Skocz do zawartości

Szukam b.dobrego adwkata z Katowic - alimenty (ojciec)

80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2011 - 14:35

Dzień dobry,
proszę o konkretne nazwiska adwokatów którzy mogą mi pomóc. Widzę, że Sędzina skłania się już do tego abym płacić 1000zł. alimentów - przecież ja nie będę miał z czego żyć! Adwokat od żony zaraz mnie pogrąży.

#2 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2011 - 15:55

pomocy

#3 Guest_Poradakrio

Guest_Poradakrio
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2011 - 18:34

ile dzieci macie i w jakim wieku?

#4 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 17:33

1 dziecko w wieku 16 lat

#5 Guest_Poradakrio

Guest_Poradakrio
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 06:43

Złóż wniosek o adwokata z urzędu powołaj sie na nierówność procesową,na moje oko dostaniesz 500 jeśli dziecko nie choruje

#6 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2011 - 21:30

Bardzo dobry adwokat z Katowic bierze za sprawę o alimenty o wiele więcej niż przychyla się sąd - to raz. Dwa - adwokat na sprawie o alimenty świadczy o tym, iż pozwany ma na tyle pieniążków że stać go zapewne na ten tysiak co miesiąc. Moja rada - bez adwokata.
Pozdrawiam
duke

#7 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2011 - 09:10

Niestety już za późno na Twoje rady, ponieważ ja już mam adwokata tylko to taki chyba amator, gdyż widzę że on nic nie robi, a adwokat od mojej żony aż wpija moją krew i już po drugiej sprawie widzę, że Sąd już się przychyla do tego tysiąca. Mam wrażenie że zaraz mnie pogrąży i nie będzie mnie stać na życie. Co teraz mogę jeszcze zrobić?

#8 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2011 - 12:37

http://www.prawnik.p...zawody/katowice

#9 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2011 - 12:42

1000 to dużo, zważywszy że to 1 dziecko, nie sądzę , przedstawcie zaświadczenie ile zarabiasz, ile płacisz rachunki, mieszkanie , etc-sąd bierze to pod uwagę,również jeśli kupujesz dodatkowo coś dziecku, czy zabierasz na wycieczkę, etc-wszystko trzeba dokładnie wyliczyć, jeżeli ten adwokat nic nie robi to faktycznie lepiej samemu, albo z urzędu, ale samemu też się przygotować.

pozdrawiam,
Asia

#10 Guest_Mamba

Guest_Mamba
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2011 - 13:22

tutaj masz dobry bezpłatny wzór pozwu o obniżenie alimentów:

http://g.wieszjak.pl...ie_alimenty.pdf
http://prawnikow.pl/szukaj-pozwow

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2012 - 22:09

mnie sprawe prowadziła adw. Anna Pogoda, wszystko pomyslnie, zona dostała po nosie, wygrałem, polecam !!!

#12 Guest_mamanastolatka

Guest_mamanastolatka
  • Goście

Napisano 12 marzec 2012 - 22:38

Bardzo dobry adwokat z Katowic bierze za sprawę o alimenty o wiele więcej niż przychyla się sąd - to raz. Dwa - adwokat na sprawie o alimenty świadczy o tym, iż pozwany ma na tyle pieniążków że stać go zapewne na ten tysiak co miesiąc. Moja rada - bez adwokata.
Pozdrawiam
duke

Nie zgadzam się z tą opinią. Na sprawie miałam adwokata (skorzystałam z jego usług aby skrócić czas rozpraw ponieważ ojciec dziecka przebywa za granicą, było przesłuchanie przez konsulat itd wiec nie chcialam aby trwało to w nieskonczoność) No i po przegranej sprawie przez pozwanego złożył zażalenia na koszty zastępstwa procesowego. Stwierdził że były zbędne. Odp. z okręgówki cyt. " Nie mogą zasługiwać na uwzględnienie zarzuty pozwanego, iż udział adwokata reprezentującego stronę powodową w sprawie był zbędny. Strona biorąca udział w postępowaniu sądowym ma prawo do wykonania czynności procesowych przez profesjonalnego pełnomocnika z wyboru. Koszt związane z reprezentacją ponosi przegrywający proces..."

Szczerze mówiąc byłam zaskoczona, że pozwany miał zwrócić koszty zastępstwa procesowego (oczywiście odpowiednio naliczone - w zależności od kwoty "sporu") bo nawet nie wnioskowałam o to. Adwokat wytłumaczył mi że to z automatu idzie. Gdyby była ugoda to nie musiałby zwracać. Ale wg ojca dziecka kwota 300zł była nadto / nadmienie że syn ma 16lat :)

#13 Guest_Antolov

Guest_Antolov
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2013 - 16:22

Ja ze swojej strony mogę polecić Pana Przemysława Bujniaka z Jaworzna. Naprawdę bardzo porządny człowiek, który wkłada mnóstwo wysiłku i serca w swoją pracę. Pomógł mi w bardzo ciężkiej sprawie, gdzie praktycznie od początku byłem skazywany na porażkę.

#14 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2013 - 20:13

Ja też uważam że adwokaci są zbędni.Czy jak idę do urzędu czy do sklepu to idę tam z adwokatem ? Raczej nie.Sąd jest takim samym urzędem i powinien należycie obsłużyć klienta.
Są jednak powiązania prawników , którzy tak tworzą prawo ,żeby oni byli potrzebni. Bo obywatel się gubi w tym gąszczu prawa.I bez nich , często nie daje rady.Ale oni wcale nie dają gwarancji.

#15 Guest_Antolov

Guest_Antolov
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 11:28

Uwierz mi, że nie każdą sprawę da rade załatwić polubownie i wtedy pomoc adwokata jest niezbędna, jeśli nie chce się mieć poczucia bycia oszukanym. Podejrzewam, że gdyby nie pomoc mecenasa Bujniaka, dzisiaj byłbym ogołocony z całego swojego dobytku.

#16 Guest_Akop

Guest_Akop
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2013 - 00:14

Jeśli szukasz adwokata z okolic Katowic, to na prawdę warto odwiedzić kancelarię Przemysława Bujniaka!

#17 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2013 - 17:09

Jeśli szukasz adwokata z okolic Katowic, to na prawdę warto odwiedzić kancelarię Przemysława Bujniaka!

Widzę, że nie tylko ja korzystałem z pomocy Pana Przemysława :) Faktycznie facet ma łeb na karku i bardzo dobrze zna się na swojej pracy! Również polecam!

#18 Guest_aplikant

Guest_aplikant
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2013 - 12:09

widze ze mecenas Bujniak ma czas na przeszukiwanie for internetowych i polecanie swoich uslug.

;-)

#19 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2013 - 17:59

A komu i do czego jest potrzebny adwokat ,prawnik? Czy jak zniszczę zamek z piasku , to później mam szukać inżyniera budownictwa?
Jakby zapytać pana mecenasa .....to by się okazało ,że on nic nie wie.

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2013 - 23:55

Ja z okolic Katowic mogę polecić mecenasa Marka Knefel, tu jest link do jego strony: http://marekknefel.wix.com/adwokat#!about2/c4nz mnie bronił w sprawie karnej (wypadek samochodowy), ale wiem, że jest też dobry w cywilnym, polecił mi go znajomy prawnik i byłem bardzo zadowolony.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych