Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym adwokat różni się od radcy prawnego?

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671388 postów

Napisano 19 kwiecień 2012 - 12:26

Komentarz do artykułu: Czym adwokat różni się od radcy prawnego?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2012 - 12:26

Istnieją też inne ustawy zastrzegające możność bycia pełnomocnikiem wyłącznie dla adwokata.
Proponowałbym jeszcze poszperać i uzupełnić artykuł. ;)

#3 Guest_adwokat

Guest_adwokat
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2013 - 21:04

Prawo reprezentacji przed sądem powinien mieć każdy, kto się daną gałęzią prawa zajmuje od lat i ma w niej doświadczenie i kogo wybiorę sobie JA na własny koszt i odpowiedzialność, ryzykując przegranym procesem i tak np. księgowy w firmie, banku to prawnik od prawa finansowego, bankowego, rachunkowości on stosuje prawo w praktyce i musi je znać niema siły tym bardziej z 15 letnim stażem, urzędnik to prawnik w administracji, policjant spec w karnym, wykroczeniach itd. Prawo jest wszędzie, jest w każdej dziedzinie naszego życia, jest go tyle, że nie jest się w stanie znać wszystkiego, wszelkich regulacji i tak ten policjant nie zna się na finansowym, bo mu to nie potrzebne, a księgowy na karnym, bo mu to też niepotrzebne i tego nie śledzą tych zmian, orzeczeń literatury itd. Jak ten policjant będę miał problem z finansowego to pójdzie do księgowego czy do kogoś co się tym zajmuje, a jak księgowy będzie miał problem z wykroczeniami , karnym to pójdzie do policjanta – proste. Zapłacą sobie albo jak to koledzy to się razem napiją i po sprawie. To samo z reprezentacja przed sądem, ale nie! Palestra nie pozwoli na normalność. W ogóle co to jest aplikacja? Jak byśmy zapytali takiego adwokata, coś z prawa rodzinnego live to leży, bo od czasów studiów już się dużo zmieniło, albo zapomniał i musi biec do kodeksu inaczej lipa. i Tak samo tego co się zajmuje rodzinnym zapytamy z karego to leży. ten kto siedzi w danej działce jest w stanie opanować ją i prawo materialne i procesowe, bo w tym PRACUJE! i korzysta z tego na co dzień np. redaktor naczelny musi znać prawo prasowe niema siły i zna je lepiej niż niejeden aplikant, który wkuwa karne, cywilne, administracyjne, gospodarcze itd. i po co? żeby to zdać, a potem zapomnieć i tak siedzieć w administracyjnym czy cywilnym jaki tu sens??? A tu, co na tej aplikacji prawo takie i takie, a i tak potem siedzi się w jednej, 2 gałęziach i tyle. Robi się to co, każdy może robić nawet bez skończonego prawa. kto jest prawnikiem ten kto skończył prawo i macha mgr, a pracuje jako hydraulik? czy ten co skończy prawo + aplikacje i tak siedzi w prawie np. podatkowym i wie to samo co doradca podatkowy po ekonomii?, z tym że ekonomista z liczbami sobie poradzi, a prawnik niekoniecznie. Czy ten kto faktycznie zawodowo, naukowo, praktycznie w pracy się zajmuje prawem? Więc, kto to ten prawnik? A jak się zdarzy, że ktoś nie zna kogoś, kto się zajmuje daną gałęzią prawa to pójdzie do kancelarii czyli takiej firmy, która się tym zajmuje, a tam powinien muc pracować, każdy kto się tą gałęzią prawa zajmuje np. w sprawach karnych będą to adwokaci, ale też policjanci, naukowcy-praktycy, a np. w finansach, podatkach - doradcy podatkowi, księgowi, radcy prawni itd. - proste jak budowa cepa!

#4 Guest_apl.adw.

Guest_apl.adw.
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2013 - 00:53

policjanci jako "spece od karnego"... tja...
ehh kolego nie wiesz za bardzo co mówisz..ale najgorsze że choćbym nie wiem jak się starał to i tak nie uwierzysz.. chyba że będzie Ci dane przekonać się o tym kiedyś na sali.

#5 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2013 - 12:43

radca prawny może być obrońcą w sprawach karnych i karnych skarbowych w zakresie wykroczeń

#6 Guest_użytkowinik

Guest_użytkowinik
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 23:03

radca prawny może być obrońcą w sprawach karnych i karnych skarbowych w zakresie wykroczeń

W mojej sprawie I C 334/12 Spółdzielnia powołała radcę prawnego mimo,ze to jeszcze jak na razie nie jest to sprawa karna,czy podlegająca wykroczeniu.

#7 Guest_ssr

Guest_ssr
  • Goście

Napisano 28 luty 2014 - 21:15

Adw to picerzy...Maksymimum sprzętu minimum talentu!wypacykowani,wyperfumowani z aktowka bo bajer musi byc,umieją tylko pieknie...lecz Malo merytorycznie przemawiać.Sa bardzo przekonani o swej wyższości,wiec jak kto woli...

#8 Guest_wkurzony

Guest_wkurzony
  • Goście

Napisano 31 marzec 2014 - 22:57

ZUS Renta koniec z komisjami co 3 lata - na Facebooku.
Znasz adwokata od spraw rent w ZUS - zgłoś go do nas.

#9 Guest_marcin 8007

Guest_marcin 8007
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2015 - 22:27

Witam. Który wybrać do napisania sprzeciwu do sądu, adwokata czy radce prawnego? Po posiedzeniu w elektronicznym postępowaniu upominawczym?

#10 Guest_JoannaB

Guest_JoannaB
  • Goście

Napisano 10 marzec 2016 - 16:32

Jak ktoś poszukuje akurat w tym wypadku kontakt do radcy prawnego to ja polecę - Krystyna Klita. Pani jest z Poznania. DLa mnie super radca prawny :) z adwokatami to tak jakoś różnie bywa....

#11 Guest_pytanie

Guest_pytanie
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2016 - 20:07

to z kiedy jest ten artykuł ?

#12 Guest_Dx

Guest_Dx
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 21:13

nie widzę specjalnej rożnicy ale warto zwrócić uwagę u kogo chce się nabywać uprawnienia .Bo można stracić nawet ręce, a nadto płacić i zostać wyrzuconym na bruk , znieważonym, obrażonym ,być świadkiem niemoralnych niezgodnych z etyką postaw, a to tylko dlatego że ktoś nie chce ci zapłacić 300 czy 500 zł , potem się okaże że ten ktoś nie stosował szamponów na porost włosów i ma tyle defektów że trzeba było za wczasu wybierać perspektywiczną kancelarię. Oraz ze ten ktos ma kolegow z okolicznych wsi którzy widocznie nie mieli super zamożnych rodziców i pomimo że nie mają włosów, wyglądają troche kobieco, chcą ci wmówić że mając 32 lata to jesteś stara, a JA JESTEM TAK PIEKNA ŻE MOGE WSZEDZIE ZDOBYWAĆ SZCZYTY I MAM BOGATĄ RODZINĘ I NIE ROBI SIĘ W PRZYSŁOWIOWEGO PTASZKA DZIECI BOGATYCH RODZICÓW. Tak się dzieje i to jest dramatyczne że koleś który ma świecącą łysą pałę jak świeca kościelna chce ci wmowic że jesteś brzydka , gdy ten koleś wygląda jak kobieta

#13 Guest_Apl

Guest_Apl
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2016 - 19:40

Mam przyjemność wypowiedzieć się na temat : JAK SZYBKO NABYĆ UPRAWNIENIA ADWOKACKIE W KATOWICACH? Polecam unikać kancelarii niepewnych gdzie okazuje się że pracodawca wciąż opowiada, że łóżko musi kupić, albo że doznał urazu tego czy tamtego, warto zwrócić uwagę na wygląd pracodawcy, jak jest niepewny i dłonie takie nie za bardzo to też lepiej to olać i szukać czegoś z perspektywą i pewnego. A jak się okazuje że następny pracodawca z tradycjami rodzinnymi zapewnia nas, że to pewnik to też lepiej wykazać się przezornością i nie dać się wykiwać, a jak już ktoś zaczyna cię kiwać to wykiwać go zdecydowanie i z całym przekonaniem z wyprzedzeniem . Jak z tego wynika ani tradycja ani niepewna umowa nie pomogą ci nabyć z ZAPEWNIENIEM PRACOWNIKOWI KRÓLEWSKICH WARUNKÓW uprawnień a wciskanie pracownikowi minimum i wykorzystywanie go do dymania po kanapki np albo parzenia kawy powinno być karalne wyrokiem

#14 Guest_Emeryt

Guest_Emeryt
  • Goście

Napisano 08 październik 2016 - 02:00

Niniejszy artykul jest mocno opozniony I nie podaje pradziwego stanu prawnego w tej materii.Panie autorze tego artykulu-informacji,radcowie prawni obecnie,tj w Roku 2016 sa rowniez uprawnieni ustawowo do prowadzenia wszelkich spraw karnych.Czym wiec roznia sie uprawnienia radcow prawnych do adwokackich,obecnie jedynie tym,ze jedni sa wpisywani na liste radcow prawnych w Okregowych Izbach Radcow Prawnych,a drudzy w Naczelnej Radzie Adwokackiej.Dlaczego tak jest?Ano dlatego,ze wiaze sie to ze znakomitymi synekurami ,,czynownikow" zarowno w OIRP jak i NRA i jedni I drudzy walcza o to, aby utrzymac obecny stan.Podzial ten na radcow prawnych i adwokatow jak i wiele idiotycznych podzialow bedacych specjalnoscia polska,jest ewenementem w calej obecnej Europie,a krotko mowiac,jezeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze !

#15 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 21 marzec 2017 - 07:57

To Wy (autorzy artykułu) się zdecydujcie, bo w jednym artykule piszecie, że radca prawny może reprezentować w sprawach karnych, a w drugim już nie może... Permanentna sprzeczność

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2017 - 19:25

Czy autorzy mogą wreszcie edytować artykuł i nie podawać informacji sprzecznych z aktualnym stanem prawnym??

#17 Guest_.....

Guest_.....
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2017 - 12:27

Mają rację autorzy poprzednich komentarzy: "Od 1 lipca 2015 roku radca prawny, tak samo jak adwokat, posiada możliwość pełnienia funkcji obrońcy w procesie karnym, z tym że obrońcą może być radca prawny niepozostający w stosunku pracy."

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:33

NASZE PRAWO CHYBA JEST ROZMAZANE, N IEJEDNOZNACZNE I STAD WIELE PROBLEMOW

#19 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2017 - 13:29

Witam,

z kolei nt. m. in. adwokata kościelnego w kontekście kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam na mój blog, względnie do artykułów na Tymże Portalu.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#20 Guest_pminiety

Guest_pminiety
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2018 - 10:00

Nie mam pojęcia kto jest lepszy, Adwokat czy Radca prawny... ostatnio miałem sprawę o spadek, rodzina nie chciała mnie uwzględnić, udawała że nie istnieję - na szczęście zainwestowałem w dobrego prawnika i mi pomógł wygrać. Gdybyście potrzebowali - Grzegorz Kiwic. on jest mecenasem, świetny gość.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych