Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika - WZÓR PISMA

107 odpowiedzi w tym temacie

#101 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19201 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 marzec 2018 - 08:43

W trybie natychmiastowym nie możesz, musiałby by być przyczyny po stronie pracodawcy Art.55, a takich przyczyn niema, to nie te co wymieniasz.

Możesz jedynie na porozumienie stron jeśli pracodawca wyrazi zgodę

#102 DAW

DAW

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 09:37

Witam. Jestem zatrudniony jako kierowca w firmie ponad 10 lat. na najniższe wynagrodzenie płatne do 10 kazdego nastepnego m-ca , oprócz tego otrzymuje dodatkowo diety płatne do 20.Od pół roku pracodawca nie wywiązuje się z terminowych wypłat wynagrodzenia z 2 miesięcznym opóżnieniem. Chciałbym złozyć wypowiedzenie i się zwolnić. Czy mogę złozyc wypowiedzenie bez okresu który mnie obowiązuje , ze względu na niewywiązywanie sie pracodawcy z obowiązku placenia pensji i złozyc wypowiedzenie natychmiastowe ? 

Jeżdżę na autobusach Gdansk - Hamburg . Jestem z Gdańska , firma znajduje się w Rybnie , a włascicielka mieszka w Hamburgu. Czy mogę wysłać wypowiedzenie drogą elektroniczną , pocztą czy muszę dostarczyc osobiście ?proszę o pomoc jak mam wypowiedzieć umowę ??

#103 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 10:56

jest błąd pracownik najpier, potem pracodawca a pierwsze akapity się wykluczają

#104 Guest_Możesz!

Guest_Możesz!
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 12:45

Art. 55 mówi o "ciężkim naruszeniu podstawowych obowiązków wobec pracownika". Niewypłacanie wynagrodzenia w umówionym terminie jak najbardziej jest takim naruszeniem!

#105 Guest_ciekawski

Guest_ciekawski
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2018 - 17:34

witam Pracuję u mojego pracodawcy 6 lat i otrzymałem porozumienie stron zmieniające warunki pracy a mianowicie 3 miesięczny staż na stanowisko wyższe, czy jak w połowie stażu złożę wypowiedzenie dalej muszę mieć 3 miesięczne czy tylko do końca stażu?

#106 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 09:09

Jak zwolnić kadrową w spółce ZOO.

trzeba dostarczyc do kadrowej...

#107 Guest_Kadrowa

Guest_Kadrowa
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 09:06

Kadrowa jest takim samym pracownikiem jak każdy inny i stosuje się takie same przepisy. Można dodatkowo zwolnić ją z obowiązku świadczenia pracy. Wypowiedzenie można przygotować samemu - nie jest to czynność skomplikowana.

#108 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2019 - 19:07

Pracodawca (dane pracownika) Pracownik (dane pracodawcy) Wstydźcie się za tego co to napisał, zatwierdził i wystawił do netu jako wzór - bo on chyba wstydu nie ma ;]

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych