Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy studia wliczają się do stażu pracy?

97 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2015 - 12:31

Za studia magisterskie liczy się w Polsce 5 lat, plus to co masz wypracowane. Studia nie mogą pokrywać się z pracą. Jeśli tak jest, to liczysz sobie do stażu te lata, które są dla Ciebie korzystniejsze. Co do obliczeń w Anglii nie wypowiadam się, bo nie znam tamtejszego prawa.

#22 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8823 postów

Napisano 12 lipiec 2015 - 13:19

studia 8 lat 

#23 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 26 lipiec 2015 - 14:34

A takie studia http://www.wseiz.pl/...rona-srodowiskajak się wliczają do stażu pracy? Może mi ktoś pomóc, bo nie ogarniam tematu? I jeszcze jedno - jak to jest jak ktoś jednocześnie pracuje i studiuje? Jaki czas się wtedy wlicza?

#24 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 17:08

Może ktoś pomoże mi odpowiedzieć na moje pytanie... Otóż w ogłoszeniu na które chcę aplikować, w wymaganiach niezbędnych, wymagany jest minimalny staż pracy - 4 lata, (do tej pory nie pracowałem na żadną umowę o pracę), czy do tego stażu zaliczy mi się okres studiów (tzn. 8 lat), przez co będę mógł spełniać wymagania i aplikować???

#25 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 19:50

Może ktoś pomoże mi odpowiedzieć na moje pytanie... Otóż w ogłoszeniu na które chcę aplikować, w wymaganiach niezbędnych, wymagany jest minimalny staż pracy - 4 lata, (do tej pory nie pracowałem na żadną umowę o pracę), czy do tego stażu zaliczy mi się okres studiów (tzn. 8 lat), przez co będę mógł spełniać wymagania i aplikować???

Nie. Chodzi o 4 lata konkretnie przepracowane w zakładzie. 8 lat będzie liczyło Ci się do urlopu, kiedy już zaczniesz pracować.

#26 Guest_Kam

Guest_Kam
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 22:24

Nie. Chodzi o 4 lata konkretnie przepracowane w zakładzie. 8 lat będzie liczyło Ci się do urlopu, kiedy już zaczniesz pracować.

Dziękuję za odpowiedź wink.png

#27 Guest_katarzyna

Guest_katarzyna
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2015 - 19:43

Witam Panstwa do tej pory przepracowalam 3,5 roku ,ukonczylam studia licencjackie .Dlatego chce sie zapytac ile bede miala dni urlopu jak zaczne prqce na umowe o prace

#28 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 10:49

Witam Panstwa do tej pory przepracowalam 3,5 roku ,ukonczylam studia licencjackie .Dlatego chce sie zapytac ile bede miala dni urlopu jak zaczne prqce na umowe o prace

3,5 roku na postawie jakiej umowy?

Zatrudnienie było w trakcie studiów czy nie?

#29 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 01:12

Witam. Mam pytanie odnośnie pierwszego roku pracy i minimalnego wynagrodzenia. W ustawie jest zapis, że w pierwszym roku pracy pracodawca ma prawo płacić 80% minimalnego wynagrodzenia. Ukończyłam studia zatem mam 8-letni staż pracy. Jednak nie wiem jak to się ma do wynagrodzenia. Czy w takim przypadku będę otzrymywać 80% minimalnego wynagrodzenia?

#30 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8823 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 07:52

art 6 Ustawy:

3. Do okresu, o którym mowa w ust. 2, wlicza się wszystkie okresy, za które była opłacana składka na ubezpieczenie społeczne lub zaopatrzenie emerytalne, z wyłączeniem okresów zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.

studia wliczamy do stażu, od ktorego zalezy wymiar urlopu, a nie wynagrodzenie;

do  roku pracy z wynagrodzeniem 80% wlicza się np: staż UP,ponieważ była opłacana składka na ubezpieczenie społeczne

#31 Guest_xi1903

Guest_xi1903
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 00:48

Studiuje od wrzesnia 2011 roku(LICENCJAT 09.2011-07.2014).Kontynuuje naukę na studiach magisterskich i zdobędę dyplom MAGISTRA w lipcu 2016. Pracuje na umowę o pracę (czas nieokreslony) od 03.2013. Ile zatem liczone mam stażu pracy? Kończąc licencjat przysługuje mi 8 lat(??).Od końca studiów licencjackich minie w lipcu 2016 2 lata. Czy przysługuje mi zatem 8+2=10 lat stażu pracy od końca lipca 2016 i 26 dni urlopu?

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 11:05

Studiuje od wrzesnia 2011 roku(LICENCJAT 09.2011-07.2014).Kontynuuje naukę na studiach magisterskich i zdobędę dyplom MAGISTRA w lipcu 2016. Pracuje na umowę o pracę (czas nieokreslony) od 03.2013. Ile zatem liczone mam stażu pracy? Kończąc licencjat przysługuje mi 8 lat(??).Od końca studiów licencjackich minie w lipcu 2016 2 lata. Czy przysługuje mi zatem 8+2=10 lat stażu pracy od końca lipca 2016 i 26 dni urlopu?

Jeśli studia pokrywają się z pracą, bierzesz sobie to co korzystniejsze, staż pracy lub studia. W Twoim wypadku doliczasz 8 lat za licencjat + lata pracy, ale tylko te, które nie pokrywają się ze studiami, czyli według mnie dobrze liczysz, chociaż przedstawiłeś to nadzwyczaj niezrozumiale.

#33 Guest_xi1903

Guest_xi1903
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2016 - 15:07

Jeśli studia pokrywają się z pracą, bierzesz sobie to co korzystniejsze, staż pracy lub studia. W Twoim wypadku doliczasz 8 lat za licencjat + lata pracy, ale tylko te, które nie pokrywają się ze studiami, czyli według mnie dobrze liczysz, chociaż przedstawiłeś to nadzwyczaj niezrozumiale.

Dziękuję za odpowiedźsmile.png

Czyli za studia licencjackie JUŻ TERAZ przysługuje mi 8 lat stażu pracy? (myslalam ze jako wykształcenie wyższe liczy się co najmniej tytuł magistra). Od momentu ukonczenia studiow licencjackich teraz w lipcu minie 2 lata kiedy pracuje w tej firmie ( a ogólnie pracuje tutaj 3 lata, ale nie liczę  pierwszego roku pracy, gdyzż studiowalam wtedy na licencjacie). Czyli w lipcu mogę ubiegac się w firmie w ktorej pracuje o dodatkowe 6 dni urlopu, skoro teraz przyznano mi odpowiednio 20?

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 10:58

Dziękuję za odpowiedźsmile.png

Czyli za studia licencjackie JUŻ TERAZ przysługuje mi 8 lat stażu pracy? (myslalam ze jako wykształcenie wyższe liczy się co najmniej tytuł magistra). Od momentu ukonczenia studiow licencjackich teraz w lipcu minie 2 lata kiedy pracuje w tej firmie ( a ogólnie pracuje tutaj 3 lata, ale nie liczę  pierwszego roku pracy, gdyzż studiowalam wtedy na licencjacie). Czyli w lipcu mogę ubiegac się w firmie w ktorej pracuje o dodatkowe 6 dni urlopu, skoro teraz przyznano mi odpowiednio 20?

Tak.

#35 Guest_mart

Guest_mart
  • Goście

Napisano 01 marzec 2016 - 20:30

Witam, studia licencjackie ukończyłam w czerwcu 2012.  Od października 2012 zaczęłam studia magisterskie, które to ukończyłam 10.2014. Podczas studiów magisterskich- Od 1.07.2013 do 30.9.2013 pracowałam na 1/3 etatu, a następnie na 1/2 etatu w tej samej firmie od 1.10.2013 do 10.06.2014.  od 10.6.2014 do 1.9.2014 przebywałam na urlopie bezpłatnym.  Od 9.3.2015 do chwili obecnej pracuję na cały etat. Czy ktoś orientuje się czy w tym roku powinno mi przysługiwać już 26 dni urlopu? Z góry dziękuję za odpowiedźsmile.png

#36 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2016 - 12:54

Witam, studia licencjackie ukończyłam w czerwcu 2012.  Od października 2012 zaczęłam studia magisterskie, które to ukończyłam 10.2014. Podczas studiów magisterskich- Od 1.07.2013 do 30.9.2013 pracowałam na 1/3 etatu, a następnie na 1/2 etatu w tej samej firmie od 1.10.2013 do 10.06.2014.  od 10.6.2014 do 1.9.2014 przebywałam na urlopie bezpłatnym.  Od 9.3.2015 do chwili obecnej pracuję na cały etat. Czy ktoś orientuje się czy w tym roku powinno mi przysługiwać już 26 dni urlopu? Z góry dziękuję za odpowiedźsmile.png

Za ukończenie licencjatu liczysz sobie 8 lat i dodajesz do tego lata pracy, nieważne czy cały, czy niepełny etat. W roku, kiedy masz dokładnie 10 lat, przysługuje urlop 26 dni. Okres przebywania na urlopie bezpłatnym nie wlicza się do urlopu.

#37 Guest_mart

Guest_mart
  • Goście

Napisano 02 marzec 2016 - 16:37

Za ukończenie licencjatu liczysz sobie 8 lat i dodajesz do tego lata pracy, nieważne czy cały, czy niepełny etat. W roku, kiedy masz dokładnie 10 lat, przysługuje urlop 26 dni. Okres przebywania na urlopie bezpłatnym nie wlicza się do urlopu.

Okej,czyli wychodzi na to, że od maja 2016 powinnam mieć 26 dni. Niestety nie zgadza się z tym mój dział HR- dowiedziałam się tam dziś że praca na umowę o pracę podczas studiów się nie liczy, nawet jeśli odbywała się na ostatnim roku studiów magisterskich.  Jak mogę im udowodnić że jest inaczej? 

#38 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 marzec 2016 - 13:07

Okej,czyli wychodzi na to, że od maja 2016 powinnam mieć 26 dni. Niestety nie zgadza się z tym mój dział HR- dowiedziałam się tam dziś że praca na umowę o pracę podczas studiów się nie liczy, nawet jeśli odbywała się na ostatnim roku studiów magisterskich.  Jak mogę im udowodnić że jest inaczej? 

I mają rację. Albo liczysz pracę, albo studia, wybierasz sobie co korzystniejsze.Napisałaś w pierwszym poście tak chaotycznie, że dopiero teraz zorientowałam się, że pracowałaś w trakcie studiów.

#39 Guest_Luq

Guest_Luq
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 10:13

Chciałbym podkreślić, że 8 lat jest za licentcjat. Prawo jasno mówi, że praca podczas studiów nie sumuje się z latami przydzielanymi za wykształcenie wyższe, więc jeśli podczas studiów I stopnia pracuje się na umowę o prace i załóżmy, że ktoś studuje zaocznie i pracuje przez cały okres studiów, czyli praca na umowę o pracę przez 3 lata i obrona licencjatu, która daje 8 lat. Sumy nie ma, wybieramy lepsza opcje, czyli 8 lat stażu. Dalej kontynuując naukę na II stopniu, wystarczy nie informować HR o kontynuacji nauki na stopniu II magisterskim, wystarczy pokazać papierek, że zrobiliśmy licencjat i pozniej 2 lata pracowaliśmy. Oczywiście jeśli zależy nam na 10 latach stażu, bo jeśli wymagany jest magister, no trzeba niestety potwierdzić i przemeczyć się jeszcze 2 lata. Wiem z własnego doświadczenia, bo mój pracodawca nie wymagał ode mnie magistra. Pracowałem u niego przez cały okres studiów I i II stopnia, gdzie za 3 letni licencjat należało mi się 8 lat a pozniejsze 2 lata przepracowane, co po magisterce dawało mi 10 lat stazu ;). Pozniej jak zależy wam na prestiżu to za pare lat możecie poinformować, że macie magistra :)

#40 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2016 - 21:54

Moj pracodawca nie zaliczył mi studiów zaocznych do stażu,twierdzi ze zaliczenie zaocznych to zależy od pracodawcy,czy to zgodne z prawem?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych