Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wpływ na zasiłek dla bezrobotnych ma rozwiązanie umowy o pracę?

118 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671115 postów

Napisano 04 styczeń 2013 - 00:09

Komentarz do artykułu: Jaki wpływ na zasiłek dla bezrobotnych ma rozwiązanie umowy o pracę?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 00:09

moja córka była na wychowawczym czy należy jej się zasiłek dla bezrobotnych

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 08:53

moja córka była na wychowawczym czy należy jej się zasiłek dla bezrobotnych

jeżeli na urlopie wychowawczym była przez co najmniej 365 dni w ostatnich 18 miesiącach przed zarejestrowniem w UP to tak należy się.

#4 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 17:28

POLSKA TO EUROPEJSKA k***A - masz rąbać jak niewolnik, a jak chcesz swoją dolę to spierdalaj, płać gigantyczne podatki, składki. Witamy w socjalnym komunizmie. PORAŻKA KRAJ.

#5 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2013 - 17:17

pracowalam 6 miesiecy na umowe zlecenie czy przysluguje mi zasilek na bezrobociu?

#6 Guest_eddd88

Guest_eddd88
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 16:50

W okresie ostatnich 18 miesięcy musi Pani mieć przepracowane 365 dni(umowa o dzieło nie liczy się).

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 maj 2013 - 23:38

Mam umowę na czas nie określony czy po rozwiązaniu przezemnie umowy moge się zarejestrowac jako bezrobotna w urzędzie pracy.

#8 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 11 maj 2013 - 12:01

Proszę dokładnie przeczytać powyższy artykuł, tam jest odpowiedź na Pani pytanie.Jeśli coś niejasne, proszę pytać.

#9 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 13:32

prosze mi powiedziec jesli dostanę wypowiedzeie od pracodawcy to co dokladnie musi byc tam ujęte abym miala prawo do zasiłku? rozumiem, że nie moze byc za porozumieniem stron?

#10 Guest_robol

Guest_robol
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 03:14

Mam umowę na czas określony 18 mcy. Czy otrzymam zasiłek, jeśli umowa się zakończy i pracodawca jej nie przedłuży?

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 14:22

Tak, otrzyma Pan zasiłek.

#12 Guest_Madzik

Guest_Madzik
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2013 - 17:28

MAm umowe na czas nieokreślony. Zamierzam rozwiązać umowe z firma. Czy w takim razie w ogole nie przysługuje mi zasiłek, czy będzie przysługiwał po 6 miesiącach?

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 październik 2013 - 15:58

Co oznacza art30 par1 pkt2 kp w zzw z art 10 ust z dnia 13.03.2003 du u nr 90 poz 844z poz zmianami

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 październik 2013 - 21:00

Jest to ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

#15 Guest_Bezrobotna:(

Guest_Bezrobotna:(
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 17:37

Mam taką sytuację:
Zostałąm zwolniona z pracy po 9 latach (redukcja etatów), więc teoretycznie mam prwao do zasiłku. Mam jednak dodatowo umowę zlecenie (dochód miesięczny nie przekracza 200zł), ale niestety nie mogę się zarejestrowac jako bezrobotna. Czy jeśli zrezygnuję z umowy zlecenie i zarejestruję się jako bezrobotna to będę miała pełne prawo do zasiłku?

#16 Guest_drzewo

Guest_drzewo
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 11:56

dostałam wypowiedzenie z pracy z winy pracownika czy po takim zwolnieniu dostane prace

#17 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 14:50

Witam, po stażu mój pracodawca "zatrudnił" mnie na pól roku na umowę o pracę. była to jednak umowa fikcyjna, tzn od pierwszego dnia przebywalam na urlopie bezpłatnym o który sama złożylam wniosek. nie chcę jednak ciągnąc tego dalej i chciałabym "rozwiązać" tę dziwną umowę na własną prośbę po trzech miesiącach. czy w takim wypadmu urząd pracy może odmówić zarejestrowania mnie jako osoby bezrobotnej? czy pracodawca musi wystawiac świadectwo pracy za okres w którym tak naprawde nie pracowałam ani dnia?

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 21:35

Urząd pracy zarejestruje Panią jako bezrobotną, pozostaje tylko kwestia wypłaty zasiłku. Wszystko zależy od stażu pracy.

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych, przysługuje każdemu bezrobotnemu, między innymi wtedy jeśli w okresie 18 miesięcy przed dniem rejestracji udokumentował conajmniej 365 dni zatrudnienia.
Pracodawca jest zobowiązany wystawić świadectwo pracy z zaznaczeniem, że w okresie od...do przebywała Pani na urlopie bezpłatnym.
Pozostaje jeszcze kwestia rozwiązania umowy o pracę. Jesli rozwiąże ja Pani sama, ewentualny zasiłek będzie przysługiwał po 90 dniach od rejestracji.

#19 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 11:29

Witam, mam pytanie związane z rentą rodzinną, która przysługuje mi po zmarłym ojcu. Czy otrzymując rentę mogę zarejestrować się jako bezrobotny ?

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 13:07

Tak, może Pan pobierać rentę i być zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny, bez prawa do zasiłku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych