Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wygląda kontrola zwolnień lekarskich przeprowadzana przez ZUS?

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671698 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 20:04

Komentarz do artykułu: Jak wygląda kontrola zwolnień lekarskich przeprowadzana przez ZUS?

#2 Guest_nilo

Guest_nilo
  • Goście

Napisano 27 listopad 2012 - 20:04

to tak fajnie brzmi w piśmie ale w rzeczywistości to jest horror u tych lekarzy najlepiej z pacjenta zrobili by wielbłąda ja gdy byłem na badaniu u orzecznika to sie czułem jak na karuzeli najpierw stwierdza że mi sie nie chce pracować i dlatego uszkodziłem sobie nerwy a po tym lekarz milczał jak grób.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 listopad 2012 - 09:33

to tak fajnie brzmi w piśmie ale w rzeczywistości to jest horror u tych lekarzy najlepiej z pacjenta zrobili by wielbłąda ja gdy byłem na badaniu u orzecznika to sie czułem jak na karuzeli najpierw stwierdza że mi sie nie chce pracować i dlatego uszkodziłem sobie nerwy a po tym lekarz milczał jak grób.

co się dziwisz, jego zadaniem jest "przyłapanie" człowieka który symuluje chorobę, taka policja ZUSowska.
A jaki ważny jest wtedy Pan orecznik, nikt mu nie podskoczy.
Bywa, że kontrolę przeprowadza ortopeda a ty masz problemy ze wzrokiem.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2013 - 22:01

niech wezmą się za tych co na komisji są tacy chorzy, a potem idą do pracy na zwolnieniu.Bo pracodawcy to na ręke

#5 Guest_teresa

Guest_teresa
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2013 - 00:28

ja bylam na takiej kontroli.Lekarz zachowuje się jak jakiś idiota.Wszystkich pacjetow traktuje jak jakich oszustów .Chyba na nastepnej kontroli go nagram jako dowód

#6 Guest_CIEKAWY

Guest_CIEKAWY
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2013 - 16:32

WYSYŁAJA LIST POLECONY ZA ZWROTYNM POTWIERDZNEIEM ODBIORU TO TRWA OK 2 TYGODNI AJK ZWOLNIENIE JEST 2 TYGODNIOWE TO JUŻ BEZ KONTROLI I TAK MOŻNA BRAĆ 2TYGODNIOWE ZWOLNIENIA BEZ KOŃCA

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 październik 2014 - 08:02

Ja też bylam na takiej kontroli,chociaż mialam zwolnienie dwu tygodniowe i wcale nie jest tak, ze krótkich zwolnień, nie kontrolują co krok to pokój, w którym siedzi lekarz orzecznik, on siedzi po to,żeby podważyć zasadność wydania zwolnienia, jemu za to płacą,dla tych hien to nawet trup może pracować- lekarz orzecznik ma plan ile musi zwolnień zakwestionować Kase przeba przecież wypracowć , taki orzecznik nie siedzi tam charytatywnie i nie zaraba tyle ile chce wyrwaćpodważając zasadność wystawienia zwolnienia przez innego lekarza.

#8 Guest_L-4

Guest_L-4
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 14:32

Jestem po poważnej operacji, zastanawiam sie tylko ,bo juz dostałam wezwanie na komisję do ZUS-u czy nie pozbierać wszystkich kwitków z prywatnych badań i nie pie.....nąć do NFZ o zwrot wydanej kasy bo inaczej dalej czekałabym na specjalistę . Na kase chorych to leczyć się może poseł i cała ta banda. Dla bezpieczeństwa pana Orzecznika wezmę ze sobą ukrytą kamerkę i puszczę zaraz po wizycję na youtubie , a nuż trawię na ginekologa a sprawa dotyczy czego innego , może być ciekawie. ZUS CZ-wa .Zobaczymy czy uzdrowienie nastapi w 5min.

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18681 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 październik 2014 - 14:53

Jak się siedzi na poczekalni do orzecznika to fajne scenki można obserwować, np. wiozą na wózku inwalidzkim osobę po operacji kręgosłupa do kontroli, albo obie nogi zagipsowane ktoś pcha wózek z delikwentem bo orzecznik nie wierzy ze on nie może pracować itd.....

#10 Guest_zaskoczona

Guest_zaskoczona
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 12:36

Otrzymałam wezwanie na kontrolę zwolnienia lekarskiego w ZUS. Po przeczytaniu komentarzy w internecie jak to ZUS "uzdrawia" denerwowałam się od kilku dni. Tymczasem Pani Doktor potraktowała mnie z ogromną kulturą osobistą, przeprowadziła badanie, skserowano dokumenty. Doktorka była skrupulatna i z całą pewnością nie była złośliwa. Piszę to, bo z większości komentarzy wynika, że ZUS najchętniej kopie leżącego...

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 19:20

Otrzymałam wezwanie na kontrolę zwolnienia lekarskiego w ZUS. Po przeczytaniu komentarzy w internecie jak to ZUS "uzdrawia" denerwowałam się od kilku dni. Tymczasem Pani Doktor potraktowała mnie z ogromną kulturą osobistą, przeprowadziła badanie, skserowano dokumenty. Doktorka była skrupulatna i z całą pewnością nie była złośliwa. Piszę to, bo z większości komentarzy wynika, że ZUS najchętniej kopie leżącego...

Bo widzisz, ZUS kopie przede wszystkim tych, co na zwolnieniu, ale niekoniecznie są chorzy.

#12 Guest_Poczekant

Guest_Poczekant
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2016 - 14:41

Jest akcja, jest reakcja. Oszukujecie na potęgę, to się potem rykoszetem i uczciwym obrywa. Miejcie pretensje do tych, co chcą was okradać, a nie do lekarzy, że chcą was przed tą kradzieżą chronić. Bo potem płacz, że nie ma na to i na tamto. Budżet z gumy nie jest i z nieba kasa nie spada.

#13 Guest_rekonwalescentka

Guest_rekonwalescentka
  • Goście

Napisano 01 marzec 2017 - 16:22

jak można wzywać chorego? na czyj koszt ten przyjazd np. taxi?

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18681 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 01 marzec 2017 - 18:47

A normalnie,wzywa się i należy na wezwanie się stawić.
Przeczytaj post wyżej, nic dodać, nic ująć.

#15 Guest_Hectorim

Guest_Hectorim
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 14:42

Czy dokument wystawiony przez orzecznika (ZLA/k) to jedyny dokument, jakiego potrzeba, gdy przebywa się na zwolnieniu powyżej 30 dni? Inaczej: czy po wystawieniu przez orzecznika ZLA/k mogę z tym dokumentem następnego dnia przyjśc do pracy?

#16 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 16:34

O co ty pytasz?
O zwolnienie powyże630 dni, czy w ogóle o zwolnienie lekarskie?
Ze zwolnieniem nie można pracować

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych