Skocz do zawartości

kwota alimentów na dziecko szkolne-wpisujcie

1493 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 13:58

Hej:-)
Chcialam spytac po prostu jaka kwote alimentow dostajecie na dziecko w wieku szkolnym. Wpisujcie, prosze. Pozdrawiam.

#2 Guest_-praw-eksżonkoś

Guest_-praw-eksżonkoś
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 15:11

Ja daję na swoje dzieci po 1350 zł od głowy.

#3 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 15:46

witaj, to placisz duzo moim zdaniem! Czekam na dalsze wpisy placących i otrzymujących alimenty. Moj byly zgodzil sie na 550 zl (podwyzke o 100 zl) z wielka łaską i po miesiecznych rozmyslaniach, twierdzi ze to bardzo duzo.

#4 Guest_-praw-betti026

Guest_-praw-betti026
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 16:25

Witam,moj syn (który ma 8 lat) otrzymuje 500zł od tatusia, ktory zarabia ok 3 tyś na rękę. Uwazam ze to zbyt mala kwota bo ja pokrywam wieksze wydatki zwiazane z synem(wyzywienie mieszkanie,dojazdy syna do szkoły,itd) Moj byly maz mieszka z matka i nie ma drugiej rodziny. Sumując na własne utrzymanie ma 2,5tyś (a nawet wiecej) a na dziecko placi 500zł. Czy w tym kraju jest jeszcze jakas sprawiedliwośc?

#5 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 16:28

betti, ja nawet nie wiem ile moj byly zarabia, ale prowadizi firme wiec pewnie sie nie dowiem. Pytam z ciekawosci ile zasadzaja alimentow Sądy na dzieci w takim wieku?

#6 Guest_-praw-betti026

Guest_-praw-betti026
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 16:42

Edith to wszystko zalezy od tego ile zarabia ojciec dziecka i od wydatkow na dziecko, na sprawie o alimenty twoj ex bedzie musial przyniesc zaswiadczenie o zarobkach, a Ty musisz miec imienne faktury(za zakupione np buty czy spodnie czy leki albo zabawki) na syna (sad nie uwaza pragonow jako dowod zakupu), musisz podliczyc ile wydajesz na jedzenie, do tego dochodza rachunki za mieszkanie prad wode energie,ja mieszkam z mama wiec musialam zrobic xero faktur zaplaconych za te media i udowodnic w sadzie ze mam takie wydatki zwiazane z mieszkaniem, do tego musialam wykupic bilet miesieczny imienny na autobus dla syna. /tylko pamietaj ze wydatki na tel komorkowy oraz internet to u mnie sad stwierdzil ze to sa luksusy/ Pozdrawiam

#7 Guest_-praw-iwoniek

Guest_-praw-iwoniek
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:05

CYTAT(Editha @ 28.06.2010, 12:58) Hej:-)
Chcialam spytac po prostu jaka kwote alimentow dostajecie na dziecko w wieku szkolnym. Wpisujcie, prosze. Pozdrawiam.

400 zł - 5 lat
400 zł - 8 lat
przy czym tak jak pisze betti026 sąd rozpatruje indywidualnie biorąc pod uwagę możliwości zobowiązanego i wydatki

#8 Guest_-praw-jaymzarf

Guest_-praw-jaymzarf
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:17

CYTAT(betti026 @ 28.06.2010, 15:25) Witam,moj syn (który ma 8 lat) otrzymuje 500zł od tatusia, ktory zarabia ok 3 tyś na rękę. Uwazam ze to zbyt mala kwota bo ja pokrywam wieksze wydatki zwiazane z synem(wyzywienie mieszkanie,dojazdy syna do szkoły,itd) Moj byly maz mieszka z matka i nie ma drugiej rodziny. Sumując na własne utrzymanie ma 2,5tyś (a nawet wiecej) a na dziecko placi 500zł. Czy w tym kraju jest jeszcze jakas sprawiedliwośc?

Widzisz betti... ja zarabiam nieco ponad 1000zł miesięcznie (w porywach 1200) netto. Mieszkam samodzielnie z moją przyszła żoną która jest na bezrobotnym z zasiłkiem. Płacę na córkę 450 zł miesięcznie + moje prezenty - i nie piszę prezenty w stylu laleczki, zabaweczki czy inne duperelki. Te prezenty to ubrania, bilety do kina, książki (ona uwielbia czytać). Nie wspomnę że jak uda mi się wywalczyć weekend córki u mnie, to wtedy całe oszczędności idą na spędzenie czasu z dzieckiem (wyjazdy w góry, do cyrku, wesołe miasteczko itp...)

GDZIE tutaj jest sprawiedliwość???

Ex mieszka obecnie z nowym facetem, planują założyć rodzinę, mają kasy jak lodu (on ma dobrze prosperującą firmę, o obrocie netto za zeszły rok ponad 9mln zł) a ex domaga się podwyżki alimentów, jednocześnie ograniczając mi możliwości kontaktu z dzieckiem (wyrok rozwodowy nie ograniczył mi władzy rodzicielskiej, a wręcz nakazał jej by pozwoliła mi mieć decydujący wpływ na to co się będzie z dzieckiem działo)....

#9 Guest_-praw-krzysztof1978

Guest_-praw-krzysztof1978
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:20

pamietajcie ze alimenty sa przydzielana na dwoje rodziców.
czyli jak tatus ma 500 zł alimentów to mamusia tez ma dawac na dziecko a nie ze sam ojciec placi i koniec.............betti026 to ze byly maz zarabia 2500-abbo 3000 tysiace to nie powinno Pania interesowac placi Pani na dziecko 500 zl to niech Pani tez da 500 i bedzie 1000 a to na jedno dziecko co miesiac to bardzo duzo pieniedzy i nie wierze ze co miesiac Pani tyle wydaje na 8 latniego chlopca .tak jak tutaj na forum niektórzy ojcowie pisali ze ,, tatus to bankomat,, a moze mamusie by sie do pracy wzieły a nie tylko kasa i kasa.

#10 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 18:13

popieram, i mama i tata powinni dbac o dziecko, utrzymywac je, wychowywac, dbac o nie:-) Niestety wiekszosc ojcow ogranicza sie tylko do alimentow... i stad moje pytanie. Wpisujcie prosze dalej!

#11 Guest_-praw-ewelinap

Guest_-praw-ewelinap
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 20:07

Ja mam zasądzone 500zł (syn chodzi do 2 klasy SP, ale alimenty w takiej kwocie mam zasądzone od maja 2008, czyli zanim syn poszedł do szkoły), mąż nie płaci, więc tyle otrzymuję z FA.

#12 Guest_-praw-iwoniek

Guest_-praw-iwoniek
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 21:05

CYTAT(krzysztof1978 @ 28.06.2010, 16:20) pamietajcie ze alimenty sa przydzielana na dwoje rodziców.
czyli jak tatus ma 500 zł alimentów to mamusia tez ma dawac na dziecko a nie ze sam ojciec placi i koniec.......tak jak tutaj na forum niektórzy ojcowie pisali ze ,, tatus to bankomat,, a moze mamusie by sie do pracy wzieły a nie tylko kasa i kasa.

Panie Krzysztofie niestety chyba po raz pierwszy się z Panem nie zgodzę, nie zawsze sąd tak rozpatruje chociaż powinien...chyba że mój kolega jest jakimś ewenementem.Odbyła się rozprawa o obnizenie alimentów- bezskutecznie.
Jak już pisałam w poprzednich moich postach w których to wspomniałam o znęcaniu się ojczyma nad dziećmi, stan finansowy matki (dwóch czyhających komorników itd.) która najpierw oddaje te jak określiła"pier.. dzieci", później nawet na wakacje "pozwala zabrać dzieci pod warunkiem że dostanie kasę" - zna Pan to doskonale bo sam Pan dojeżdża tyle km, koszt dojazdów przez całą Polskę, kolega prosił nade wszystko że wyda te 800 zł na dzieci kupi wszystko do szkoły i w ogóle przedstawi paragony faktury ale będzie mógł chociaż chwilę pobyć z tymi dziećmi- nie poskutkowało, tak właśnie tak traktuje się w większości ojców jako zwykłe bankomaty- płać i koniec!!. Naprawdę najprościej zrobić sobie dziecko na skrajności biedy i "wyrywać" alimenty i płakać że się nie ma, bo po co szukać pracy, stresować się, martwić się o czy bedzie na chleb jak wiadomo ze pieniażki będą, co jakiś czas o podwyżkę pisemka składać bo mamusi wolno....Tak jak można poczytać tutaj na forum matka jak ma kolejne dziecko z innym facetem to jej stan finansowy sie pogarsza natomiast ojciec jak ma dziecko z inną kobietą to zjeść go z butami, bo go stać, a najlepiej to dziecko jeszcze obciążyć alimentami na drugie dziecko a może i udałoby sie na siebie??
Oczywiście nawiazujac do wyprawy kolegi na Komunię Córki gdzie zobaczył masakryczne warunki wprost nie do życia- Opieka Społeczna uznała dobre warunki.
GDZIE TE SĄDY???
A może wystarczy poćwiczyć wiarygodny płacz ojca na rozprawie???Myślicie że pomoże skoro fakty nie skutkują????
Wprost ręce opadają...

#13 Guest_-praw-marek 77

Guest_-praw-marek 77
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 21:11

CYTAT(krzysztof1978 @ 28.06.2010, 16:20) pamietajcie ze alimenty sa przydzielana na dwoje rodziców.
czyli jak tatus ma 500 zł alimentów to mamusia tez ma dawac na dziecko a nie ze sam ojciec placi i koniec.............betti026 to ze byly maz zarabia 2500-abbo 3000 tysiace to nie powinno Pania interesowac placi Pani na dziecko 500 zl to niech Pani tez da 500 i bedzie 1000 a to na jedno dziecko co miesiac to bardzo duzo pieniedzy i nie wierze ze co miesiac Pani tyle wydaje na 8 latniego chlopca .tak jak tutaj na forum niektórzy ojcowie pisali ze ,, tatus to bankomat,, a moze mamusie by sie do pracy wzieły a nie tylko kasa i kasa.

Swięta prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Może Panie przeczytaja i wreszcie zrozumieją
moje 600 i twoje 600(bo dlaczego bym miał tak nie liczyć)to razem 1200,więc chyba wystarczy,i tak mały jest u mnie przez pół miesiąca,więc czego chcieć więcej

#14 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 21:14

marek 77 a ile lat ma Twoj syn?

#15 Guest_-praw-violeta1

Guest_-praw-violeta1
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 22:52

CYTAT(marek 77 @ 28.06.2010, 20:11) Swięta prawda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Może Panie przeczytaja i wreszcie zrozumieją
moje 600 i twoje 600(bo dlaczego bym miał tak nie liczyć)to razem 1200,więc chyba wystarczy,i tak mały jest u mnie przez pół miesiąca,więc czego chcieć więcej
może i święta prawda w pana przypadku,skoro mały jest u pana przez pół miesiąca.Tu się zgodzę jak najbardziej.Ale na pewno nie w przypadku tych matek które (tak jak ja) muszą same borykac się z wszystkimi obowiązkami związanymi z dziećmi,a tatusia nie mogą przymusić nawet do spędzenia z dziećmi paru godzin w miesiącu(zbyt duży to dla nich wysiłek w ich nowym bezdzietnym życiu).Czy ktos uważa że nie mam w takim przypadku prawa walczyć o alimenty w wysokości 100%kosztów utrzymania dziecka????
a propos tematu:na 8-letnią córkę mam zasądzone 450zł a na 6-letnią-400zł.Alimenty podwyższone do tych kwot w 2008,kiedy to były mąż jeszcze obijał się i nie pracował,a starsza córka nie chodziła jeszcze do szkoły.Obecnie tatuś pracuje,zarabia ponad 3000zł,choć na papierze oficjalnie jakieś 1500,starsza córka właśnie zdała do 2 klasy.W zapale ojca do zajmowania się córkami nic się nie zmieniło,a ja właśnie myślę o wystąpieniu o podwyżkę alimentów i walczenie o te 100%kosztów utrzymania dzieci.Może i szanse są mizerne znając nasze sądy,ale walczyc o swoje(i dzieci) trzeba.
ps.dodam jeszcze tylko że pracuję

#16 Guest_-praw-systematic

Guest_-praw-systematic
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 22:58

syn 11lat alimenty 800zł dochód 3800. Pozdrawiam

#17 Guest_-praw-dede1

Guest_-praw-dede1
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 23:26

Witam ..............a Ja mam zasadzone na 17 Iat 400 zI i 19 Iat 400 zI uczace sie. Mam wezwanie do sadu poniewaz byIy maz chce je obnizyc ....Uzasadniajac to dochodem 3.800 brutt pIus 860 zI konkubiny i masa kredytow i kart kredytowych do spIaty

#18 Guest_-praw-editha

Guest_-praw-editha
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 23:42

dede- tupet ma, naprwdę:-(

#19 Guest_-praw-dede1

Guest_-praw-dede1
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 23:56

Niestety .......od 2007 roku pIaci .......zaczoI Iepiej zarabiac i rata za rata kredyt za kredytem i teraz chce zabrac dziecia po 100zI......no i urodziiO mu sie dziecko na ktore wydaje 300 zI i chce rowno je traktowac heheheheh

#20 Guest_-praw-marek 77

Guest_-praw-marek 77
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 00:00

CYTAT(Editha @ 28.06.2010, 20:14) marek 77 a ile lat ma Twoj syn?
7 lat,kończy prywatne przedszkole,od września do szkoły
myślę że brak opłaty za przedszkole zrekompensuje koszty 1 klasy,ale jeśli bedzie trzeba to pomogę w granicach zdrowego rozsądku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych