Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jakim wieku do przedszkola?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671692 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 04:58

Komentarz do artykułu: W jakim wieku do przedszkola?

#2 Guest_gagaga

Guest_gagaga
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2012 - 04:58

Przez poroniony pomysł byłej minister Hall do przedszkola muszą obowiązkowo chodzić aż dwa roczniki, a do pierwszej klasy idą i tak w 99% tylko sześciolatki. takim sposobem dzieci rodziców niepracujących zajmują miejsce w przedszkolu tym co pracują. Przez jej decyzję w jedynym przedszkolu w mojej miejscowości gdzie nigdy nie było problemów z miejscem, nagle nie przyjęto 3 dzieci w tym mojego, chociaż jestem samotną matka i pracuję. Trzeci rok muszę płacić za opiekunkę, czyli żyć na granicy ubóstwa. Gratuluje Tuskowi i reszcie polityki prorodzinnej.

#3 Guest_-praw-dukeaecc

Guest_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2012 - 00:05

Przez poroniony pomysł byłej minister Hall do przedszkola muszą obowiązkowo chodzić aż dwa roczniki, a do pierwszej klasy idą i tak w 99% tylko sześciolatki.

Siedmiolatki
Pozdrawiam
duke

#4 Guest_jagoda

Guest_jagoda
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 22:35

Ja posłałam moją córkę do przedszkola Ciuchcia Puch Puch jak miala 3 latka. I wcale nie uwazam ze to za wczesniej, bo dziecko po prostu musi przebywac ze swoimi rówieśnikami.

#5 Guest_pola33

Guest_pola33
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 22:53

też nie uważam żeby było to za wcześnie, z reguły dziecko w tym wieku chce przebywać z rówieśnikami, a nawet powinno, inna sprawa to dostępność owych placówek, a co mają zrobić rodzice, których nie stać na prywatne przedszkole, a oboje muszą, bądź chcę wrócić do pracy? Nad tym rząd powinien się pochylić,niby promowana jest polityka prorodzinna, itd. ale konkretnie gdzie jest ta pomoc? prywatne 1-2 tys. , niańka jeszcze więcej, a nie każdy ma pomoc np. dziadków...postulat:więcej miejsc w państwowych przedszkolach!

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2013 - 09:58

Bo to jest poroniony pomysł nie tylko Tuska ale całej rzeszy przewrażliwionych rodziców którzy na siłę chcą zatrzymać sześciolatki w przedszkolach,blokując miejsca młodszym dzieciom.Kiedyś chodziło się do zerówek mając sześć lat do szkoły i było dobrze.Teraz sześciolatkom powinno się stwarzać warunki bo mamy rzeszę rodziców przewrażliwionych. Niekoniecznie na siłę wypychać do pierwszej klasy ale na pewno sześciolatka nie trzymać w przedszkolu.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2013 - 22:08

też nie uważam żeby było to za wcześnie, z reguły dziecko w tym wieku chce przebywać z rówieśnikami, a nawet powinno, inna sprawa to dostępność owych placówek, a co mają zrobić rodzice, których nie stać na prywatne przedszkole, a oboje muszą, bądź chcę wrócić do pracy? Nad tym rząd powinien się pochylić,niby promowana jest polityka prorodzinna, itd. ale konkretnie gdzie jest ta pomoc? prywatne 1-2 tys. , niańka jeszcze więcej, a nie każdy ma pomoc np. dziadków...postulat:więcej miejsc w państwowych przedszkolach!

Trochę interesowałam się ta sprawą i dziwi mnie,ze takie duże są opłaty jak matka zapisze dziecko do prywatnego przedszkola.W mieście którym ja mieszkam prywatne przedszkola mają od samorządu gminy dofinansowanie do każdego dziecka,dlatego opłaty za przedszkole w tych placówkach nie są duże .Rozmawiałam też z rodzicami,którzy maja dzieci w prywatnych przedszkolach i oni wypowiadali się,że są bardzo zadowoleni z tych placówek i nawet,jeżeli opłaty są trochę większe niż w państwowym przedszkolu nie zapisali by swoich dzieci do państwowych przedszkoli. Zauważyłam też,ze w tym mieście powstały tylko prywatne przedszkola,natomiast państwowego przedszkola nie utworzono w tym mieście od czasów zmiany systemu z komunistycznego na demokratyczny.Słyszałam też,ze państwowe przedszkole gmina oddala osobie prywatnej,która wcześniej była dyrektorem tej placówki.
Tak więc wydaje mi się,że opłaty za przedszkola państwowe i prywatne dużo zależą od gminy.
Odnosząc się zaś do tematu"W jakim wieku do przedszkola" osobiście uważam,ze powinno być jak dawniej,bo po co zabierać te beztroskie lata małym dzieciom.Wiadomo,ze jak dziecko pójdzie do szkoły ma już obowiązki,a w wieku 6 lat takie dziecko jeszcze chce się bawić,a nie uczyć.
Sama mam wnuczki w wieku :dwoje - 7 lat i dwie - 8 lat tak więc wiem jak to wygląda w życiu.

#8 Guest_pola33

Guest_pola33
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2013 - 23:10

jest w tym trochę racji, ale najważniejsze pytanie czy szkoły są przygotowane na przyjęcie 6 latków? pamiętajmy że w tych samych szkołach są również gimnazajaliści, bo to ciągle ten sam budynek i to jest trochę martwiące, generalnie dobrze jakby rodzice mieli wybór-posłać wcześniej czy nie? a druga kwestia to w sprawie wcześniejszego wysyłania dzieci do przedszkola powinno się odbyć referendum ogólnonarodowe, żeby rodzice mogli się przynajmniej w tej kwestii wypowiedzieć

#9 Guest_Izabella

Guest_Izabella
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2016 - 13:51

Nasze poszło do przedszkola w wieku 3 lat i to był dobry wybór. Trafiliśmy na fajne przedszkole w Gdańsku - Wielka Przygoda. Mimo to nie wyobrażam sobie tego, żeby do szkoły szło jako 6-latek, według mnie jednak to za wcześnie, choć oczywiście dzieci są różne, dla niektórych to będzie dobry czas, ale z tego co obserwuję to jednak dla mniejszości.

#10 mariamaria

mariamaria

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 21:21

Zgadzam się, 3 latka to bdb wiek dla dziecka by wysłać go do przedszkola

#11 Guest_rodzic

Guest_rodzic
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 06:58

3 latki to przyjmują ale patologie żyjące w konkubinatach lub wielodzietne tacy maja 150pkt na start a jak oboje rodziców pracuje to jest aż 2 pkt POLSKA PARODIA jak se radzisz to dokręcimy ci śrube !!!!

#12 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 07:38

Moje dziecko 6 wrzesnia kończy 3lata, z tego powodu pisze zapytanie zapisać do przedszkola swoje dziecko czy nie? Dodam, ze mamy jeszcze problem z mowa i chodzimy do logopedy. Ogólnie wydaje mi sie, ze wśród dzieci szybciej by zaczął mówić, ponieważ próbuje ale nie wychodzi mu to. Jaka jest wasza opinia?

#13 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 09:13

Ja wam powiem, że poważnie zastanawiałam się czy zapisać swoje 3 latka do Przedszkola Radośni Odkrywcy w Warszawie, ale jednak zaryzykowałam i nie żałuję, bo przedszkole daje dzieciom większe możliwości niż w domu z babcią.

#14 ula13

ula13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 06 listopad 2017 - 07:04

Moje dzieci do przedszkola poszły w wieku 4 lat i nie miały większego problemu z aklimatyzacją. A jak szukacie dobrego przedszkola to zobaczcie tu https://szkrabki.pl/ 

Jest to przedszkole dwujęzyczne, ponadto dzieci uczą sie też podstaw matematyki, języka ojczystego, życia w grupie, kreatywnego myślenia itp. Nauka przez zabawę przynosi wspaniale rezultaty i ułatwia start w szkole podstawowej.

#15 Guest_AgataDi

Guest_AgataDi
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2018 - 23:42

Nasza młodsza córka poszła do przedszkola w wieku 3 lat, do mokotowskiego Raz Dwa Trzy My i widzimy jak dużo przedszkole córeczce dało. Starsza córka poszła do przedszkola w wieku ponad 4 lat i porównując oba przypadki widzę różnicę i jestem za wcześniejszym puszczaniem do przedszkola, bo dla rozwoju dziecka to jest zdecydowanie lepsze.

#16 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:12

Czy jeśli zdecyduję się na wysłanie dziecka do przedszkola w wieku 4 lat to nie zmniejszę prawdopodobieństwa jego przyjęcia do wybranego przedszkola? Jeśli nie wezmę udziału w rekrutacji 3-latków, to czy jako czterolatek zostanie przyjęty?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:22

Czy jeśli zdecyduję się na wysłanie dziecka do przedszkola w wieku 4 lat to nie zmniejszę prawdopodobieństwa jego przyjęcia do wybranego przedszkola? Jeśli nie wezmę udziału w rekrutacji 3-latków, to czy jako czterolatek zostanie przyjęty?

Przyjęty będzie, jak będzie miejsce, wiek nie ma tu nic do rzeczy.

#18 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 12:45

Przyjęty będzie, jak będzie miejsce, wiek nie ma tu nic do rzeczy.

Trochę chyba ma: jeśli dostałby się do grupy 3-latków, to z tą grupą idzie dalej do końca jako czterolatek. To trochę pytanie o prawdopodobieństwo: czy prawdopodobieństwo przyjęcia czterolatka jest większe, czy mniejsze niż trzylatka?

#19 ala233

ala233

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 12:45

Jak sądzicie czy sześcioletniemu dziecku można ofiarować książkę Był sobie pies

#20 Guest_kajawer

Guest_kajawer
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 11:02

Ja posłałam synka w wieku 3 lat do Tequesty, międzynarodowe przedszkole w Warszawie i jestem bardzo zadowolona, syn także :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych