Skocz do zawartości

konsekwencje wyjazdu dziecka za granicę bez zgody ojca

139 odpowiedzi w tym temacie

#41 zbik

zbik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 23:47

Witam. Jestem ojcem otrzymałem pełną opieke na dziecmi z urzędu  a matce ograniczając do istotnych spraw......matka nie wyraziła zgody na wyjazd dzieci za granice . Córka miała już skończone 13 lat więc wyrobiłem jej dowód bez zgody matki bo takie już mam prawo syn jest obecnie bez dokumentów ponieważ nie skończył  jeszcze 13 lat i od 2013 mieszkamy w Norwegii sprawa o paszport w polsce się ciągnie długo .Dzieci tu chodzą do szkoły i są zadowolone nie myślą o powrocie do polski a jak napisał ktoś wyżej o konwencji haskiej  " pobyt dziecka przy matce to jedno a wyjazd za granice to inna sprawa" Tylko że miejsce zamieszkania lub zameldowania dziecka  jest tam gdzie przebywa jego prawnie przyznany rodzic a że on mieszka za granicą więc dziecka miejsce jest przy nim i niema tu mowy o uprowadzeniu.

bzdury!!!! poczytajcie sobie o konwencji haskiej

pobyt dziecka przy matce to jedno a wyjazd za gr to inna sprawa

#42 Guest_Adonis

Guest_Adonis
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 18:30

Witam
Mam pewien problem.
Mam pełnię praw rodzicielskich, matka dziecka ma je ograniczone (współdecyduje tylko o nauce i zdrowiu). Ograniczone ma głównie ze względu na wywiezienie dziecka bez mojej zgody więc założyłem sprawę w trybie konwencji haskiej, gdzie została zmuszona do powrotu z dzieckiem a potem w sprawach o ustalenie miejsca zamieszkania ograniczono jej władzę.
Ma ustalone kontakty i teraz wyskoczyła mi, że chce wziąć dziecko za granicę w trakcie wakacji. Chcę jej odmówić ze względu że wtedy też miała podobny wyjazd tyle że świąteczny i dziecko zatrzymała więc się boję o powtórkę. Pytanie brzmi jakie ona ma prawa do wyjazdu za granicę z dzieckiem gdy ma ogranicone prawa. Czy jak odmówię to może coś zrobić? I co byście Wy w takiej sytuacji zrobili.

#43 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 18:44

Jeśli ma ustalone kontakty, to ma prawo widywać się z dzieckiem. Nie napisałeś na jakich warunkach odbywają się wizyty. Możesz odmówić wydania dziecka na dłuższy wyjazd, wtedy pewnie matka dziecka odwoła się w tej sprawie do sądu, a Ty możesz powołać się na fakt, że już kiedyś uprowadziła dziecko. Sąd rozstrzygnie co zrobić.

#44 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2015 - 15:52

Witam mam córkę 8lat rozeszłam się z konkurentem on ma ograniczone prawa do małej czy bez jego zgody mogę wywieść córkę za granice?

#45 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2015 - 18:58

Witam mam córkę 8lat rozeszłam się z konkurentem on ma ograniczone prawa do małej czy bez jego zgody mogę wywieść córkę za granice?

Nie, ojciec dziecka powinien wyrazić zgodę na jej wyjazd.Jeśli jednak nie zgodzi się, w uzasadnionych wypadkach sąd wydaje taką zgodę.

#46 Kasia1985

Kasia1985

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:14

Witam. Mam podobny problem tyle ze mieszkam z ojcem dziecka i jego ojcem w ich mieszkaniu. Wyjazd dla mnie jest jedyna szansa na normalne życie. Coreczka ma 19miesiecy a ja nie pracuje. Mam propozycje dobrej pracy i mieszkania w Wiedniu jednak ojciec dziecka kategorycznie nie zgadza się na zadna wyprowadzke dziecka nawet w Polsce. Grozi mi ze jak założenia sprawę w sadzie to Nagada takich rzeczy ze dziecko do domu dziecka trafi. Nie zajmuje się mała, nie pomaga mi(bo przecież on pracuje 8godzin), jedynie na alkochol i awantury ma sile. Oczywiście mała tego słucha. Wiem juz ze muszę założyć sprawę w sądzie rodzinnym o zgodę na wyjazd ale czy w mojej sytuacji mam szanse ja uzyskać? Nasz związek już dawno nie istnieje, ja nie mam gdzie mieszkać a na prace za więcej niż 1200zl tu gdzie mieszkam nie mam co liczyć co oczywiście nie wystarczy nawet na wynajem mieszkania. Alimenty przy jego zarobkach to max 500zl wiec nadal nie będziemy miały za co żyć. W opiece społecznej dowiedzialam się ze nie mogą mi pomoc bo ojciec dziecka żyje i go znam. Dlatego jeszcze tak się mecze ale teraz pojawiła się szansa i chciała bym ja wykozystac. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić? Nie chce zabierać dziecka bez jego zgody bo nie chce problemów a wie gdzie będę.

#47 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 12:27

Witam. Mam podobny problem tyle ze mieszkam z ojcem dziecka i jego ojcem w ich mieszkaniu. Wyjazd dla mnie jest jedyna szansa na normalne życie. Coreczka ma 19miesiecy a ja nie pracuje. Mam propozycje dobrej pracy i mieszkania w Wiedniu jednak ojciec dziecka kategorycznie nie zgadza się na zadna wyprowadzke dziecka nawet w Polsce. Grozi mi ze jak założenia sprawę w sadzie to Nagada takich rzeczy ze dziecko do domu dziecka trafi. Nie zajmuje się mała, nie pomaga mi(bo przecież on pracuje 8godzin), jedynie na alkochol i awantury ma sile. Oczywiście mała tego słucha. Wiem juz ze muszę założyć sprawę w sądzie rodzinnym o zgodę na wyjazd ale czy w mojej sytuacji mam szanse ja uzyskać? Nasz związek już dawno nie istnieje, ja nie mam gdzie mieszkać a na prace za więcej niż 1200zl tu gdzie mieszkam nie mam co liczyć co oczywiście nie wystarczy nawet na wynajem mieszkania. Alimenty przy jego zarobkach to max 500zl wiec nadal nie będziemy miały za co żyć. W opiece społecznej dowiedzialam się ze nie mogą mi pomoc bo ojciec dziecka żyje i go znam. Dlatego jeszcze tak się mecze ale teraz pojawiła się szansa i chciała bym ja wykozystac. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić? Nie chce zabierać dziecka bez jego zgody bo nie chce problemów a wie gdzie będę.

To pozostaje jedynie sąd, jeśli nie dogadacie się z ojcem dziecka. Nie pytaj o szanse, bo nikt nie przewidzi, jak potoczy się sprawa sądowa, jakich argumentów użyje przeciw Tobie ojciec dziecka. Wiele też zależy od tego, jak przedstawisz sądowi wizję swojej przyszłości w Wiedniu, jak to wszystko opiszesz, żeby przekonać sąd, że masz prawo do swojego prywatnego życia, które może być o wiele lepsze tam, niż w Polsce. Działaj.

#48 Guest_kasia 25

Guest_kasia 25
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 14:06

mam problem ojciec mojego dziecka nie pozwala mi wyjechać do nowego partnera jesteśmy w trakcie rozwodu i chcem go pozbawic praw do syna ponieważ bierze narkotyki i mam na to dowód w postaci filmu nie placi mi alimentów nie widuje się z synem co mogę zrobić by sad traktowal mnie powaznie

#49 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 19:10

mam problem ojciec mojego dziecka nie pozwala mi wyjechać do nowego partnera jesteśmy w trakcie rozwodu i chcem go pozbawic praw do syna ponieważ bierze narkotyki i mam na to dowód w postaci filmu nie placi mi alimentów nie widuje się z synem co mogę zrobić by sad traktowal mnie powaznie

A nie traktują Ciebie poważnie w sądzie? Podaj jakieś przykłady.

#50 Guest_kasia 25

Guest_kasia 25
  • Goście

Napisano 10 maj 2015 - 17:24

mam film na którym widać jak ojciec dziecka bierze narkotyki a sad nawet nie chciał do odtworzyć na sprawie nie placi mi alimentów a sad nic z tym nie robi

#51 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2015 - 12:44

mam film na którym widać jak ojciec dziecka bierze narkotyki a sad nawet nie chciał do odtworzyć na sprawie nie placi mi alimentów a sad nic z tym nie robi

Jeśli film zrobiłaś nielegalnie, czyli bez zgody osoby na nim widocznej, sąd nie dopuści takiego dowodu do sprawy. Sąd nic nie zrobi z niepłacącym alimentów, musisz sprawę oddać do komornika, w celu ściągania zaległych i bieżących pieniędzy.

#52 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 13:00

wyjazd z dzieckiem za granice

#53 Guest_Gośka

Guest_Gośka
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 13:37

chcemy wyjechac do niemiec na stale a mam prawie 5letnia corke z poprzedniego zwiazku (konkubinat) i skladalam juz o odebranie praw rodzicielskich bo od 2lat nawe ponad nie kontaktuje sie z dzieckiem i oczywiscie sie nie udalo (taka nasza polska i te prawo) dali mu szanse corka go praktycznie nie zna za ojca uwaza tylko mojego meza a ze biologiczny teraz nagle chce sie widywac (bo nie ma wyjscia bo sedzina powiedziala ze jak nadal nie bd utrzymywac kontaktu to przy nastepnej sprawie bez problemu mu odbiore prawa) a ze o nia wogole nie pyta to logiczne ze ma to gdzies tylko co 2,3tyg "zaliczy" spotkanie co trwa tylko h i to na tyle zaangazowania z jego strony.. co wazne mu jedno kim bd dla dziecka wiec jest dla niej wujkiem i stwierdzil ze nie wie czy kiedykolwiek powie jej kim jest.. tak wiec znajac go to zgody na wyjazd nam nie da bo wiadomo ze to po zlosci a wiecie moze czy sad wyrazi zgode na wyjazd corki na stale za granice ? bo wiadomo maz wyjedzie wczesnie zeby pozalatwiac wszystko i jesli chodzi o dobro dziecka(bo tym kieruje sie sad) to gorzej zniesie rozlake z moim mezem niz z ojcem ktory jest dla niej wujkiem( z tego dodam ze doszlo narazie tylko do 2spotkan gdzie sprawa o odebranie praw skonczyla sie w lutym) i nie wiem czy sad bierze tez pod uwage to ze mam z mezem wspolne dziecko i moim zdaniem nie moze rozbijac rodziny nie zgadzajac sie na wyjazd bo wiadomo jedziemy tam zeby miec lepsze zycie a tu nikt nie zagwarantuje nam takich zarobkow h
jak za granica.. dodam ze maz wyjezdza za pare dni a ja musze zlozyc pismo do sadu i boje sie ze moze sie nie zgodzic bo patrze tez na to zeby wyjazd nie zaburzyl widzen z dzieckiem bo jakby nie bylo to wyjazd za granice na stale jest "utrudnianiem kontaktow z dzieckiem" wiec nie mam pojecia jaka bd decyzja sadu i czym tak naprawde bd sie kierowac

#54 Guest_Mario

Guest_Mario
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2015 - 22:42

Czy żona może wywiesć dzieci do Islandii bez rozwodu bez zgody ojca. Po prostu boje się ze któregos dnia przyjadę z pracy( a podam do wiadomości ze pracuje jako kierowca międzynarodowy) zony mogę nie zastać w domu.Jak mogę się zabezpieczyć przed taką sytuacją.Paszporty dzieci mają ważne.

#55 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2015 - 11:56

Czy żona może wywiesć dzieci do Islandii bez rozwodu bez zgody ojca. Po prostu boje się ze któregos dnia przyjadę z pracy( a podam do wiadomości ze pracuje jako kierowca międzynarodowy) zony mogę nie zastać w domu.Jak mogę się zabezpieczyć przed taką sytuacją.Paszporty dzieci mają ważne.

Niestety, nie zabezpieczysz się przed porwaniem dzieci. Bo jeśli żona wywiezie dzieci bez Twojej zgody, będzie to porwanie.

#56 Lipowa Dolina

Lipowa Dolina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 21:27

niestety często ojcowie są zaniedbywani przez prawo polskie ;/ 

#57 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 06:04

Witam mój były mąż nie zgadza się na wakacyjny wyjazd naszego synka za granicę. Pragnie po prostu uprzykrzyć mi życie dobrze wie że chcę jedynie zabrać dziecko na wakacje na 10 dni do Chorwacji. W związku ze zmianami w prawie dotyczącymi wydawania dowodów osobistych udało mi się wyrobić dokument dla dziecka (wystarczy obecność i podpis jednego z rodziców). W związku z tym mam pytanie jakie mogą być konsekwencje wyjazdu z dzieckiem bez zgody ojca. Dodam że ojciec nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem, pożucił syna na rzecz kochanki i mimo przysługujących mu praw nie ma ochoty na wychowywanie dziecka.

#58 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 13:13

Witam mój były mąż nie zgadza się na wakacyjny wyjazd naszego synka za granicę. Pragnie po prostu uprzykrzyć mi życie dobrze wie że chcę jedynie zabrać dziecko na wakacje na 10 dni do Chorwacji. W związku ze zmianami w prawie dotyczącymi wydawania dowodów osobistych udało mi się wyrobić dokument dla dziecka (wystarczy obecność i podpis jednego z rodziców). W związku z tym mam pytanie jakie mogą być konsekwencje wyjazdu z dzieckiem bez zgody ojca. Dodam że ojciec nie utrzymuje kontaktów z dzieckiem, pożucił syna na rzecz kochanki i mimo przysługujących mu praw nie ma ochoty na wychowywanie dziecka.

Jeśli syn jedzie tylko na 10 dni, to nie powinno być żadnych konsekwencji ze strony ojca, to byłoby wręcz śmieszne. Jeśli ojciec nie interesuje się dzieckiem i nie kontaktuje, na Pani miejscu pomyślałabym o ograniczeniu mu praw rodzicielskich.

#59 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2015 - 21:23

Witam mam pytanko jestem za granica i moja byla partnerka niepozwala mi sie kataktowac z synem i grozi mi wyjazdem za granice i brakiem kataktu z dzieckiem niemam ograniczonych praw ani alimentow przez sad czy moze wyjechac jak nie to co jej zato grozi i co w takiej sytuacij zrobic

#60 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2015 - 12:24

Witam mam pytanko jestem za granica i moja byla partnerka niepozwala mi sie kataktowac z synem i grozi mi wyjazdem za granice i brakiem kataktu z dzieckiem niemam ograniczonych praw ani alimentow przez sad czy moze wyjechac jak nie to co jej zato grozi i co w takiej sytuacij zrobic

Wystąpić do sądu w Polsce o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Będziesz miał papierek, a żona i tak postąpi jak zechce, bo jeśli nie dopuści do kontaktów z dzieckiem, to sąd na Twój wniosek może ją jedynie ukarać grzywną.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych