Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zarejestrować się w urzędzie pracy

39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 listopad 2016 - 14:58

Czy osoba zarejestrowana jako bezrobotna może ubiegać się o staż np: w sklepie u swojej matki?

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2016 - 10:31

Czy osoba zarejestrowana jako bezrobotna może ubiegać się o staż np: w sklepie u swojej matki?

Możesz, ale wcześniej musisz zawiadomić o tym urząd pracy.

#23 Guest_MAMA ROCZNEGO SYNKA

Guest_MAMA ROCZNEGO SYNKA
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 19:33

WITAM , CZY MOGĘ ZAREJESTROWAĆ SIĘ JAKO OSOBA BEZROBOTNA,PRACUJĄC NA UMOWĘ ZLECENIE DOCHÓD 1000 ZŁ M-C.

#24 Guest_jura

Guest_jura
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 19:40

niestety nie

#25 Guest_Pati

Guest_Pati
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:38

Witam. Czy mogę zapisać się jako bezrobotna , pracowałam na Umowie zlecenia , i czy musze mieć jakiś dokument by się zarejestrować ?

#26 Sprawka

Sprawka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:41

Witam. Czy mogę zapisać się jako bezrobotna , pracowałam na Umowie zlecenia , i czy musze mieć jakiś dokument by się zarejestrować ? 

Było to dawno, ale z tego co pamiętam trzeba mieć przy sobie jedynie dowód osobisty i wszystkie świadectwa pracy jakie posiadasz. I to raczej na tyle :) Ale nie martw się, nawet jeśli czegoś nie masz, jest jeszcze podejście drugie ;) 

#27 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 12:22

Witam. Czy mogę zapisać się jako bezrobotna , pracowałam na Umowie zlecenia , i czy musze mieć jakiś dokument by się zarejestrować ?

Spis dokumentów wymaganych przy rejestracji znajdziesz tej na stronie.

W przypadku umowy-zlecenia, należy przedstawić zaświadczenie od pracodawcy o okresie zatrudnienia, wysokości wynagrodzenia i odprowadzanych składkach.

#28 Guest_EWA.MENDRY

Guest_EWA.MENDRY
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2017 - 12:12

CHCIAŁAM ZAREJESTROWAĆ SIĘ PRZEZ INTERNET DO PUP I TO ZACZYNAJĄ SIĘ SCHODY. ROBIŁAM TO JUŻ WCZEŚNIEJ. SZUKAM KALENDARZA ABY WPISAĆ DATĘ NA NAJBLIŻSZY WOLNY DZIEN I TO JEST HORROR

#29 Guest_Patrick

Guest_Patrick
  • Goście

Napisano 04 maj 2017 - 20:58

Każdy obywatel Polski powinien być ubezpieczony i to niezależnie czy jest zarejestrowany w takiej dziwnej instytucji jak Urząd Pracy. Który zresztą nie powinien tak się nazywać.. Dawno powinni to coś z likwidować. W 90% przypadku winną za brak pracy jest obarczony Rządy. (Dlatego nie rozumiem czemu to Ci ludzie mają walczyć aby być ubezpieczonym). Nieudolność i przywłaszczanie większej ilości gotówki która w Rządach im się nie należy a mogła by być dużo lepiej rozdysponowana. I nie piszę tu o różnych dziwnych przekrętach. Wszyscy bezrobotni i nie ubezpieczeni powinni się złączyć i pozwać grupowo nasze kochane Polskie Państwo..

Malo tego. Stracilem robote jakies dwa miesiace temu. Nie jestem ubezpieczony i aktualnie 'troche' chory. Przychodnie jeszcze sobie jestem w stanie oplacic ale takie skierowania jakie dostalem... Musze czekac na numerek ktorych tak naprawde ciagle nie ma. Bylem tam osobiscie ale dwie panie w pokoiku po pijajac ciepla kawke oznajmily mi, ze nie moge sie ustawic w kolejce tylko czekac na numerek i same nie wiedza kiedy bedzie jakis wolny. To jest dopiero paranoja. Chcialbym sie zapisac nawet za dwa lub trzy tygodnie ale nie mam takiej mozliwosci bo kalendarzyk obsluguje tylko do pewnej daty i koniec kropka.

#30 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2017 - 19:11

Witam , byłam zarejestrowana w pup w Szczecinie zmieniłam miejsce zamieszkania zapomnialam o wizycie k zgłoszeniu tego w urzedzie w Szczecinie. Czy mogę iść tetaz do urzedu do którego obecnie powinnam należeć po przeprowadzce czy musze odczekać 120 dni ?

#31 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19140 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 wrzesień 2017 - 21:34

Dziewczyno! To pytanie na Forum?
Idź do PUP i dowiesz się wszystkiego.

#32 Guest_waldes77

Guest_waldes77
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 14:56

W niedawnym czasie przeprowadziła się do mnie dziewczyna z B.Białej i zarejestrowała się w UP przez internet....to było 20.01.2018. Do dnia dzisiejszego nie otrzymała potwierdzenia czy też powiadomienia o terminie stawiennictwa do UP. Nie czekając na nic pojechała do UP gdzie dowiedziała się że jej termin stawiennictwa minął 07.02. - a w związku z tym jest nieubezpieczona wraz z dzieckiem z karencją 120 dni. Przypominam iż nie dostała żadnego powiadomienia. Na poczcie Panie bezwiednie rozłożyły ręce - ponieważ nic do niej nie było kierowane. Moje pytanie...czy w związku z tym że jest do dokument -czy powinien być wysłany 2 razy...i czy mamy prawo zarządzać od UP potwierdzenia nadania przesyłki?

#33 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 13:50

W niedawnym czasie przeprowadziła się do mnie dziewczyna z B.Białej i zarejestrowała się w UP przez internet....to było 20.01.2018.Do dnia dzisiejszego nie otrzymała potwierdzenia czy też powiadomienia o terminie stawiennictwa do UP. Nie czekając na nic pojechała do UP gdzie dowiedziała się że jej termin stawiennictwa minął 07.02. - a w związku z tym jest nieubezpieczona wraz z dzieckiem z karencją 120 dni. Przypominam iż nie dostała żadnego powiadomienia. Na poczcie Panie bezwiednie rozłożyły ręce - ponieważ nic do niej nie było kierowane. Moje pytanie...czy w związku z tym że jest do dokument -czy powinien być wysłany 2 razy...i czy mamy prawo zarządzać od UP potwierdzenia nadania przesyłki?

A czy dziewczyna nie wybrała kontaktu elektronicznego? W takim przypadku rzeczywiście listu nie było. Decyzja o zarejestrowaniu oraz informacja o wizycie jest na utworzonym koncie. Na mailu może być informacja o otrzymanym dokumencie.

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2019 - 18:19

Mam pytanie Jestem bezrobotny i chciałbym sie zarjestrować żeby otrzymac ubezpieczenie i zasiłek Jestem poznaniakiem ale mieszkam 10km od Poznania Czy mogę to załatwić w PUP Poznań ?

#35 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 20 wrzesień 2019 - 12:03

Mam pytanie Jestem bezrobotny i chciałbym sie zarjestrować żeby otrzymac ubezpieczenie i zasiłek Jestem poznaniakiem ale mieszkam 10km od Poznania Czy mogę to załatwić w PUP Poznań ?

Rejestracja odbywa się ze względu na meldunek. Na tej stronie znajdziesz obszar działania urzędu w Poznaniu: https://poznan.praca...acje-o-urzedzie

#36 Guest_Ja taka

Guest_Ja taka
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 13:11

Witam. Z powodu braku dołączenia świadectw prac za rok 2019, gdyż ich nie posiadam Pup odmówił mi statusu jako osoba bezrobotna. Pisałam pismo, w którym wyjaśniam iż nie posiadam ani umów ani świadectw pracy za ten okres. Co mogę zrobić w takim przypadku?

#37 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 18 październik 2019 - 11:13

Witam. Z powodu braku dołączenia świadectw prac za rok 2019, gdyż ich nie posiadam Pup odmówił mi statusu jako osoba bezrobotna. Pisałam pismo, w którym wyjaśniam iż nie posiadam ani umów ani świadectw pracy za ten okres. Co mogę zrobić w takim przypadku?

Zwrócić się do pracodawcy o duplikat świadectwa pracy.

#38 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 10:40

Mam pytanie. Czy jeśli wychowuję dziecko do lat trzech mogę odmówić w Urzędzie Pracy oferty pracy poza miejscem zamieszkania? Ponieważ mnie i dziecko chcą wyrejestrować a tam mamy z dzieckiem ubezpieczenie zdrowotne?

#39 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 971 postów

Napisano 23 październik 2019 - 07:31

A ile chcesz być bezrobotna, co? Do końca życia zasiłku dla bezrobotnych dostawać nie będziesz. Dziecko do przedszkola, a ty do pracy i też będziesz mieć ubezpieczenie zdrowotne!

#40 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 365 postów

Napisano 23 październik 2019 - 09:25

Mam pytanie. Czy jeśli wychowuję dziecko do lat trzech mogę odmówić w Urzędzie Pracy oferty pracy poza miejscem zamieszkania? Ponieważ mnie i dziecko chcą wyrejestrować a tam mamy z dzieckiem ubezpieczenie zdrowotne?