Skocz do zawartości

OPŁATA ZA PRZEDSZKOLE- WPISUJCIE ILE PŁACICIE!!!!!!!!!!!!

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-nikolusia

Guest_-praw-nikolusia
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 10:24

Witam wszystkich, chciałam poruszyć temat "OPŁAT ZA PRZEDSZKOLE"...

Wpisujcie proszę ile płacicie za przedszkole (opłaty stałej i opłaty żywieniowej) i w jakim regionie...
Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Ja w tym miesiącu za przedszkole córki zapłaciłam 352zł
260zł opłaty stałej
92zł żywienie

To jest paranoja! Tak wysokich opłat jeszcze nie było... SZOK
Chciałą bym się dowiedzieć jakie opłaty mają ludzie w innych miastach.
Zapraszam do DYSKUSJI

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 13:13

Przedszkole prywatne,
- brak możliwościa uzyskania informacji dotyczących dziecka
- brak mozliwości odwiedzenia dziecka bo Mataka powiedziała ze nie i już
- 800 za 8 godzin dziennie
- stawka żywiniowa 10 złoty dzienie daje 200-220 miesięcznie

- 1000 zł jako podstawa do nabicia wysokich alimentów bez mozliwości o-dwiedzania dziecka i uczestniczenia w dniu np babci, dziadka dzieńdziecka etc
- odbieranie i odprowadzanie nie możliwe
- ponadto personel bez kwalifikacji, a pod przedszkolem kręcą się żule którzy za dyche na wino "pomagają" właścicielce która sama nie bardzo wie co się w rzedszkolu dzieje bo lubi spać i puźno przychodzi więc ona za dużo na temat dziecka nie wie

sąd ma to gdzieś

stolica dolnegośląska

Czy nadal uważa Pani że Pani sytuacja to paranoja?

#3 Guest_-praw-nikolusia

Guest_-praw-nikolusia
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 16:01

DOKŁADNIE CHODZI MI O PRZEDSZKOLA MIEJSKIE / PUBLICZNE...

przedszkola niepubliczne mają stawki z nieba ściągnięte!

mi chodiz o PRZEDSZKOLA PUBLICZNE/PAŃSTWOWE

#4 Guest_-praw-saraaa

Guest_-praw-saraaa
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 21:10

Z tego co się orientuję (od znajomych)stała stawka wynosi ok.200zł(chyba niecałe,ale nie wiem czy jeszcze nie dochodzi komitet 22zł) + 5 zł stawka żywieniowa( wychodzi jakieś 110zł)-zwracana gdy nie ma dziecka w przedszkolu. Czyli wychodzi podobnie.

#5 Guest_-praw-saraaa

Guest_-praw-saraaa
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2011 - 10:34

Od września u nas wyższe stawki:224zł + 7zł stawka żywieniowa dzienna.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2011 - 18:16

Obiło mi sie o uszy ,że od września przedszkola mają niepłatne ale tylko 5 godzin dziennie za pozostałe godziny trzeba będzie płacić.

#7 Guest_-praw-saraaa

Guest_-praw-saraaa
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2011 - 11:54

Chyba od 7:30 do 12:30 bezpłatne pozostałe godziny ustalane indywidualnie przez miasta, na pomorzu u znajomej będzie 2,30zł, ale słyszałam też o stawce 3,00zł, + stawki żywieniowe

myślę, że u nas zrobią aneksy do umowy( bo w umowie jest zaznaczona mozliwość zmian)

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2011 - 21:46

to jest forum porad prawnych a nie analizy rynku!!!!
Admin powinien takie wątki kasować "z urzędy". Niepotrzebnie zaśmiecają to forum!!!!!

#9 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2011 - 22:10

twoja uwaga zaśmieca to forum ,jak administrator uzna tak samo to usunie ten wątek....Co ci to przeszkadza? jak potrzebujesz porady to pisz o co ci chodzi i nie czepiaj sie ludzi...

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2011 - 01:34

To jest raczej już teraz forum osób z problemami i osób, które są po różnych przejsciach bo prawdziwych porad prawniczych to tu jak na lekarstwo.

#11 Guest_kika56

Guest_kika56
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2011 - 11:46

No właśnie osoby po przejściach zazwyczaj potrzebują porad prawnych...Tylko pozazdrościć że Ty panie gość takich porad nie potrzebujesz...

#12 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 19:24

Witam serdecznie ,to co piszecie to nic w porównaniu z tym co zaraz ja napisze....,u nas(GrodzisK Mazowiecki) jest tak:musisz zdeklarować przez ile godzin będzie Twoje dziecko uczęszczało do przedszkola,minimum ma być to 8 godzin z czego za 5 godz. płaci miasto a każda pozostała godzina zdeklarowana kosztuje 2,80 !!!! a każda następna rozpoczęta a nie zdeklarowana 4,20!!!!!. Mało tego przedszkole jest czynne do 17.30 a liczone jest za całą godzinę czyli do 18.00 .Na pierwszyn zebraniu pani dyrektor powiedziała że jak np.zdeklarowałaś że będziesz odbierać dziecko o 16.00 a się spóźnisz 5 minut to lepiej żebyś przyszła za pięć piąta bo i tak będziesz miała naliczone za całą godzinę niezdeklarowaną czyli 4.20....,mało tego do końca czerwca trzeba było wpłacić 205 zł na przybory plastyczno-techniczne.....złodziejstwo w biały dzień!!!!
proszę gdzie się udać i jak napisać odwołanie od tych poronionych cen!!!!

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 23:51

u mnie 1,05zł za godzinę zajęć plus 10zł za każdą rozpoczęta godzinę ponad zadeklarowany, i 3,20zł za dzienne wyżywienie. Wieś na mazowszu w okolicach Kozieniec

#14 Guest_nieprawnik77

Guest_nieprawnik77
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2011 - 17:24

Białystok
" Od września 2011 roku, rodzice będą mogli wybrać jeden z dwóch pakietów. W pierwszym pięć godzin pobytu dziecka w przedszkolu będzie bezpłatne, a za każdą kolejną rozpoczętą godzinę, rodzic będzie już musiał zapłacić 2, 77 zł.

Drugi wariant to opłata stała – czyli taka sama jak dotychczas - 194 złote miesięcznie. Tutaj rodzic musi zadeklarować, że jego dziecko będzie w przedszkolu nie dłużej niż dziewięć godzin dziennie. W przeciwnym razie będzie musiał dopłacić 2, 77 zł. za dodatkową godzinę. Do tych opłat należy doliczyć koszt wyżywienia."

#15 Guest_elizka23

Guest_elizka23
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2011 - 17:12

Ja płace za przedszkole Ciuchcia Puch Puch 990zł ,plus 355 za zajęcia dodatkowe,ale jest tez oferta tzw."specjalnie dla rodzeństwa
20% zniżki na zajęcia dodatkowe za drugie dziecko i kolejne.
50% zniżki wpisowego za drugie dziecko i kolejne.
Bezpłatne zajęcia MiniCiuchcia dla młodszego rodzeństwa.

#16 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 18:52

drodzy rodzice dołaczajcie do naszej petycji ! http://www.facebook....245836165451499
moze razem coś zdziałamy

#17 Guest_ann

Guest_ann
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2011 - 20:04

W Wyszkowie w żłobko-przedszkolu opłaty są następujące:

w przypadku zostawiania dziecka od 7.30 do 13 - brak opłat (samorząd dopłaca)

w przypadku pozaostawiania dziecka przed 7.30 lub po 13 - dopłaca się 3,10zł za godzinę
(czyli jeśli dziecko przebywa w przedszkolu od 7.30 do 15 opłata za dzień wynosi 6,10 zł)

Opłata za żywienie 6,5 za dzień (trzy posiłki)

U nas też jest wiele protestów - największe niezadowolenie budzi fakt, że jeśli rodzic się spóźni będzie naliczama opłata za pełną godzinę).

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2011 - 08:44

Od 8 do 15 - 13zł za dzień z wyżywienie. Za wrzesień to wyjdzie 286zł. za całość.

#19 Guest_nowakowska22

Guest_nowakowska22
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2012 - 18:28

Nie wiem, czy widzieliście już, ale opłaty za przedszkola niestety znowu będą rosły...

"Samorządy ponownie podnoszą opłaty za opiekę nad dziećmi w przedszkolach. Miesięcznie trzeba zapłacić nawet o kilkadziesiąt złotych więcej - stwierdza Dziennik Gazeta Prawna.

Wszystko dlatego, że w górę poszła tzw. dodatkowa opieka nad dziećmi, czyli każda ponadnormatywna godzina (darmowych jest tylko pięć dziennie). Jak wyliczyła gazeta, opłaty rosną o 8,2 proc., czyli tyle samo o ile od początku roku wzrosła płaca minimalna."

więcej - http://www.samorzad....-za-przedszkole

#20 Guest_monika14luty

Guest_monika14luty
  • Goście

Napisano 23 październik 2012 - 00:35

Za wrzesień 2012 r tj za 3 posiłki dziennie, opieka od 8 do 15, j. angielski(2 razy w tygodniu), muzykę, rytm i taniec, logopedia ( 2 razy w tygodniu), ćwiczenia korekcyjne, plastyka z elementami kaligrafii, teatr i literaturę zapłaciłam w Przedszkolu Publicznym w Cegłowie 85 zł . Można ...można, Fundusze Unijne sie kłaniają :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych