Skocz do zawartości

wybory samorządowe 2014

wróć do serwisu Sektor Publiczny 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 05 maj 2014 - 09:15

Witam w listopadze 2014 r. będę kandydował w wyborach samorządowych. W związku z tym mam pytanie. Czy mój obecny pracodawca ma obowiązek udzielenia mi urlopu bezpłatnego, jeżeli zostanę wybrany? Dziękuję za pomoc.

#2 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 13 maj 2014 - 09:55

Myślę, że pracodawca nie ma takiego obowiązku. Jak zamierzasz zmusić go do tego, aby udzielił Ci bezpłatnego urlopu?

#3 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3632 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 13 maj 2014 - 10:44

Jeżeli osoba wybrana na stanowisko, z którym związane jest wykonywanie pracy w charakterze pracownika, była w tym czasie zatrudniona u innego pracodawcy, to powinna zwrócić się do niego o udzielenie urlopu bezpłatnego na podstawie art. 174 KP, lub podjąć działania mające na celu rozwiązanie tej umowy o pracę. Zgodnie z tym przepisem na pisemny wniosek pracownika pracodawca może udzielić mu urlopu bezpłatnego, przy czym okresu tego nie wlicza się do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Udzielenie pracownikowi urlopu bezpłatnego na czas trwania kadencji powoduje, że w przypadku jej skrócenia pracownikowi przysługuje roszczenie o dopuszczenie do pracy, a w razie odmowy zatrudnienia roszczenie o wynagrodzenie za cały czas nie wykonywania pracy .Zgodnie z art. 74 KP, pracownik pozostający w związku z wyborem na urlopie bezpłatnym ma prawo powrotu do pracy u pracodawcy, który zatrudniał go w chwili wyboru, na stanowisko równorzędne pod względem wynagrodzenia z poprzednio zajmowanym, jeżeli zgłosi swój powrót w ciągu 7 dni od rozwiązania stosunku pracy z wyboru

#4 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 16 maj 2014 - 09:29

Pracodawca może udzielić urlopu, ale nie musi, tak?

#5 fantom21

fantom21

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 09:52

Tommy Hilfiger koszulki to ubrania najwyższej jakości, które obecnie zyskują coraz większą popularność. Wybierają je osoby w różnym wieku chcące wyglądać modnie. http://elegan.pl/pl/...f_producer_24/1

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych