Kazda Alfa pali olej czy w tej jest cos nie tak z silnikiem ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych