Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy nie trzeba uzyskać pozwolenia na budowę


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 672414 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:28



Komentarz do artykułu: Kiedy nie trzeba uzyskać pozwolenia na budowę

#2 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 22:28

Witam, prosiłbym o możliwość aktualizacji tego artykułu w odniesieniu do zmian na rok 2013, czy nadal to co jest napisane jest aktualne i można się tym zasugerować?

#3 Guest_pawlass

Guest_pawlass
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 23:50

Ja tez natrafiłem na ten artykuł, jest mi bardzo pomocny i z tego co już poszukałem to ustawa z 1994 nadal obowiązuje i nic nie wskazuje, aby cos na ten temat się zmieniło. Jednak jakby ktoś potrafił to potwierdzić na 100% byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

#4 Guest_Inwestor

Guest_Inwestor
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2021 - 16:43

Tekst nie jest już aktualny. W Starostwie Powiatowym w Otwocku od 2020 roku nie ma możliwości uzyskania braku sprzeciwu przy budowie indywidualnych przydomowych oczyszczalni ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę. Inwestorzy z automatu dostają decyzje o sprzeciwie i informację, że budując małą oczyszczalnię przydomową muszą wystąpić o zezwolenie na budowę. Urzędnicy tłumaczą, że takie stanowisko podyktowane jest troską o właścicieli gruntów sąsiednich (działek budowlanych). Żądane wystąpienie o zgodę na budowę (a nie tylko zgłoszenie budowlane) ma wg. urzędników zapewnić prawo udziału stron (sąsiadów), a budowa na zgłoszenie takiego udziału nie zapewnia. Ponoć WSA w Warszawie podtrzymuje takie decyzje ze sprzeciwem do zgłoszeń.

 

Czy w innych powiatach i województwach również nie jest respektowana ustawa i żądane jest zezwolenie na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków?

 

W powiecie otwockim na zgłoszenie można budować tylko tzw. przydomówkę jeśli odprowadzenie ścieków oczyszczonych jest do zbiornika szczelnego, które później wywozi się jak zwykłe szambo.

 

Proszę o komentarz w sprawie i informacje od czytelników jak jest u nich.

 

Inwestor. 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych