Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy można unieważnić akt notarialny?

70 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2016 - 11:46

Jeżeli dziedkowie przepisali gospodarstwo na rodziców 25 lat temu to ciocia może starać się o zachowek?

To zależy jaką umową przepisali gospodarstwo.

Kiedy zmarli dziadkowie?

Kim jest ciocia w stosunku do dziadków i rodziców?

#42 Guest_Budnia

Guest_Budnia
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2016 - 20:35

Dzień dobry. Mój problem jest z aktem notarialnym podpisanym przez mojego tatę i brata. W 2001 roku zmarła moja mama z którą w roku 1979 tata dostał mieszkanie spłódzielcze . Brat wykorzystując mój konflikt z tatą w 2005 roku. Podpisał przejęcie mieszkania bez powiadomienia mnie o tym fakcie. Po przejęciu mieszkania które miało wkład około 95000 zł. W tacie około 16000zł w swojej posiadłości . O wszystkim dowiedziała się dopiero po rozmowach z tatą. W akcie notarialnym jest napisane że tatą dostał prawo lokatorskie będąc stanu wolnego co również jest nie zgodne z prawdą. Rodzice wzięli ślub w 1964 roku. Poradzcie mi co mam zrobić tatą jest chory na raka a do tego po wlewie. Proszę o pomoc i podpowiedź w sprawie.

ACHA

#43 Guest_Grzegorz W.

Guest_Grzegorz W.
  • Goście

Napisano 18 luty 2016 - 20:08

Witam. Podpisałem akt notarialny przy zakupie mieszkania, jednak poprzedni właściciele nie wskazali w oświadczeniu, że mieszkanie posiada obciążenie w postaci kredytu zaciągniętego przez wspólnotę, w poczet spłaty kredytu zaciągniętego przez zmarłego właściciela innego mieszkania w obrębie danej wspólnoty, ponieważ był sam i dług obciążył wspólnotę. Czy można uniewaznic na tej podstawie akt notarialny?

#44 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2016 - 16:39

Witam, kupiłem w drodze przetargu lokal użytkowy od gminy, przed przetargiem dowiadywałem się czym są części wspólne, urzędnik twierdził że częsci wspólne są tam gdzie wspólny dach a ta część budynku który jest osobne nie jest częścią wspólną. Około dwa tygodnie po podpisaniu aktu dostałem pismo o odrzuceniu aktu przez sąd, gmina zapewniła że to nic takiego i zostanie spisany nowy akt za który gmina zapłaci. Jak się okazało kilka miesięcy wcześniej został sprzedany lokal i z mocy prawa powstała wspólnota. Czy można uznać to jako sprzedaż z wadą? Minełą 6 lat i mam same problemy z administracją budynku. Proszę o podpowiedź i komentarze

#45 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2016 - 09:56

Witam, jak można sprawdzić czy osoba kupująca mieszkanie nie ma ograniczeń prawnych i co Jeśli okaże się że taka osoba podpisala akt notarialny.

#46 Guest_Irek

Guest_Irek
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 16:30

polecam

#47 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2017 - 13:37

Witam moja babcia została zawieziona do notariusza nikt jej nic nie tłumaczył kazali jej podpisać akt notarialny w dodatku bez dorzywocia czy to też podlega pod unieważnienie aktu notarialnego i od czego zacząć w dodatku zaczęli sie znęcać nad babcią i teraz moja mama opiekuje sie babcia a nie obdarowani .nie wiemy od czego zacząć

#48 Guest_Sara_75

Guest_Sara_75
  • Goście

Napisano 01 luty 2017 - 14:14

Przeczytałam parę postów umieszczonych przez was na tym wątku i jestem zaskoczona, jak mogą być bardzo skomplikowane sprawy. Większości z nich, chyba najbardziej pomógłby adwokat. Jeśli jednak ktoś chce normalnie skorzystać z dobrego notariusza, w przypadkach mniej skomplikowanych niż podaliście w wątku i szuka kogoś profesjonalnego – polecam notariuszantkowiakirena.pl . Zdecydowanie najlepszy notariusz w Poznaniu

#49 Guest_MikołajP

Guest_MikołajP
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 16:42

Zawsze warto szukać solidnego notariusza, bo różnie bywa. Ja od lat trzymam się kancelarii notarialnej pani Doroty Szuman-Krzych, przy Struga w Szczecinie. Dobry notariusz to skarb. Liczy sie wiedza i podejście do klienta.

#50 Guest_Ilona

Guest_Ilona
  • Goście

Napisano 04 marzec 2017 - 02:54

Witam. Mój teść i jego druga żona nie żyją dom i ruchomości zapisali mojemu synowi który do dziś tj.4 lata mieszka w domu po śmierci dziadków ale nie zrobił przepisu na siebie czy musi? Ewentualnie czy musi ponosić jakieś koszty?

#51 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2017 - 12:33

Witam. Mój teść i jego druga żona nie żyją dom i ruchomości zapisali mojemu synowi który do dziś tj.4 lata mieszka w domu po śmierci dziadków ale nie zrobił przepisu na siebie czy musi? Ewentualnie czy musi ponosić jakieś koszty?

Jeśli nie przeprowadził postępowania spadkowego, to w dalszym ciągu właścicielami majątku są nieżyjący rodzice. Nabycie spadku można przeprowadzić w sądzie lub u notariusza. W sądzie jest taniej, u notariusza trochę drożej, ok. 500 zł, ale najlepiej pytać konkretnego notariusza, bo oni mają swoje stawki.

#52 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 01:21

Witam. Proba wyludzenia mieszkania pod pożyczkę z ulicy. Chodzi o anulowanie aktu lub pełnomocnictwa. Mama ponudarze leczaca sie psychiatrycznie nie swiadoma podpisów. Wynagrodzenie ze sprzedaży mieszkania ponuewaz chciała je sprzedać. Nr Tel mój ( syn) 791428542

#53 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 11:17

Witam. Proba wyludzenia mieszkania pod pożyczkę z ulicy. Chodzi o anulowanie aktu lub pełnomocnictwa. Mama ponudarze leczaca sie psychiatrycznie nie swiadoma podpisów. Wynagrodzenie ze sprzedaży mieszkania ponuewaz chciała je sprzedać. Nr Tel mój ( syn) 791428542

Przeczytaj to, co napisałeś. Myślisz, że da się coś z tego zrozumieć? Na telefony nikt tu nie odpowiada, trzeba dokładnie opisać sprawę.

#54 Guest_apka82

Guest_apka82
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 13:57

Tez korzystaliśmy z usług notariuszantkowiakirena.pl w naszym wypadku to wystarczyło, ale znam takie przypadki ze sa notariusz tu nie wystarcza. Polecam wtedy porozmawiać z osoba która ma podobny problem.

#55 Guest_ijan

Guest_ijan
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2017 - 18:29

w roku 2000 kupiłem mieszkanie z zasobów przedsiębiorstwa państwowego panie reprezentujące te przedsiębiorstwo złożyły świadomie fałszywe oświadczenie co do wielkości działki jak i również nie poinformowały o prawach osób które kupowali mieszkania wraz z komórkami, ogródkami,i innymi częściami które to do chwili kupna użytkowali a nie zostały wpisane do ksiąg wieczystych jako obiekty przynależne. Czy dzisiaj składając zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez panie reprezentujące te przedsiębiorstwo ( istnieje do dzisiaj) mam możliwość unieważnienia kupna i zmianę w księgach wieczystych tej transakcji.

#56 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2017 - 07:36

U Notariusza podpisaliśmy z synem akt darowizny, dzieląc w ten sposób dotychczasową współwłasność. Od kiedy liczy się termin zmiany posiadania do złożenia oświadczenia w Urzędzie Gminy. Jesteśmy zwolnieni z podatku w US.

#57 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2018 - 19:28

Czy moge uniewaznic zapis dzialki curce zapis przez notariusza podstepnie mnie podchwycila a teras niema dobrego slowa

#58 Guest_AdrianWaw70

Guest_AdrianWaw70
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2018 - 10:44

Ja bym podpytał notariusza. Jeśli chodzi o sprawy notarialne to wolałbym uzyskać profesjonalną pomoc i mieć 100% pewności, że robię dobrze. Jeśli mieszkasz w Warszawie mogę polecić Ci notariuszursynow.waw.pl.

#59 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2018 - 10:01

Czy jest jakis określony czas, np 14 dni, w którym mozna podważyc akt notarialny? Tzn czy mozna np to zrobic w ciagu 14 dni po podpisaniu aktu a pozniej juz jest za pozno?

#60 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2018 - 11:33

Czy jest jakis określony czas, np 14 dni, w którym mozna podważyc akt notarialny? Tzn czy mozna np to zrobic w ciagu 14 dni po podpisaniu aktu a pozniej juz jest za pozno?

Akt notarialny zawsze można podważyć, nie ma na to terminu. Może go także w dowolnym czasie zmienić osoba, która go spisywała u notariusza.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych